Karadeniz Pet

Eski eşinin yanına mı koymalıyım?

Lokum

Yeni Üye
Merhabalar
Üreticilere bir sorum var.
Arkadaşlar bir dişi mubişim vardı bi yerdeki arkadaşımın erkek muhabbet kuşu yalnız diye yanına bıraktım çok iyi anlaşamıyorlardı ama öpüşüp koklaşıyorlardı. Daha sonra yuvalık taktık 11 yumurta yaptı 8 tanesi çıktı yavru çok olunca mı bilemiyorum baba yuvaya girmeye çalışıyor anne bırakmıyorken babayı. Baba annenin kafasına vurmuş ve bayağı kan akmış sonra ayırdık. Anne hepsine bakamadı destek sağladık ama en son büyük yavrusunu yem kırma durumuna gelmiş yuvaya girmesini engellemek için kimse yokken öldürmüş.2 yavrusu kaldı evime getirdim gözümün önünde olsun diye.
Sorun şu kızgınlık yumurtası yaptı ve şu an bendeki erkekle birleştiremem ve bakamam. İlk eşinin yanına koyarsam yine döver mi? Anneyi başka bi eşle birleştirsem ki kızgınlık yumurtas yaptığından şu an çiftleşmek istiyor daha sakin bi kuş olsa erkek yine aynı sorunlar olur mu? Anne yine yavrularını yer mi?
Biraz uzun oldu teşekkürler. Bende eskiden muhabbetkusu org sitesinde yöneticiydim... Teşekkürler.

keşke o sorunu yaşadıgınızda yavruları ayırıp şırıngayla besleseydiniz dişi kızışmışsa kızışmış bir erkek varsa yanına koy bence baktın kavga edıyolar ayırırsın yani yanına koymadan vurup vurmıcanı kımse bılemez koyacaksın bakacaksın durumlarına ona göre

Cevabını içşn teşekkür ederim
Arkadaşım dediğim insan bi ablam ve okulda bakıyorlardı kuşa. Yani okula gitmişti orda ilgileniyorlar ama ben yoktum o sıralarda bulunduğum şehirde onlarda ancak bu kadar bakabilmişler.
Şu an zaten 4 tane muhabbetim var ve il dışına çıkacağım. Tanıdığım bir kuşçuya verip vermemekte kararsız kaldım.
Kuşların karakterleri var kimisi daha sakin oluyor ilk eş baskındı ondan dolayı sordum. Bazen kuşlarda tekrarlıyor bazı şeyler. Yavru yeme vs Ben üretimle uğraşmıyorum bir kereliğine anne olsun istedim onun için...

Geri