Karadeniz Pet

Evcil kuş

Erkam80

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, sahibinden sitesinden evcil ele alışkın konuşan 1 yaşında bir erkek kuş buldum sahiplenmek istiyorum ama merak ettiğim başkasına alışkın kuş bana da aynı şekilde yakınlık gösterir mi sahibi ve kafesi ortamı değiştiğinde?

kuştan kuşa değişir benim kuşum herkesin eline gider ismiyle çağırdıklarında ama bence git bi üretici arkadaştan yeni yeme düşmüş gagası siyah bir erkek mubiş al hem eğitmesi kolay oluyor

gelir güvenini sarsmasan yani korkutmasan ve geldikten 4-5 gün sonra ele getirt vs hemen cıkartırsan ürker ortama alışsın

Taner dediğini yapıyorum zaten, 25 günlük bi erkek aldım üreticiden akşamları 7den 12 ye ilgilendim 5 aydır ele alıştırdım parmağıma uçup konuyor ama ellettirmiyor ve konuşmuyor.. Damızlık olarak geri alır üretici. Acaba hazır konuşan kendini okşatan bi kuşmu edinsem dedim

benim kuşta sevdirmiyor ya sadece öprütüyor ve konuşuyor kuşa konuşmayı öğretmek kolay aslında 1 şey öğrettinmi gerisi ip söküğü gibi geliyor eğer olmadıysa yavruyla dediğiniz gibi yapabilirsiniz

Geri