petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

EŞLERE Yavru Sesi Dinletmek??

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve birkan tarafından 23 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. birkan

birkan New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Evimde üretim yapıyorum 4 çift kuşum var. Eş tutmuş olanlar ve tutacak kuşlarım vardır. Sizce kuşlarıma ses kaydı ile youtubeden yavru sesi dinletsem, ciftlesmelerini hızlandırmış olabilir miyim.

saygılar

ÜRETİMHANEM

2. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    ben 2 gündür deniyorum 1 çiftime daha 2 haftadır yanyanalar çiftleşmesesi felan dinletiyorum faydasını gördüm bugünden beri yuvaya dişi girip çıkıyor hareketlendiler sanki.Kesin çözümmü bilmem bnce hızlandırdı ç,ftleşmelerini

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    O kadar kuşun olduğu yerde ses kaydına gerek yok maşallah çok güzeller ancak o kafeste o kadar kuşla yavru alacaginizi pek düşünmüyorum

4. birkan

birkan New Member

Beğenileri:
    0

Yusuf bey, ben daha önce hiç üretim yapmadım bunlar sadece deneme amaçlı kurduğum sistem. tanıdığım vasıtasıyla. Ne gibi eksikliğim var yavru almak için tavsiyenizi bana sunarsanız çok sevinirim. 4 kuşlu olan kafesi 2 2 ayırdım eğer ondan bahsettiyseniz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

Serkan bey, Bazı kuşların dinlenme süreleri çok uzun olmadığına inanıyorum sağlıklı kuşlar özellikle. Fazla dinlenip yağlanmalarındansa çiftleşmelerini hızlandırmamız gerektiğini düşünüyorum. Yapmış olduğunuz 2 günlük gözlem bir çiftleşme periyodu içerisinde kaç güne bedeldir. Örneğin 2 günlük ses dinletimi 10 günlük bir çiftleşme süresini öne aldığı olmuşmudur.

saygılar

#4 birkan, 23 Mayıs 2015
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2015
  5. Arito

Arito New Member

Beğenileri:
    0
    Sağdaki çiftin ırkı nedir?

6. birkan

birkan New Member

Beğenileri:
    0
  7. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    tam olarak ne kadar hızlandını bişey sölyleyemem ama daha 2 haftadır kuşlar yan yana ilk yavruları olcak ama çiftleşmeye baya teşvik ediyor bence her kuşta işe yararmı bilmem ama

8. birkan

birkan New Member

Beğenileri:
    0
    Dinlettiğiniz sesin yada videonun sesini atabilirmisiniz. Youtubeden indirip açıyorum telefodan hoparlöre bağladım. banada atarsanız sizinkini kullanırım belki

saygılar

9. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Çiftler birbirini görmesin. Kurlaşma yoksa çiftleşme sesi daha iyi olur.

10. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=YvPfDrCYw4A

bi kaçtane daha vardı ama bulamadım şimdi

Sayfayı Paylaş