Karadeniz Pet

Evcil Hayvan Satışı Yapan Esnafa Eğitim Verildi

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Urfada-Evcil-Hayvan-Satanlara-Egitim-Verildi-evcilhayvan.jpg

Şanlıurfa’da evcil hayvan satışı yapan esnafa Şanlıurfa Belediyesi Veterlik Birimi tarafından eğitim semineri verildi. Eğitim seminerine davet edilen Harran Üniversitesi Veterinerlik Bölümünden Prof. Dr. Nihat Denek petshop işleten yaklaşık 25 esnafa evcil hayvanların bakımı, üremesi bakımı sağlıklarıyla ilgili bilgiler aktardı. Prof. Dr. Nihat Denek “Evlerinde evcil hayvan besleyenlerin akşamları onlara yedirme içirme yapılması pek önerilmez. Çünkü yemek yedikten sonra kedi köpekler dışkılama ve idrar yapma ihtiyacı duyar. Bunun içinde akşam yem verdikten sonra onları dışarı çıkartmanız parklarda dolaştırmanız gerekir. Eğer bunu yapamayacaksınız akşam yemleme yapmayın. Öncelikle evcil hayvan besleyen aileler de beslediklerinin bir canlı olduğunu her an hastalanabileceklerini böyle durumda da hekimlere ihtiyaç duyulduğunu unutmamalıdırlar. Bu konuda biz üniversite olarak desteğe hazırız.”dedi Seminere katılan evcil hayvan satıcılarına sertifika verildi. Şanlıurfa Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Şahin Apaydın da evcil hayvan yetiştiren ve satışını yapanlara böyle bir eğitim vermelerinin amacının hayvan haklarını vatandaşların ve bu işi yapan esnafın bilmesi olduğunu söyledi.

Sanlıurfa belediyesini tebrik ederim,inşallah diğer belediyelere örnek olur.....

Tebrikler maşAllah ülkenin her yerinde bu bilgilendirmeler seminerler programlar ve ANSIZIN TEFTİŞLER gerçekleştirilmeli. Çoğu hayvan dükkanını dışkı götürüyor!