Karadeniz Pet

eskişehirde suni tohumlama yapan?

özgepınar26

Meraklı Üye
Arkadaşlar merhaba 4.5 yaşında erkek kuşum var cicikuşum ona hata yapıp yaklaşık 1.5yıl önce ilk eşini aldım ama o peluş oyuncakları eş bellediği için ilk eşindede son eşindede(3.) sadece kaşıyor yem kusuyor ama yavrusu olmuyor şimdi küçük olan eşi dişim büyüdü ve bugün yuvalığa baktım 2. yumurtası olmuş. Ben oğlumun yavrusu olsun istiyorum araştırdım suni tohumlama diye birşey varmış. Eskişehirde ikamet ediyorum, laborant vet sağlık okuyorum ama yinede cesaretim yok zarar verirsem diye yapamam gibi geliyor. Erkeği değiştiremem dişide 2 tane yumurtladı suni tohumlama benim tabirimle tüp bebek:) bunun tüpünü nasıl alabiliriz yani bana lütfen yardımcı olun çok istiyorum yavrusu olsun :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

yapabilen yardımcı olabilecek olan varmı özellikle Eskişehirde?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

Cevap vericek kimse yokmu :-(

ES501 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar merhaba 4.5 yaşında erkek kuşum var cicikuşum ona hata yapıp yaklaşık 1.5yıl önce ilk eşini aldım ama o peluş oyuncakları eş bellediği için ilk eşindede son eşindede(3.) sadece kaşıyor yem kusuyor ama yavrusu olmuyor şimdi küçük olan eşi dişim büyüdü ve bugün yuvalığa baktım 2. yumurtası olmuş. Ben oğlumun yavrusu olsun istiyorum araştırdım suni tohumlama diye birşey varmış. Eskişehirde ikamet ediyorum, laborant vet sağlık okuyorum ama yinede cesaretim yok zarar verirsem diye yapamam gibi geliyor. Erkeği değiştiremem dişide 2 tane yumurtladı suni tohumlama benim tabirimle tüp bebek:) bunun tüpünü nasıl alabiliriz yani bana lütfen yardımcı olun çok istiyorum yavrusu olsun :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:34 -->-> Daha önceki mesaj 17:07 --

yapabilen yardımcı olabilecek olan varmı özellikle Eskişehirde?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:09 -->-> Daha önceki mesaj 17:34 --

Cevap vericek kimse yokmu :-(

Kimse cevap vermemiş bari ben fikrimi belirteyim .suni döllenme olayı zor ve riskli bir iş bence hiç denemeyin ne gerek var kuşun odası ile oynamaya

Ben Eskişehir'deyim. Sağlıklı kuşlardan sadece yavru alınamadığı için suni döllenme yapılmasına karşıyım.
Aynı zamanda zor bir iştir. Özel tüpleri vardır erkeğin altı sıkılarak beyaz bir sıvı çıkarılır bu ise tüpe alınır daha sonra aynı tüple dişiye aktarılır.
Hem erkek hem dişi bu işlem esnasında kısır olabilir içten yaralanabilir. Risk büyük.
Uygun eş ve ortam yaratılması durumunda kuşlarınızdan yavru alacağınıza inanıyorum.
Öncelikle erkek ve dişi kuşun ilgisini dağıtacak oyuncakları kafesten çıkarınız. Sadece birbirleri ile ilgilensinler. Odada uçmaları için salmayın. Çok ilgilenmeyin sadece yem su alt değişikliği yapılması en iyisidir. Kendilerini rahat hissettikleri bir yere alındıktan sonra yuvalık takarak beklemeye başlayabilirsiniz.
Hayırlı üretimler.

6a10eb91146cf4f6657120259b52e153.jpg
[/IMG] 4 oldu yumurtalar ama ciftlesmediler hepsi bos :-( yazik disiye

Belki doludur zaman tanıyın inşaallah olur

eğer ilk kuluçkalarıysa erkeğin ve dişinin acemılıgınden olabılır.dişi ve erkeğe selenyum+e vitamını ve probiyotik + multi enzim takviyesi yapınız.aynı zamanda popo kısmındaki tüyleri makas yardımıyla mümkün oldugunca kesin.son yumurta üzerınden 4 gün geçmişse çok ufakta olsa hala son yumurtanın dolu olma ıhtımalı var.ufak ırktaki muhabbet kuşlarına suni tohumlama yapmaya gerek yok kuşların tecrubesızliği ve tüneklerden kaynaklıdır buyuk ıhtımalle.
yumurtaların boş oldugundan emin olduktan sonra bu dedıgım takvıyelerı 2 hafta uygulayıp tekrar yuvalıgı takın tüm bunlara karşı yınede olmazsa erkek kuş tuyde olabılır yada herhangı gıbı bır sorunu olabılır.

eğer ilk kuluçkalarıysa erkeğin ve dişinin acemılıgınden olabılır.dişi ve erkeğe selenyum+e vitamını ve probiyotik + multi enzim takviyesi yapınız.aynı zamanda popo kısmındaki tüyleri makas yardımıyla mümkün oldugunca kesin.son yumurta üzerınden 4 gün geçmişse çok ufakta olsa hala son yumurtanın dolu olma ıhtımalı var.ufak ırktaki muhabbet kuşlarına suni tohumlama yapmaya gerek yok kuşların tecrubesızliği ve tüneklerden kaynaklıdır buyuk ıhtımalle.
yumurtaların boş oldugundan emin olduktan sonra bu dedıgım takvıyelerı 2 hafta uygulayıp tekrar yuvalıgı takın tüm bunlara karşı yınede olmazsa erkek kuş tuyde olabılır yada herhangı gıbı bır sorunu olabılır.
Suni tohumlama nasil olmali gerekirse merak ediyorum. Disinin ilk kuluckasi erkek yuvanin kapisindan besliyo ama ciftlestiklerini zannetmiyorum :-(

Suni tohumlama nasil olmali gerekirse merak ediyorum. Disinin ilk kuluckasi erkek yuvanin kapisindan besliyo ama ciftlestiklerini zannetmiyorum :-(

suni tohumlamayı daha dün yaptım ama bunun için gereken tecrube ekıpmanlar olmadan uygulanmasını tavsıye etmem ayrıca anlatılıpta uygulananacak bişey deil.bununla ılgılı youtbede vıdeolar var fakat ızleyerekte olacak bişey deil tecrube gerektırır.erkek kuş tüydeyse ıstedınız kadar yapın sperm ya hiç gelmez yada yeterli mıktarda gelmez.kuşlar sabahın ilk ısıklarında ve gece yatma saatlerıne yakın çıftleşmeyı severler.sız gormeden muhakak ciftleşme olmustur.dedıgım gıbı kusların tecrubesızlıgı ve tuneklerden kaynaklıdır sıkıntı dedıklerımı uygularsanız bırdahakı kuluckada ıstedıgınız verımı yakalayabılırsınız

Geri