petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Evcil konuşan dişi muhabbet kuşuma eş alırsam

Konusu 'Muhabbet Kuşu Evcilleştirme ve Eğitim' forumundadır ve Ozz tarafından 17 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Ozz

Ozz New Member

Beğenileri:
    2
    Selamlar 3 yaşında çek dişi muhabbet kuşum var. Yaklaşık 1.5 yıldır ona ben bakıyorum. Çok güzel konuşuyor ve bana çok alışkın. Ona eş alırsam konuşmayı bırakır mı? Bana olan ilgisi biter mi? Bugün petshopta ona uygun çok güzel erkek kuşlar vardı. Gidip eş seçtirmeli miyim? Ona aldığım eşi de evcilleştirebilir miyim?

2. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    Evcil kuş alırsan daha iyi olur çift olacağı için alacağın kuş alismaz konuşmaz

Ozz bunu beğendi.
  3. Ozz

Ozz New Member

Beğenileri:
    2
    Peki benim dişi kuş konuşmayı bırakır mı?

4. Yusuf

Yusuf Active Member

Beğenileri:
    88
    İlgilenmeyi bırakmazsanız konuşmayı unutmaz ama ilgiyi sürekli kesmezseniz yavru alamazsınız gerçi 3 yaşındaki dişiyi zor eş tutturursunuz o da var ben olsam tek beslemeye devam ederdim

5. Ozz

Ozz New Member

Beğenileri:
    2
    Ben sürekli bir üretim düşünmüyorum zaten dişi kuş yalnız kalmasın bir arkadaşı olsun istiyorum. İleride de bir iki kez yavru alsam yeter zaten :)

6. Ozz

Ozz New Member

Beğenileri:
    2
    Yanına alacağım eşi aynı kafese koymayıp bir süre başka kafeste tutup evcilleştirebilir miyim? 3 yaşındaki bir erkek kuş evcilleşebilir mi?

7. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    748
    3 senedir eyer kuş görmeden sadece sizle yaşadı ise bu zamandan sonra eş kabul etmez ve siz dahil herşeyi kıskanır. Tabi bu bir olasılık her kuşun karakter yapısı farklıdır fakat su yaşanan bir durumdur bu bilginize...

8. Ozz

Ozz New Member

Beğenileri:
    2
    Ben 1.5 yıldır bakıyorum Mai'ye benden önceki sahibi onu terketmiş. Ben satın almadan önce birkaç ay petshopta kalmış. Petshoptayken çevresindeki kafeslerde bir sürü kuş vardı. Bu durum o bahsettiğiniz durumu yaşama ihtimalimi düşürür değil mi?

9. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Sakın böyle bir hataya düşmeyin.Ben eğitimli dişi bir kuş almıştım.Bu dişi kuşa 3 erkek kuş aldım.Hiçbirine alışmadı,saldırdı.Bana karşı da asabileşti.Çiftleşmeye yanaşmadı ve bunun üstüne eğitimli bir erkek kuş aldım.Erkeği öldürdü ona da yanaşmadı.
    En sonunda o güzelim eğitimli dişi kuşu petshopa vermek zorunda kaldım ve 3-4 gün sonra onun da öldüğünü öğrendim.
    Değiştiğim erkeklere mi yansam,ölen eğitimli erkek ve dişi kuşa mı bilemedim.
    Siz siz olun sakın yanına bir kuş alıp çiftleştirmeye veya alıştırmaya çalışmayın.

#9 SencerSancak, 18 Eylül 2016
    Son düzenleme: 18 Eylül 2016

Sayfayı Paylaş