Evcilleşme ile ilgili soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak Ergün tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Burak Ergün
  Çevrimdışı

  Merhaba arkadaşlar

  şu anda kuşum yaklaşık 3-4 haftadır bizde. hala korkuyor bizden. ayrıca uçmaktan da korkuyor gibi geliyor bana. sadece dal darısı onu baya cezbediyor onun için hareketleniyor ancak mesela dal darısı elimdeyken elime gelmiyor yemek istiyor belli ama gelmiyor. kafesinden dal darısı sayesinde çıkmasını öğrendi ama geri giremiyor :) perdelerde takılıyor sürekli. bir de benim nota sehpasını seviyor onunla aşağı indirebiliyorum zaten oradayken yüz yüze mesafeden kaçmıyor bakıyor öyle ama işin içine el girdi mi hemen kaçıyor. valla her gün uğraşıyorum artık bezdircek bizi :) sizce doğru yolda mıyım? birde bugüne kadar hiç elime almadım kuşu özenle. sadece bir kere almıştık ilk geldiği zamanlar daha sonra hiç almadık ama hala korkuyor parmakdan yada elden.
   
 2. Yücel YETİMOĞLU
  Çevrimdışı

  ben erkegi alştrırken oyle dal darısı felan hç vermedm aç bırak ne bileym kanatlarını kopar (çok yazık olur ) ama ne yaparsan yap hoşlandgı bişeyle yaklaşmakta fayda var zamanla alşır 1 kişi düzenli ilglensin alşnca bşkalarnınb eline gelir arada tane olarak parmagnla vermyi dne çok zorlamadn , varsa pinpon topu yoksa sise kapagına alıştırın daha kolay olur oyunla ögretmek en kolayı ...
   
 3. Burak Ergün
  Çevrimdışı

  pinpon topu ile ne yapmam gerekiyor acaba?
   
 4. Yücel YETİMOĞLU
  Çevrimdışı

  kafesine koy onunla oynamaya çalşr zamanla alşrsa topu elinze aldgnzda oda gelir (top òrnek olarak söyledm bska bir oyuncagada alştırabilirsinz )
   
 5. BERK GARİPOLAN
  Çevrimdışı

  Elini ilk olarak ona zarar vermiyceğini inandırman lazım daha sonra sana yavas yavas güveni gelicektir dışarı saldığında kuşu bırak kafasına göre takılsın avucuna biraz yem al o dışarda olduğu zaman açıkır ona yavaşca götürüp elinden yem verebilirsin ben kuşumu ilk aldğımda hep öyle yaptım sana gün gectikce güveni gelicektir ama sabretmelisin ve kuşun kac aylık eğer daha ufakca 1-3 aylık arasıysa sana alışması uzun sürmez.bnm kuşumda eve geleli 2 ay olcak daha tam 2 ay olmadı şuanda parmağımdan inmiyor kendini kaşındırmayı cok seviyo hep ilgilen onunla zamana bırak zamanla herşey olucaktır inş yardımcı olabilmişimdir
   
 6. Burak Ergün
  Çevrimdışı

  [​IMG]

  dal darısı ile geldiğimiz son durum bu:) ilerleme kaydediyoruz gün geçtikçe. kafesden kendisi çıkıyor artık daha fazlada uçuyor. perdelerin tepelerinde dolaşıyor sürekli tabi aşağılara inmiyor. daha yolumuz var gibi ancak parmak falan gösterdiğimde hala kaçıyor geri geri :)
   

Sayfayı Paylaş