Karadeniz Pet

Eşlerimin yaşları ve yuva hakkında birkaç sorum olucaktı

• Konbuyu başlatan Erdi Betis
  • Başlangıç tarihi
E

Erdi Betis

Guest
Merhabalar, erkek kuşun yanına yeni aldığım bir dişi kuş aldım.Fakat ikiside yavruluktan beri benim olmadığı için yaşları hakkında bir bilgim yok ve yardım istiyorum sizlerden
Diğer bir konu ise dişinin ceresi düz değilde girintili çıkıntılı gözüküyor sizce bu normal midir? Şuan şiddetli kavgalar etmiyorlar sizce çiftleşme gerçekleşir mi? Şuan yavuda mürekkep balığı kemiği, mineral blok, gaga taşı, kum, 2 yemlik, 2 suluk ve yuvalık var sizin önereceğiniz başka birşey varmıdır?
Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.İyi forumlar :)
JL1qy5.jpg

1P5VR5.jpg

Yaşlarını almışlar. Dişi kızışmış. Nijer tohumu verin ve yalnız bırakın. Yavru alırsınız.

dişi erkekten bir kaç ay büyük gibi geldi bana. İkiside 1 yaşın altında gibi, 6-8 veya 8-10 aylık olabilirler. Bazı dişiler kızgınlaştığında cereleri biraz deforme olabiliyor, kabuk değiştirir gibi. Benim bazı dişilerde oluyor en azından, resim çok net değil ama mantar olmadığından emin ol. Eşleşmelerine gelecek olursak, önce eş tutmaları lazım ikiside kızgın gibi ama önce en azından bir dönem beklemen gerekiyor. eş tutmuşlarsa ileride yavru alabilirsin.

Teşekkürler

Teşekkürler.Dişinin erkekten büyük olması bir soruna yol açar mı

Moderatör tarafında düzenlendi:
yalnız kalmaları iyi tabi, alışırlar birbirlerine ama ikisininde kızışmış durumda olmaları hemen çiftleşecekleri anlamına gelmez tabi. en azından 2-3 hafta gözlemle, eş olduklarına inanıyorsan yuvalığı takabilirsin ama bu kızgınlık dönemi şu an için yavru yapmalarını sağlamaz.

Şuan yuvalık takılı onu çıkarmalıyım aynı kafeste ki 3. Geceleri olucak bu gece daha sonra mı takmalıyım yuvalığı sizce

takılıysa hiç elleme o zaman, daha çok yeni beraberler ama birbirlerine alıştıktan sonra zaten sabırla bu iş olur. Kafeste mutlaka kalamar kemiği ve kuş kumu bulundur. kafesin yerini ve kafes içindeki aksesuarların yerini asla değiştirme. en gıcık oldukları şey değişikliktir.

Peki çıkarmayacağım o zaman yuvalığı, her ikisinden de bulunuyor kafesimde ve değiştirmiyorum yerlerini de
Cevap veren herkese teşekkür ediyorum çok sağolun :)

Geri