petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eşler kızısmısmı bakarmısınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bettikler tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    arkadaslar yeni aldığım kuşlara bakarmısınız erkegin gözünde beyaz halka oluşmu ama dısının gozünde halka oluşmamış ama dısının ceresı kahverengileşmeye başlamıs
    dısı bide yuvalıga kısa süreli girip cıkıyor ama yuvadan kazıma sesleri cıkmıyor dısı kuş yumurtlama erginliğine ulasmısmıdır

dışi kuşun yumurtlaması için illa gözünde beyaz halkanın oluşmasımı lazım mı dısı kaç aylıktır sizce

[​IMG]:rolleyes:

2. Ufuk ALTUN

hazırlan yumurta geliyor :)

3. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    erkek dişinin ağzına kusuyor ama eşleştiklerini görmedim erkek dişiye ayak atıyor ama uzerine cıkamadı garıban :) dısı kusun gözünde halka olmadan yumurta yaparmı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:00 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

ama dişi her zaman yumurtalığa girmiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

insallah hocam tek temennımız oo :)

4. Efe Çalışkan

dişi kuş fotoda bile yuvalıkta baksana eli kulağında yumurtaların :D onlar sen görmeden yuvalıkta falan oda boş olduğunda çoktan çiftleşmişlerdir :D

5. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bomba gibi hazırlar.Maşallah Allah yavrularını görmeyi nasip etsin :)

6. Mert Yildirim

Mert Yildirim New Member

Beğenileri:
    0
    erkek kus her zaman hazirdir disi kizisyior bu yaza dogru yavru alabilirsin

7. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    insallah hocm azınız dan bal damlıyor

iştahları cok güzel sanki kıtlıktan cıkmıs gibi yem yiyorlar

8. Yiğit ERDİK

Şimdiden hayırlı olsu yenı yavrular geliyor :D

9. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    insallah hocam simdiye kadar yavru alamdım :) tek isteğim su kuşlardan yavru almak

10. Ali KOÇAK

bence fazlasıyla hazır görünüyorlar yakın zamanda yumurtalar gelir inşallah.

11. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    inslah aceba bunların ırkı nedir bana biraz yerli gibi geldi erkekte sanki bi kırıklık var ama anlayamadım erkek biraz daha iri

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:58 -->-> Daha önceki mesaj 23:32 --

........................:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:58 -->-> Daha önceki mesaj 00:58 --

.......................:)

12. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

evet baya kizişmiş lar dostum her an yumurta gelebilir yeni yıl da yumurtalı girebilirsin...

13. SEMİH KAZAN

Yavruluga gırmıyorlar

MERHABA BENIM MUHABBET KUSLARIM DA bir sorun var sanırım,
    erkek yanımızda 9 ay kaldı ve ayak tırnagımla cıftlesıyordu :) sonra ksumaya basladı yanına dısı aldım,2 ay oldu sımdı opusuyorlar arada bır ız onu kovalıyor ama erkek vasgecmıyor ancak halen benım tırnagımla oyalanıyor dah kızn ustune cıktıgını gormedımyuvalıgıda grmıyorlar ,,,ayrıca 2 gundur dısı kus ucmayı unuttu havalanamıyor hemen dusuyor...bunlar ıcın yorum alabılırmıyım

14. mesut usenmez

kardeşim sessiz bir odaya koy fazla ilgilenme kuşları kafesin dışına çıkarma birlikte vakit geçirsinler bide yuvalık tak hazırlarsa olur inşallah...

15. SEMİH KAZAN

oncelıkle mesaj ıcın tesekkurler,ama bızımkı kendısı ı ınsan sanıyor :)
    bır gun dısarı cıkmazsa bagırıp cagırıyor agzımızdan yemek yemeze cıkdırıyor 3 gun ılgılenmeden sessız odaya mı koyayım,,ok kac gun ?

16. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    ikiside kızışkınlar

17. zeko

zeko Guest

Kuslarin kivama gelmis ara ara mama ver bu haftalarda supriz yaparlar kutunun icine bu arada kusun poposuna ara ara sismismi diye dikkat edersen anlarsin yumurta gelioyo mu gelmiyo mu kutu icine bakip duran arkadaslar var bosuna strese sokuyolar kuslari sadece solemek istedim

18. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0

dısı yumurtlamaya yakın kanatları aşagı düşmesi gerekir die okudum forumlarda ama benim dişinin kanatları daha yerinde asağı düşme yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:15 -->-> Daha önceki mesaj 02:07 --

.................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:16 -->-> Daha önceki mesaj 02:15 --

...............

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:47 -->-> Daha önceki mesaj 02:16 --

..............

19. oktay02

oktay02 Guest

gözlerde iris tabakasını oluşması yani beyaz halka kuşun artık erişkin olduğuna bir göstergedir ancak gözde halka oluşmadan yumurtlamaz diye de bir şey yok kırmızı gözlü kuşlarda ve bazı cinslerde halka oluşmuyor diye biliyorum sağlıklı yavrularınız olur inşllh

20. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    dısının poposu sankı biraz acılmıs gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:16 -->-> Daha önceki mesaj 03:09 --

------------

Sayfayı Paylaş