Karadeniz Pet

Eşlerin Uyum Problemi

Yüksel BULUT

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar Merhaba Resimler yerine video çekmek daha mantıklı geldi bana.
Kuşlarım hakkındaki sorunsalları videoda sesli olarak anlattım.
Eğer zamanınız varsa kıymetli vaktinizi ayırıp sadece 2 dakikalığına
bu kardeşinize yardımcı olun Teşekkür ederim.

https://youtu.be/0q2gOZyhiis

[YOUTUBE]https://youtu.be/0q2gOZyhiis[/YOUTUBE]

Son düzenleme:
hocam ben bu işlerden pekte iyi anlamam ama dişilerin ikiside kızışmamış gibi. kızışan dişilerin cereleri kırmızıya dönüyor. ama şöyle bi tecrübem var ki eğer eşler tutmazsa kavga ediyorlar. benim dişim erkeği dövüp öldürmüştü. sonra bi arkadaşım kafese salıp eşini kendisinin seçmesini önerdi. sen de öyle yap derim. ama tabi ustaların da yorumunu almak lazım ben acemiyim.

Valla yardımcı olurlarsa çok iyi olur çünkü videonun en başındaki çiftler sorunlu gibi gözüküyo.
Tabiki deneyimsiz olduğum için bi sonuca varamıyorum.
Belki zaman ister ama dediğim gibi mavi dişinin 4.eşi hiç biriyle anlaşamadı.
Bu garibimde sabah akşam peşinde ama ağzına kusturuyo tam üstüne çıkacak hayvanı dövüyo.
Diğer sarı çiftlerimde erkeğinde 2.dişisi yardım bekliyorum.Videolu attımki bi işe yarasın :)

dediğim gibi benim anladığım kadarıyla dişiler kızışmamış. benimkiler de öyleydi. erkek kovalıyordu kusuyordu ama ayak atınca sopa yiyordu :) çiftleşemeden erkeği öldürdü dişi. yanılmıyorsam 1 yaşını doldurması lazım dişinin kızışması için. ceresi koyu kahverengimsi kırmızımsı bir hal alıyor. şöyle olması lazım yani çiftleşmeye hazır olması için.

nP0b7g.jpg

İzleyen tecrübeli arkadaşlar varsa bir yardımcı olurlarsa çok mutlu olurum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:55 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

Güncel .Yardımlarınızı Bekliyorum.

Öncelikle selamın aleykum öncelikle çektiğin ilk 2 çift bnce değiştir yani daha iri ve bütçen varsa eş kus al en sondaki çift den bişeyler olur ama seini beklemen lazım kuşlara zaman tanı bir kuşu eşe attıkdan 1 ay kadar bekle anlaşmazssa değiştir benim kuşarım 8 aydır bekliyo ve şuan çok iyi anlaşıyorlar sende kuşlararına zaman ver en sondaki cifte en çokda cunku güzel kuşlar her şeyin ilacı zamandır sukarı taze olsun ve mama yap ver hade kolay gelsin inşallah yavru alırsın alırım :D

Teşekkür ederim cevabınız için en baştaki kuşlar derken sarı ve mavi oynak dediğim çiftlerden bahsettiniz galiba :).Ben orayı tam anlayamadım.Birde mavi ve beyaz kuş vardı hemen ikinci çektiğim onlar nasıllar acaba ?

en sonki kuşlar iri ve diğerlerine göre daha uyumlu irilik olarak. Kuşlara 1-2 ay vakit verin. Kavga vs olmadığı takdirde dursunlar olmazsa ayırıp 1-2hafta ayrı tutup tekrar birleştirin. Mamalarını eksik etmeyin ve çok olmamak kaydıyla nijer verebilirsiniz. Ayrıca kuşları rahatsız etmeyin. Yani mamalarını suyunu yenileyip odadan çıkın genelde. sessiz ortamı sever kuşlar. İnşallah amacınızıa ulaşırsınız

böyle uğraşmayın bence gidin eş tutmuş bir çift alın gerisi gelir zaten aynı sorun bendede vardı dişi sürekli erkekten üstündü erkeğim evcildi vs vs sorunlarım vardı şuan 14 gün oldu eş tutmuş bir çift aldım onlardanmı bilmiyorum çifleşmeye çalışıyolar.yani kısacası zamanınız varsa bekleyin yoksa çözüm eş tutmuş hatta yavrusu alınmış genç bi çift alın

kuşları direk atmışsınız sanırım. kuşları öncelikle kızışması lazım. kızaışana kadar bence ayrı tutun. 1 ay kadar. bu zamanda kuşlara kızıştırı cı nijer verin az olmak kaydı ile yemede karıştırabilirsiniz. artı olarak havuçlu mama verin sonra dişileri erkeklerin yanına atın. sonra bekleyeceksin onlar halleder. hayırlı üretimler olsun.

ben kendilerinin seçmesini istemedim hepside eş tuttu maşallah ayırma yöntemi ile.

Son düzenleme:
Merhaba videoyi izleyemedim bende acilmadi ama konuyu yorumlardan okuduğum kadariyla yorum yapayim. Kuslara es seciminde yardimci olursaniz size daha iyi yavru verirler. Bence en buyuk hatadir birbirini gormeyen kuşu hemen ese atmak. Es tutma ihtimali zayiflar. Önce ayri bir kafese ayni odada sonra kafesleri yanyana koyulsa es tutmalari kizismalari cok daha sağlıklı oluyor. Tavsiye ederim

bence kızıştırı ilaç vs. gibi şeylerlle değilde herşey kendi doğallığıyla gerçekleşse daha iyi olacağını düşünüyorum , sabırla bekleyin 1 ay olmassa 2 ay sonra olur anlaşırlar , kuşlar birbiriyle kavga etmeyene kadar ayırma değiştirme yani doğal akışına bırak , bir arkadaşım vardı çifti neredeyse tık yoktu bir sabah bir kalktık dişi yumurtlamış :D 4 tane meyvesi oldu bu çiftin bir tanesini ben aldım besliyorum şu an 2 aylık civarında ama bu dediğim arkadaşın ciftleri cidden cok kötülerdi nasıl desem birbirlerini öldüresiye dövecek kadar ileri kavgaları vardı diyebilirim . ama arkadaşım zamana bıraktı bide meşguldü o yüzden fazla ilgilenememişti.. siz tabi ki kavga eden eşleri ayırın :)

Geri