petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Evcil ele aliskin erkek ciftlesirmi? Yardim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Abdullah ozturk tarafından 7 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. Abdullah ozturk

Abdullah ozturk New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar benim bebekken aldigim 2 yasinda erkek kuşum var yine bebek 9 ay önce dişi alip onuda biraz ele alistirdim farklı şehirlerde sonra memleketime gelip ese attim erkeğin yanina erkek insan gibi 10 kelime kuruyor evdeki herkesi ismi ile cagiriyo disi ile opusuyo dişi erkeğe yem kusuyo ama erkek hic bi şekilde kuyruğuna yada sirtina basmaya calismiyo dişi gözlemlediğim kadariyka çiftleşmeye haziran kanatlari düştü Kamburu var ama erkek üstüne cikmaya yeltenmiyor 1 ay oldu ese atali nolur yardim edin her yolu denedim ne yapabilirim haftada 2 3 kere yumurta mamasi veriyorum

2. cetinates

cetinates Member

Beğenileri:
    2
    size kolay gelsin ama ben bezdim,eğitimli konuşan 2 erkek kuşumda da eş tutmadı,bende bildiğim daha önce yavru veren bir çift daha aldım,çok vahşiler,kafese yem koymak için elimi soktuğumda kaçacak delik arıyorlar,yavru alınabilecek kuşlar genelde bu şekilde vahşi oluyor.

3. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Biraz daha sabret
    ilgiyi kes fazla sevme oynama
    belkide çiftleşme olmuştur bile
    yeterki kavga etmesinler
    2 yıldır tek baktığım konuşan
    kuşum vardı eşi ölen Dişiyi yanına
    koydum 3. Kuluçka sı nda şuan
    sadece bi kere gördüm çiftleştiklerini
    oada son kuluçka dan önce
    dediğim gibi ilgiyi azalt

4. Mert Kalemci

Beğenileri:
    0
    Bende de aynı durum var. Erkek ve dişi insana alışık, yem kusma öpüşme her şey var ama çiftleşme yok. 2 seferdir tüm yumurtalar boş çıkıyor. Bu sefer dişinin yumurtalarını döllenmiş yumurtalar ile değiştirmeyi planlıyorum. Açıkçası yavru alıcam diye mevcut evcil kuşlarımı gözden düşüremem. Sana da tavsiye ederim.
    Yavrulasınlar diye ilgiyi kesme fikri bana doğru gelmiyor. Herkesi ismiyle çağıran bir kuş bana göre 100 yavrudan daha değerlidir. Böyle bir değere yazık etme, ilgiyi kesme. Her zaman bulamazsın böylesini. Bırak hayat boyu yavrusu olmasın ne olacak. Bu şekliyle zaten bu hobinin amacına ulaşmışsın. Tüm emeğini bu kuşun sağlıklı bir şekilde hayatta kalması için sarfet. Yahut benim dediğim gibi yavru sahibi yapabilirsin ama ilgiyi azaltma...

#4 Mert Kalemci, 16 Eylül 2015
    Son düzenleme: 16 Eylül 2015

Sayfayı Paylaş