Karadeniz Pet

eşleşmede sorun

ılhan gürol

Meraklı Üye
2,5 yaşında erkek muhabbetim vardı ona 1,5 yaşında kızgın bir dişi aldım ayrıyeten 4 çift daha kuşum var aynı odada dişinin kızgınlığı geçti bir şey olmadı alışamadılar dedim bekledim dişi şimdi gene kızgınlaştı çeresi kahverengiye döndü bayağı fakat benim kuşta hala icraat yok dişiyi alalı 3 ay falan oldu bu kızgınlıkta geçerse gene beklemem gerekecek mama veriyorum kızgınlaştırmak için yen her türlü vitamin takviyesi var ne yapmam gerek acaba dişiyi ayırsam 3-4 günlüğüne benim erkeğin aklı başına gelirmi dişide sorun yok hazır gibi ama yuvalıkla ilgisi yok erkek sürekli besliyo kavga yok kararsız kaldım bi yardım lütfen ayırayımmı bekliyeyimmi ? ne yapayım

3-4 ay içinde sonuç alınamayan çiftlere ayırma yöntemi denenebilir ama 3-4 gün yeterli olmaz en az 2-3 hafta ayrı kalmaları gerekir.

dişinin kızışması kaç gün sonra geçer illa bidahakinimi beklemem lazım

Kızgın olmadıkları dönemde de çiftleşip yumurta yapabilirler.

kesinlikle ayır diyosunuz 15 gün yeterlimi

Kesin demiyorum ama denenebilecek yöntemlerden biridir ayırma. Ayırma yöntemini deneyecekseniz en az 15-20 gün ayrı durmaları iyi olur.

kuşları ayırın erkek kuş yuvalı kafesde dursun ilk aşamada 1 hafta dene eşleşme olmazsa 2 hafta ayır ama unutma erkek yuvalı kafesde olacak

Geri