Karadeniz Pet

Evcilleştirme

Tuğra Öztürk

Yeni Üye
6855incit6222215.jpg

Bu da bizim Şeker bizim sıkıntımız 2 aydır bizimle beraber olmasına rağmen hala çok hırçın elimize falan çok rahat geliyor ama sevmeye çalıştığımızda biyerlere uçuyor genelde perdede dokunduğumuz anda ya sürekli bağırıyor ya da çok şiddetli bir şekilde ısırıyor neden hala bukadar hırçın ona hiç bir şekilde zarar vermedik güvenini tam manasıyla nasıl kazanırız 2 haftadır tüy dökümünde ama bununla ilgili olduğunu sanmıyorum sürekli asabi dişi olmasından dolayımı bu kadar güvensiz bize

dişiler asi olur zaten erkeklere göre dişiyi alıştırmak biraz dha zor bence :)

Çünki dişi. İşiniz imkansız değil ama zor. Konuşmazda ve belkide hiç alışmaz. Alışıncada erkekten çok bağlı oluyor ama. Bunu verip erkek almanızı tavsiye ederim. 2 ayda ele avuca gelmesi lazımdı.

genel olarak kuşlar ele alınmayı sevmiyolar bu yüzden bence normal elinize geldiğinde parmagınız ile yavas yavas yaklaşabilirsiniz kafa cevresini kaşımanıza izin verebilir ama istisnalarda var hiç bi şekilde kacmayan elinize rahatca alınabilen kuşlar oda size güvenmesi ve ona verdiğiniz eğitimle olucaktır. youtube acıksa şu küçük dostumuzun yaptıgı yöntemleri deniyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=5WresZjNZWs

https://www.youtube.com/watch?v=WoCk9ZPy6PE

vermeyi düşünmüyorum en kötü ihtimalle yanına eş alırım yavruyu beklerim ama genede uğraşıyorum alıştırmaya bakalım alışır inş

Dişi kuşlara ne yapsan yaranamazsın diye boşuna dememişler.:)Biraz fazla zahmet çekmen gerekecek ama alışır heralde.

Alışır benim eski kuşum dişi :)dışarı salınca üstümüzden inmezdi sofraya bile otururdu :) Ama kendini sevdirmezdi herzaman :D Şimdiki kuşum erkek kafesten zorla çıkarıyorum hemen kafesinin üstüne uçuyor oyuncakla kandırıyorum anca :( 2 ay oldu yada acele ediyorum bende...

6855incit6222215.jpg

Bu da bizim Şeker bizim sıkıntımız 2 aydır bizimle beraber olmasına rağmen hala çok hırçın elimize falan çok rahat geliyor ama sevmeye çalıştığımızda biyerlere uçuyor genelde perdede dokunduğumuz anda ya sürekli bağırıyor ya da çok şiddetli bir şekilde ısırıyor neden hala bukadar hırçın ona hiç bir şekilde zarar vermedik güvenini tam manasıyla nasıl kazanırız 2 haftadır tüy dökümünde ama bununla ilgili olduğunu sanmıyorum sürekli asabi dişi olmasından dolayımı bu kadar güvensiz bize

Kuşu çok kendi halinde bırakmışsınız yoksa yanında başka bir kuş yoksa ve gerçek anlamda düzenli ilgi gösterdiyseniz mutlaka o kuş uysal ve omzunuzdan başınızdan inmeyen cinslerden olurdu. Buyrun Buda benim kuş 3.5 aylık konuşmaya bile başladı ve nerde olursam olayım çağırdığımda gelir yeter ki beni görsün.

Çapulcu Çiko :) - YouTube

Çapulcu Çiko - YouTube

Geri