Karadeniz Pet

evcillesmiyor lutfen yardim!

• Konbuyu başlatan Burak Ergün
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Ergün

Guest
Merhaba arkadaslar kusum geleli 3 ayi gecti ve hala evcillesmeye dair ufacik bir.belirti yok
Ne ele geliyor ne perdeden iniyor oyuncak sevmiyor salincak sevmiyor tam piskopat cikti.el gorunce direk isirmaya cabaliyor.dal darisina dagelmiyor aetik.ne yapmam lazim lutfen yardim edin.

Aldığınızda yaşı buyukse ve daha önce evcillestirmeye calisilmamissa olabilir. Sizin yaklasiminizin da büyük etkisi var

Aldigimda 1 aylik dediler bize geleli 3 ay oldu.hergun ilgileniyoruz da ama olmuuor bir turlu.su evcillestirme yontemlerini en bastan bi daha mi yapmayalim acaba.

aynı sorun bendeede var 3 aylık diye 1 yasında kusu kaktırmışlar onun için bilmiyorsan araştırıp kuş almak lazım :(

Fotoğraf paylasirsaniz yaşını tahmin edebiliriz

Yok ben eminim yasindan daha once koymustum resmini su anda 4 5 aylik

Yuvadan yeni atlamış yavru çok çabuk alışır, eğer alışmıyorsa biraz büyük olduğu içindir. Sabırla eğitmeye çalış ya da yeni atlayan yavru ile değiştir.

Ayni Problem bende de var arkadaslar Ben 3 hafta Önce aldim 2 adet muhabbet kusu. Satici 7 haftalik dedi alirken. Suana kadar hep korkuyorlar

kafese oyuncak ayna gibi şeyler koyma sana alışmasını istiyorsan önce kuşun güvenini sağlamalısın kafese doğru yavaşça yanaşıp bir şeyler fısılda yemi parmağına koyup yavaşça kafes telinin arasına uzatıp yemesini sağla sürekli bunları yap elinden korkmamalı eline alışmalı tabi bunları yaparken hızlı ve korkutacak şekilde yapmamalısın sürekli tek bakacaksan bunları yapabilirsin.

değiştirmek istemiyorum alıştık çünkü kuşa ama o bize alışmadı. acayip ürkek yemek yerken falan sürekli bir tedirginlik hali var kuşda kaç ay oldu hep aynı. el parmak falan uzatınca anında başlıyor ısırmaya. sadece bir gün aç bırakmıştım o zaman geldi yedi elimden yem ama sonra yine gelmedi. ama dediğim gibi çok tedirgin kuş neden olduğunu bilmiyorum.

burak kardeş en iyi yapacağın iş götürüp daha uysal bi kuşla değiştirmek

değiştirmek istemiyorsan kuşu aç bırak eline yemi koy yesin öyle öyle alıştırabilirsin ne kadar doğru yöntem bilemem.

değiştirmek istemiyorsan kuşu aç bırak eline yemi koy yesin öyle öyle alıştırabilirsin ne kadar doğru yöntem bilemem.

bunu yaptım aç bıraktım elime gelip yiyordu ama karnı doyunca kaçıyordu yine. yani elimi kendine hiç yaklaştırtmıyor ısırmaya çabalıyor sürekli. şu eğitim için yazılanları da yaptım ama bir fayda olmuyor.

Geri