Karadeniz Pet

evde çimlenmiş dal darı

Gülşen ÖZDEMİR

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce dal darım bitmişti poşet dibinde kalanlarıda belki olur diyerek evdeki menekşe saksısına döktüm ve onları unuttum dün saksıda çim gibi şeyler görünce nerden bitmiş diyecektim tam baktımki, dal darılarım patlamış ,büyümüşler bir tanesini koparıp tadına baktırdım kuşuma, beğendi sanırım :D yeterli yer olduğu vakit dahada büyüyüp dal darı yetiştirilir diye düşünüyorum.kuşlarımıza az çimlendirip mamalarınada karıştırılabilir.Kendi kendine büyüyor 1 hafta içinde haftada 1 kez mama verdiğimizi düşünürsek onlar için inanılmaz doğal bir tat olur bence :)

bJYyp8.jpg

E5p3BZ.jpg

Bende balkonda yetistiriyordum abla istilaya uğramıştı baktiğimda kuşlar yermi

SM-G313HY cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende balkonda yetistiriyordum abla istilaya uğramıştı baktiğimda kuşlar yermi

Hemde çok severler berşan :) doğadaki kuşlar talan yemiştir,kendi kuşunada vermelisin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:38 -->-> Daha önceki mesaj 09:37 --

Gayet başarılı olmuş :) Sağlıkla yesinler.
Tşk ederim :D bunun fazlasıda zararmıdır acaba ishal yaparmı.

Ayri bir saksida olsa , enlemesine olan balkon tipi.
daha çabuk buyurlerdi , kuslarda cok severdi.

Abla onlara verecektim hemde sararmisti hani bu aldigimiz gibi olmustu ertesi gün goremedim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:07 -->-> Daha önceki mesaj 10:06 --

Bizim oyle abi hele ilkbahar gelsin yapicam boyle enlemesine :)

Diğer tohumlardan da ekebilirsin yapraklarini kemirmeyi
çok seviyorlar. (Yulaf,buğday,arpa vb)

Öylesine ekmiştim büyüyeceğini hiç tahmin etmedim. uzun saksılara dikmeyi düşünüyorum bir sonrakini .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:26 -->-> Daha önceki mesaj 10:24 --

Diğer tohumlardan da ekebilirsin yapraklarini kemirmeyi
çok seviyorlar. (Yulaf,buğday,arpa vb)
yulaf muhabbet kuşları için satılanlardan olurmu.normal yemde çimleniyor sanırım ,azıcık yeşilliği olsa yeter gerçekten çok seviyorlar.

Ben foniapaddy tohumu ekip çimlendirdim.Büyüyor :)

Ben İstanbul'da yaşarken hep yetiştirirdim. hatta bazılaırını tohuma kadar götürür, tohumlar henüz olgunlaşmadan, yeşil halde de verirdim. bütün kuşlarım bunları yemek için birbirleriyle yarışırdı :)

Ben İstanbul'da yaşarken hep yetiştirirdim. hatta bazılaırını tohuma kadar götürür, tohumlar henüz olgunlaşmadan, yeşil halde de verirdim. bütün kuşlarım bunları yemek için birbirleriyle yarışırdı :)
Bende yapmayı düşünüyorum kuş az olunca bu mümkün, ama çoğalınca tarla falan yapmak lazım ^^.

Tebrik ederim, herşeyin doğalı güzeldir. En kısa zamanda bende deneyeceğim.

Ben kurutarak verneyi tercih ediyorum birazciginida ekim icin ayiriyorum :D