Karadeniz Pet

Eşlerimin yuva yerleşimi uygun mu?

• Konbuyu başlatan Erdi Betis
  • Başlangıç tarihi
E

Erdi Betis

Guest
Merhabalar eşlerimin yuva düzenlemesi sizce uygun mu bir kaç kişiden yuvalığın önüne tünek kıymalısın yoksa dişi giremez diye yorumlar aldım ama bu forumda gördüğüm yuvalıkların önünde değilde suluk yemlik vs gibi materyallerin önüne tünek konuluyor sizce kafesimin yerleşimi uygun mu
QXbo7y.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence yerleşimin gayet uygun ama kuşların ii görünmüyor fotodan da kaynaklanıyor olabilir tabi

Bence kuşların üstünde olduğu tüneği birazdaha aşağıya çekerseniz daha güzel olur.

yerleşim iyi değil kuşların üstünde bulunduğu tüneği tamamen kaldırım alt taraftan solda kini de çok az yükseltin

Salıncağı çıkartın üstteki tüneğide tam yuvalığın girişine göre ayarlayın daha güzel olur.

1.tünek : yuvalığın tam önüne...
2.tünek : yuvalığa paralel tam kaşısına...
salıncağı çıkarın...
altdaki ikinci tüneği çıkarın...

kafes dar gibi salıncağı çıkarın bence...kolay gelsin...:)

bence kuşların durduğu tüneği çıkartın salıncağıda çıkartın altta 2 tene tunekden birini yuvalığın altakı deliğnden içeri yerlestirin kuşlar içinde ii olur rahat olur genede sizin bilceğiniz iş

Son düzenleme:
[MENTION=24]Murat ÖZYÜREK[/MENTION] arkadaşımızın bahsettiği düzeni kurmalısınız.. kafesin eni fazla olmadıgından mevcut durumda hareketlerini kısıtlıyorsunuz, tüneklerin yönünü değiştirip fazla olan 1 tüneği ve salıncagı iptal ederseniz, kuşlarınız daha rahat hareket edebilir kafes içinde.. kuşlarınız biraz bakım istiyor..

Merhabalar öncelikle tüm cevaplar için teşekkür ederim :) Tavsiyelerinizi dikkate alarak kafesimi tekrar düzenledim ve son halini sizlerle paylaşarsak görüş almak istiyorum.
QX68G3.jpg

4mEWnL.jpg

Vpk8On.jpg

[MENTION=24]Murat ÖZYÜREK[/MENTION]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 17:32 --

Herhangi bir düşüncesi olsn arkadaş yokmu

güzel olmuş...kuşlarınızı gözlemleyin rahatladılarsa ve böyle daha kullanışlı olduysa devam edin bu düzene...

Geri