Karadeniz Pet

Eski kuşlarım :)

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Eski kuşlarım. Yıllarca severek baktığım çiftlerimi daha sonra çeşitli nedenlerden (en sevdiğim Nazlı-Boncuk çifti ölünce ve iş nedeniyle yeterli ilgiyi ayırmama) çok iyi kişilere ücretsiz dağıtmıştım. Geriye fotoğrafları kaldı :)

Boncuk bey :) Karşılıklı oturup sohbet edebileceğiniz kadar evcil, yaklaşık 80-90 bebeğin babası. 8 yaşına kadar yaşadı. Almanya'dan gelmiş kuşların soyundandı.

DSCN0810.jpg

DSCN0808.jpg

Burada eşi Nazlı ile duruyor. 8 yavruluk bir kuluçkaları vardı o sıra. İşler yoğundu. Nazlı kızımızı 5 haftalıkken kuşçudan almıştık. ölmek üzereydi. İsmi nazlıydı ama o çok uysaldı.

P1014131.jpg

P1014129.jpg

Nazlı boncuk çiftinin bebelerinden bazıları. Bizim çifte yuvalık dayandıramayınca evde seri üretime geçmiştim :)

Fotoraf-0267.jpg

Fotoraf-0134-1.jpg

Fotoraf-0256.jpg

Fotoraf-0121.jpg

Sakız hanım ve Mahur bey. Üreticinin birisinden almıştım. Harika eşlerdi ancak ev ortamında yavru yapmadılar.

IMG0537A.jpg

Nazlı ve Boncuk'un yavrusu Şaziye ve eşi Mahmut. Yavrularından bazıları ve favorim Gülbeyaz :)

Fotoraf-0254.jpg

Fotoraf-0276.jpg

Fotoraf-0282.jpg

Fotoraf-0292.jpg

Mahmut'un ikinci eşi Zarife. ŞAziye yavru yapmak için kendini paralamaya başlayınca onu eşten ayırmak zorunda kaldım. Harika bir dadıydı kendisi. Yavrulara hep çok iyi baktı. Mahmut'un yanına da bir arkadaşımdan Zarife'yi aldım. Yine yavrular geldi :)

DSCN0673-1.jpg

Maşallah albino güzelmiş.

Evet o da karakterli bir psikopattı vaktiyle :) Şimdi Trabzonda kendi ailesiyle :)