Karadeniz Pet

evcil erkek muhabbet kusun yanina erkek muhabbet kusu alsam anlasirlarmi

Aynur AL

Yeni Üye
Benim yaklasik 1 bucuk yasinda evcil konusan erkek muhabbet kusum var..
Yaz geliyor ve biz hafta sonlari evde olmuyoruz.. birine birakmak her zaman mumkun olmuyor yanimda göturup yollarda perisanda etmek istemedigimden 1 gece veya 2 gece evde yanliz birakiyorum ve aşiri vicdan azabi cekiyorum..
Yanina disi alip yavrulamalarinida istemiyorum.. acaba yanina erkek mubabbet kusu alsam arkadas arkadas yasarlarmi..???

Cok tesekkur ederim levent bey.. kafesinde baya oyuncak var ama sanki her birakip gittigimde gelince bana küsmüs saniyorum.. gerci hemen barisiyoruz.. bazende sadece benimle fazla ilgilensin diye onu arkadassiz besledigim icin vicdan azabi cekiyorum.. evde oldugum zaman devamli ilgileniyoruz ama yanlizda kaliyor benim bencilce davranisimdan dolayi..
Bir yavru erkek kus alip ayri bir odada 2 haftada onuda evcillestirip beraberce yasamalarini dusunuyorum.. biz evdeyken ikisinide bir salarim ister bizimle ister beraber takilirlar.. biz yokkende yanliz kalmazlar diye dusunuyorum..

Yalcin bey yavrulamasini istemiyorum cunku yavrular olursa asla sahiplendiremem zamanla evim kus evine dönusebilir.. disi alip yuvalik takmasam ne olur acaba?

Oho tek sıkıntı sahiplendirmek olsa :D bence de dişi al ama tabi tercih senin.

Aynen öyle yavrulari olunca birsey olacak diye panikten kendimi bitiririm.. buyuyuncede ayrilamaz kimseye veremem..
Yuvalik takmadan bir cift nasil yasar?

Bilmiyorum da tahminim kafes dibine falan da yumurtlayabiliyorlar ya belki...Tabi doğası gereği yuva emniyetini sağlamadan belki de yapmaz.Tecrübe etöiş biri açıklar diye umuyorum.

Aynen öyle yavrulari olunca birsey olacak diye panikten kendimi bitiririm.. buyuyuncede ayrilamaz kimseye veremem..
Yuvalik takmadan bir cift nasil yasar?

Yuvalık takmasanızda olur fakat illaki eşleşirler ve tabana yumurtlarlar daha çok canınız sıkılır.Siz en güzeli yanına dişi alın,yuvalık takın inşallah yavruda verirler,emin olun çok daha iyi hissedersiniz.

Bence erkek kuşunuzun yanına dişi kuş alın. İlerde yavruları olursa da arkadaşlarınıza vs. de hediye edebilirsiniz. :)

Geri