Karadeniz Pet

Evcil ele aliskin erkek ciftlesirmi? Yardim

Abdullah ozturk

Yeni Üye
Arkadaşlar benim bebekken aldigim 2 yasinda erkek kuşum var yine bebek 9 ay önce dişi alip onuda biraz ele alistirdim farklı şehirlerde sonra memleketime gelip ese attim erkeğin yanina erkek insan gibi 10 kelime kuruyor evdeki herkesi ismi ile cagiriyo disi ile opusuyo dişi erkeğe yem kusuyo ama erkek hic bi şekilde kuyruğuna yada sirtina basmaya calismiyo dişi gözlemlediğim kadariyka çiftleşmeye haziran kanatlari düştü Kamburu var ama erkek üstüne cikmaya yeltenmiyor 1 ay oldu ese atali nolur yardim edin her yolu denedim ne yapabilirim haftada 2 3 kere yumurta mamasi veriyorum

size kolay gelsin ama ben bezdim,eğitimli konuşan 2 erkek kuşumda da eş tutmadı,bende bildiğim daha önce yavru veren bir çift daha aldım,çok vahşiler,kafese yem koymak için elimi soktuğumda kaçacak delik arıyorlar,yavru alınabilecek kuşlar genelde bu şekilde vahşi oluyor.

Biraz daha sabret
ilgiyi kes fazla sevme oynama
belkide çiftleşme olmuştur bile
yeterki kavga etmesinler
2 yıldır tek baktığım konuşan
kuşum vardı eşi ölen Dişiyi yanına
koydum 3. Kuluçka sı nda şuan
sadece bi kere gördüm çiftleştiklerini
oada son kuluçka dan önce
dediğim gibi ilgiyi azalt

Bende de aynı durum var. Erkek ve dişi insana alışık, yem kusma öpüşme her şey var ama çiftleşme yok. 2 seferdir tüm yumurtalar boş çıkıyor. Bu sefer dişinin yumurtalarını döllenmiş yumurtalar ile değiştirmeyi planlıyorum. Açıkçası yavru alıcam diye mevcut evcil kuşlarımı gözden düşüremem. Sana da tavsiye ederim.
Yavrulasınlar diye ilgiyi kesme fikri bana doğru gelmiyor. Herkesi ismiyle çağıran bir kuş bana göre 100 yavrudan daha değerlidir. Böyle bir değere yazık etme, ilgiyi kesme. Her zaman bulamazsın böylesini. Bırak hayat boyu yavrusu olmasın ne olacak. Bu şekliyle zaten bu hobinin amacına ulaşmışsın. Tüm emeğini bu kuşun sağlıklı bir şekilde hayatta kalması için sarfet. Yahut benim dediğim gibi yavru sahibi yapabilirsin ama ilgiyi azaltma...

Son düzenleme:
Geri