petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

evcillesmiyor lutfen yardim!

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Burak Ergün tarafından 30 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Burak Ergün

Merhaba arkadaslar kusum geleli 3 ayi gecti ve hala evcillesmeye dair ufacik bir.belirti yok
    Ne ele geliyor ne perdeden iniyor oyuncak sevmiyor salincak sevmiyor tam piskopat cikti.el gorunce direk isirmaya cabaliyor.dal darisina dagelmiyor aetik.ne yapmam lazim lutfen yardim edin.

2. Kaan KOÇ

Kaan KOÇ Guest

Yaşı büyük mü ?

3. Numan Küçük

Aldığınızda yaşı buyukse ve daha önce evcillestirmeye calisilmamissa olabilir. Sizin yaklasiminizin da büyük etkisi var

4. Burak Ergün

Aldigimda 1 aylik dediler bize geleli 3 ay oldu.hergun ilgileniyoruz da ama olmuuor bir turlu.su evcillestirme yontemlerini en bastan bi daha mi yapmayalim acaba.

5. Mustafa URE

aynı sorun bendeede var 3 aylık diye 1 yasında kusu kaktırmışlar onun için bilmiyorsan araştırıp kuş almak lazım :(

6. Numan Küçük

Fotoğraf paylasirsaniz yaşını tahmin edebiliriz

7. Burak Ergün

Yok ben eminim yasindan daha once koymustum resmini su anda 4 5 aylik

8. Sami Eki

Sami Eki Guest

Yuvadan yeni atlamış yavru çok çabuk alışır, eğer alışmıyorsa biraz büyük olduğu içindir. Sabırla eğitmeye çalış ya da yeni atlayan yavru ile değiştir.

9. ersinkorkut

Ayni Problem bende de var arkadaslar Ben 3 hafta Önce aldim 2 adet muhabbet kusu. Satici 7 haftalik dedi alirken. Suana kadar hep korkuyorlar

10. Burak Ergün

lütfen yardım istiyorum!!!

11. berkcan__

berkcan__ Member

Beğenileri:
    0
    kısa yoldan deiştir gitsin

12. Kenan UÇAR

Kenan UÇAR New Member

Beğenileri:
    0
    kafese oyuncak ayna gibi şeyler koyma sana alışmasını istiyorsan önce kuşun güvenini sağlamalısın kafese doğru yavaşça yanaşıp bir şeyler fısılda yemi parmağına koyup yavaşça kafes telinin arasına uzatıp yemesini sağla sürekli bunları yap elinden korkmamalı eline alışmalı tabi bunları yaparken hızlı ve korkutacak şekilde yapmamalısın sürekli tek bakacaksan bunları yapabilirsin.

13. Burak Ergün

değiştirmek istemiyorum alıştık çünkü kuşa ama o bize alışmadı. acayip ürkek yemek yerken falan sürekli bir tedirginlik hali var kuşda kaç ay oldu hep aynı. el parmak falan uzatınca anında başlıyor ısırmaya. sadece bir gün aç bırakmıştım o zaman geldi yedi elimden yem ama sonra yine gelmedi. ama dediğim gibi çok tedirgin kuş neden olduğunu bilmiyorum.

14. murat beynam

burak kardeş en iyi yapacağın iş götürüp daha uysal bi kuşla değiştirmek

15. Uğur ÖZTÜRK

değiştirmek istemiyorsan kuşu aç bırak eline yemi koy yesin öyle öyle alıştırabilirsin ne kadar doğru yöntem bilemem.

16. Burak Ergün

bunu yaptım aç bıraktım elime gelip yiyordu ama karnı doyunca kaçıyordu yine. yani elimi kendine hiç yaklaştırtmıyor ısırmaya çabalıyor sürekli. şu eğitim için yazılanları da yaptım ama bir fayda olmuyor.

Sayfayı Paylaş