Karadeniz Pet

eşleri çiftleşmede ayrı tutmak

timur ermişler

Yeni Üye
çiftleşme için eşleri ayrı kafese koymak hakkında bazı sorularım var bir eşler birbirini görecekmi veya ayrı odayamı konacak ne kadar süre ayrı kalacaklar her iki kuşada hem mama hamde nijer karışık yem vermeye devam edilecekmi benim bildgim yuvalık takılı kafesde erkek kuş kalacak diger kafese dişi kuş alınacak ancak kuşlar birbirini görecek seviyedemi olacak? bazı arkadaşlar bir hafta ayrı kafesde dursun diye yazdılar hata yapmak istemiyorum niye ayırmak derseniz 1 hafta önce kuşlar oturma odasında tv var sesden etkilenir diye salona aldım daha önce dişi yuvalıga girerken erkek kışla kur yaparken salona alınca sanırım ortam degişikliği şimdi ikisi de kafesin üst kısmında tünek degil ama kendilerine yer buldular kardeş kardeş oturuyorlar .............. icraaat yok yani

Aynı oda da kalabilirler,aynen erkeğin bulunduğu kafeste yuvalık kalsın mama takviyesi devam en az 1 hafta 10 güm,en fazla 3 hafta ayrı kalsınlar.

cihan bey kuşların resmi sorular ve cevaplar bölümünde kuşların yaşı ve cinsi hakkında diye sormuştum resimlerine bakarak kızgınlık durumunu eş durumunu yorumlarsanız sevinirim

yeni yerlerine alalı 1 hafta oldu ise ayırmak için erken bence biraz daha bekleyerek yeni yerlerine alışmasını beklemek lazım olmaz ise ayırın bence

[MENTION=10471]cihan[/MENTION] uygur bey kuşların resmine bakıp yorum yapabilirmisiniz kızgınlık ve eş durumu hakkında soru cevap bölümünde daha önce kuşların cinsi ve yaşı başlıgıaltında sormuş idim

Geri