petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Evcilleştirme hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve datem tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. datem

datem Guest

Arkadaşlar Merhaba. Sorunum şu şekilde, kuşum eve geleli 3 hafta geçti. Sadece kafesin icinde parmağıma geliyor. Çok tedirgin hala ne yapmalıyım anlamadım. Korksa parmağıma gelmez diye düşünüyorum.

Forumda çok araştırma yaptım. Ne yapmalıyım. Teşekkürler şimdiden.

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Öncelikle ailemize hoşgeldiniz :)

Kuşunuzun kafes içerisinde parmağınıza gelmesi dahi olumlu yönde ilerlediğinizin bir işareti :) Kuşunuzla daha çok ilgilenerek ona daha çok zaman ayırarak onu daha kısa sürede evcilleştirebilirsiniz. En önemlisi onunla aranızdaki gerekli güveni sağlayabilmek. Bunun içinde ani hareketlerden kaçının. Ona yavaş yavaş ve alçak ses tonuyla yaklaşın. Avuç içinizi kesinlikle ona göstermeyin. Eğer avuç içinizi kuşunuza gösterirseniz onu yakalayacağınızı sanar ve sizden kaçmaya çalışır. Kuşunuza radyo dinletmeniz onun stresten uzak kalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda eğer yavruysa kısa sürede konuşmasını sağlayacaktır.

3. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Muhammet kardeşime katılıyorum.

4. Engin DERİM

Sabır gerektiren bir süreç, aceleye gerek yok ;) olcak bu iş

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Ustamız gerekli açıklamayı fazlasıyla yapmış :)

Sayfayı Paylaş