petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eşleşme açık mavi renk cere

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ali cahid tarafından 30 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    1.5 yaş civarında ceresi açık mavi (burun deliklerinin çevresi beyaz) bu renk hiç değişmedi ve yumurtlamadı. 1.5 ay önce erkek aldım sürekli öpüşüyorlar erkek sürekli kur yapıyor ancak dişi çok ilgisiz yuvalığa 1 kere bile girmedi çetesi açık mavi olan dişilerde üreme sorunu olabilir diye bir yazı okumuştum internette bu doğru mudur dişiyi değiştirmeli miyim ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben çeresi sürekli mavi tonu olan bir dişiye rastlamadım. Genelde beyaz oluyor hep, kızışınca başka.. Benim bildiğim evde tek beslenen dişilerde kuluçkada sorunlar yaşanıyor.

3. ali cahid

ali cahid Member

Beğenileri:
    0
    Çete rengi hep açık mavi 1,5 senedir petshopçular dişi diyor ama ben de bazen erkek olabilir mi diye düşünüyorum. Ama dişi olmasa erkek niye ona hergün kur yapsın ?.

4. Mehmet Uyar

Mehmet Uyar New Member

Beğenileri:
    0
    Ceresi mavi, cere delikleri beyaz kesin dişi ve yavru alırsınız. En az 9-10 takımımda dişilerin ceresi bu şekilde. Bence sizin dişiniz uzun süre yalnız kaldığı için erkek kuşa ilgi duymuyor.

Tanıdığınız bir üretici varsa ona götürün, salma içine atsın beğendiği erkeği alın. Benim için en kestirme yol budur. Ben zor beğenen kuşlarımı bu şekilde eş seçtiriyorum :)

Sayfayı Paylaş