Karadeniz Pet

Evcil Kuş Çiftleşir mi ?

• Konbuyu başlatan ErenHtp
  • Başlangıç tarihi
E

ErenHtp

Guest
Arkadaşlar 1.5 yıllık muhabbet kuşum (konuşmayı ve el eğitimi olan ) ilgilenemediğim için yanına eş alayım dedim 2.5 ay eş tutması için uğraştım tutmadı sonra gittim petshopa butun kuşların oldugu yere koydum 1 hafta sonra beyaz bir kuşla kur yapıyorlardı ikisinide aldım eve fetirdim kafesini düzenledim dişi 8 aylıktı.

Şimdi aradan 3 ay geçti 10-11 aylık olucak dişi bunlar bu zamanda kur yaptılar opüştüler sabahları çok öttüler dişinin gagası kahverengi oldu ve daha 1 hafta önce yuvaya ilk defa girdi her gün gidip kemiriyor . Her neyse bunlar iyide benim evcil kuş acaba dişiyi dölleyebilir mi yani belki unutmuş yada yeteneğini kaybetmiş olabilir mi diye çok merak ediyorum. Bilgilerinize arz ederim

Bu arada kafeste düzenli su değişimi mürekkep balıgı kemigi enerji barı gaga taşı standart yuvalık hepsi var kızıştırıcı akıllı yemlikte var nijer gerekir mi ?

uyykc.jpg
(Bu dişinin ilk hali)
uyymb.jpg
(dişinin son hali)
uyyq9.jpg
(evcil kuşumun önceki hali)
uyytq.jpg
(evcil kuşumun son hali)

Moderatör tarafında düzenlendi:
yazınızda unutmuşmudur acaba diye bir cümle kurmuşsunuz çok güldüm.tüm canlıların çiftleşme olayları doğasında vardır.sadece zamanla alakalı bir olay.azıcık bekleyi ver.beklerkende kızıştırıcı yemler mamalar vermiyi unutma

siz nasıl nefes almayı unutmuyorsanız o da çiftleşmeyi unutmayacaktır..sonuçta bunlar temel ihtiyaçlar unutulmaz ;)

unutmak değilde evcil kuşun aklı sahibinde olyor benim kuşum eşiyle ilgili mesala ama beni gördügü an oopp değişiyo hersey çıldıryo bana gelmek için

Geri