Karadeniz Pet

evcillesme sorunu

• Konbuyu başlatan Burak Ergün
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Ergün

Guest
Merhaba arkadaslar. kusumuz evimize geleli yaklasik 10 gun oldu surekli konusuyoruz ilk geldiginde ki urkekligi yok ancak mesela kafesin hep ayni bolgesinde duruyor diger tarafa gecmiyor yemini sadece sag yemlikten yiyor digerinden yemiyor.su ictigini hic gormedim asil sorun kafese parmagimizi uzattigimizda ilk once ba kiyor yaklasmiyo ve yaklastirmiyo dahayaklastirinca geri kaciyor elimizi cekmemizi bekliyor.acaba cok mu acele ediyoruz zamana mi ihtiyac var. Ilk aldigimizda yuvadan duseli 5 6 gun oldu demisti aldigimiz yer.:bir de isirdi mi saglam isiriyor iki kere kafesinden cikarmak icin elimize almistik saglam isirior.

Forumda eğitim konuları mevcut. İlk 1-2 gün hiç rahatsız etmemeniz lazım ki kafesine alışsın. Daha sonra yavaş yavaş elinizi kafesin yanına koyup konuşmayı deneyin. Korktuğu an zorlamayın bırakıp daha sonra deneyim. En önemli olay ürkütmemek ve sabretmek.

Tek yemlikten yemesi sıkıntı oluşturmaz. Suyu da zaten çok fazla içmezler su içmeleri 1-2 saniyelik bir olay. Görmeyebilirsiniz ama içiyordur mutlaka. Forumdaki eğitim konularını inceleyip uygulayın derim. Acele ederseniz en başa dönebilirsiniz bu işte anahtar kelime sabır.

teşekkür ederim cevap için oğuz. 1-2 günlük süre geçti o zaman dediğin gibi yaptım hiç rahatsız etmedim daha sonra da ellerimi kafesin yanına koyarak konuştum 1 hafta kadar bu arada hiç dışarı çıkarmadım. 1 hafta sonra çıkardım kafesinden o da biraz uçsun diye. daha sonra yine yavaş yavaş parmağımı uzattım ama ne geliyor ne bişey yapıyor biraz daha yaklaştırınca poposunu dönüyor kaçıyor :)

Yılmadan devam etmeniz lazım :) İlla ki gelecektir birkaç gün sonra. Dikkat etmeniz tek şey ani hareket etmemek, yüksek sesle konuşmamak ya da onu korkutacak başka birşey yapmamak. Bunları yapmazsanız er ya da geç alışacak :)