Karadeniz Pet

Evcilleşiyor mu ?

• Konbuyu başlatan Berkcan TÜR
  • Başlangıç tarihi
B

Berkcan TÜR

Guest
Arkadaşlar bi konu açmıştım ama cevap veren olmadı nedense .. Kuşum Elimden yem yiyor omzuma geliyor saçlarımla oynuyor parmagıma geliyor kafesine konuyor girişi buluyor fakat kendi istegiyle benim üzerime konmuyor kendim gidip alıyorum bide ben konusmaya baslayınca omzumdayken ötüyor kafasını kırıp bakıyor agzını açıp kapatıyor sizce konuşur mu lütfen yardım edin kafamda soru işaretleri var

zamanla olur benimkide ilk öyleydi zaman zaman ....

Sizi dinliyorsa konuşur sanırım sessiz bi ortamda konuşmaya devam edin onunla.Elinize uzaktan gelmesi için şöyle birşey yapabilirsiniz bence.Parmağınıza aldığınızda sevdiği yemden bir tane verin.Sonra parmağınızı karnından biraz uzağa tutun gelirse tekrar yemi verin.Elinizi git gide uzaklaştırın ve aynı yöntemi uygulayın bence böyle birşey yapabilirsiniz.Ama daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler :) Benim kuşum elime gelmediği halde konuşmaya başladı sizinkinin konuşması daha kısa sürer heralde ani hareketler yapıp korkutmayın yeter :)

Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için :) elime geliyor omzuma koyuyorum saçlarımla oynuyor bide aklıma takılan 1 haftadır hapsırık gibi mi desem tıksırık mı FIT ! diye bi ses yapıyor anlamadım

onu her kuş yapar soğukta rüzgarda bırakmayın ayrıca dediklerinize göre eğitim çalışmalarınız başarılı gidiyo kısa sürede konuşur arkadaşın dediği taktiğide uygularsanız kuş size tam olarak alışır

Geri