Karadeniz Pet

Evde hobiye veda,Dükkana geçiyorum

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba sevgili arkadaşlar,evde beslediğim hobi muhabbet kuşu merakı biraz ileri safhaya taşınca mağlum ev halkı ile sorunlar olmasa oluyor,ne kadar da olsa bizim merakımız heyecanımız bazen bu durumdan etkilenebiliyor,şimdi resimdeki yer bir Dükkan buraya kuşlarımı taşımayı düşünüyorum,tabi Öncesinde bir temizlik yapılacak,ilkbahar ayındayız sanırım 50 m2 kare bir yer arkasında bir Bölme oda var yalnız orada su gider boruları olduğu için Kuşlarım için o bölümü kullanmayacağım,daha Öncesinde fare,böcek olayına Şahit Olduğum için güvenemem.
Kafamdaki sorular
1.Kapı girişindeki bölüm Demir burayı PVC olarak mı?değiştirsem kışınsoğuk olur mu?
2.Ayrıyeten Isıtma işlemi forumda profesyonel üretim yapan ustalar var,kimileri ısıtıcı kullanıyor,kimisi kullanmıyor
3.Pvc tipi box kafes mi?alsam yoksa katlı kafes mi?Tabi ilerisini düşünerek karar vermek istiyorum.
Bu konuda fikirlerinizi rica ediyorum.Yorumlarınızı bekliyorum.
Herkese kuşlarıyla mutlu,sağlıklı,keyifli ve huzurlu üretimler dilerim.
nAbraN.jpg
iç bölüm
RJg3Wj.jpg
ana giriş
EVOJ7n.jpg
arkaya geçiş
blvbOd.jpg
arkanın iç bölümü

Son düzenleme:
Hayırlı olsun Allah yardımcınız olsun

İleride inşaallah benimde hayalim böyle bir yer.Ben olsam pvc üretim kafeslerinden alırım hem ömürlük hem temizlik açısından.Isıtma işi ise nerde yaşıyorsunuz yazmıyor ama çok soğuk bir yer değilse ısıtıcıya gerek bile olmayabilir.

İleride inşaallah benimde hayalim böyle bir yer.Ben olsam pvc üretim kafeslerinden alırım hem ömürlük hem temizlik açısından.Isıtma işi ise nerde yaşıyorsunuz yazmıyor ama çok soğuk bir yer değilse ısıtıcıya gerek bile olmayabilir.

aslında bende PVC düşünüyorum,il gaziantep,inş size de kısmet olur

Öncelikle hayırlı olsun.İnşallah bizede nasip olur birgün.
Böyle bir dükkanım olsa ilk yapacağım şey yalıtım olurdu.
Çünkü en ucuz ısınma yalıtımla olur bence.
Daha sonra yağlı radyatör veya karbon film ile iç ısıtma sağlanabilir.
PVC kafes temizlik açısından daha kullanışlı elbette helede kendinden yuvalıklı olursa bence daha uygun olur.
Bereketli üretimler.Allah kolaylık versin.

Öncelikle hayırlı olsun.İnşallah bizede nasip olur birgün.
Böyle bir dükkanım olsa ilk yapacağım şey yalıtım olurdu.
Çünkü en ucuz ısınma yalıtımla olur bence.
Daha sonra yağlı radyatör veya karbon film ile iç ısıtma sağlanabilir.
PVC kafes temizlik açısından daha kullanışlı elbette helede kendinden yuvalıklı olursa bence daha uygun olur.
Bereketli üretimler.Allah kolaylık versin.

Uğur bey ALLAH size de nasip etsin diyeyim,Yalıtım derken yani duvar mı?yoksa kapılara mı?nasıl bir Yöntem uygularsınız,kafes olarak bende Dediğiniz gibi yuvalıklı PVC düşünüyorum.
Isıtıcı konusunda yani kullan diyen var gerek yok diyen var,sonuçta kuşun 5 derecelere kadar Düşen bir soğuk oluyor yani

Hayırlı olsun Cihan abi :)

Uğur bey ALLAH size de nasip etsin diyeyim,Yalıtım derken yani duvar mı?yoksa kapılara mı?nasıl bir Yöntem uygularsınız,kafes olarak bende Dediğiniz gibi yuvalıklı PVC düşünüyorum.
Isıtıcı konusunda yani kullan diyen var gerek yok diyen var,sonuçta kuşun 5 derecelere kadar Düşen bir soğuk oluyor yani

Yalıtımdan kastım duvara yapılacak yalıtımdır.
Kapı için ise dediğiniz gibi PVC yaptırmak daha uygun olur.
5 derecede kuşların için bir sıkıntı olacağını sanmam.
Gerekli olduğunda yağlı radyatör ortamı ısıtmak için yeterli olur bence.

Hayırlı olsun Cihan abi :)

Tşk ederim,emrehancığım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 21:01 --

Yalıtımdan kastım duvara yapılacak yalıtımdır.
Kapı için ise dediğiniz gibi PVC yaptırmak daha uygun olur.
5 derecede kuşların için bir sıkıntı olacağını sanmam.
Gerekli olduğunda yağlı radyatör ortamı ısıtmak için yeterli olur bence.

Duvara yalıtım doğru,PVC olarak çift cam sanırım iyi okur,fiyat alalım eskisi de Demir o da sonuçta para eder,onu Demirci alabilir,
5 derecenin altına çok düşmüyor yani Antep eksilere düşmez diyebilirim.

Hayirli olsun Cihan Bey, Allah utandirmasin... Benim de hayalim boyle bir hobihane kurabilmek, hatta Yusuf ustanin gibi yerim olsa horoz, tavuk guvercin, keklik... Hepsini beslemek isterdim :) Bol bol fotolar bekliyoruz, hayirli uretimler olsun :)

hayırlı ugurlu olsun cihan usta
uzun vadeli yapacaksınız sanırım dukkan tuttugunuza göre
1)bence ilk yapmanız gereken dış cehhe kapısını pvcye cevirmek camları çift yani ısıcam yapmak
2)tavan taban duvarları komple mantolama yapmak
3)bu yalıtım işlerinden sonra yağlı radytr almak
4)kesinlikle tel kafes hem ucuz hemde temizlik diğerlerıne oranla daha basit ve benim tespitlerime göre verim daha fazla tabi kendı tercıhınız hangısı içinize sinerse onu yapın derim
şimdi olaya düz mantık bakıldıgı zaman pvc kapıydı çift camdı mantolama vs bayagı bı masraf gibi görunuyor fakat ısı olayına ayda kac para ödenecek bu hesaplanmıyor.bir kez masraf yapacaksınız ve elektırkten yapacagınız tasarruf zaman içinde yapacagınız masraf kendını amorti edecek zaman ılerledıkcede kara gececeksınız bunların dısında yalıtım size ses problemınıde çözmede yardımcı olacak.allah utandırmasın inşallah

Son düzenleme:
Allah utandırmasın. Gönlünüzce olsun. Taban için 1 cm den biraz kalın plastik bazlı taban malzemeleri var. BST kafesçilik mi ne varmış birde geçende görmüştüm, hayal bile kurdum kendim için. :) Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Ben biliyordum; dükkana geçeceğini dayanamadın dimi:) hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun

Hayırlı olsun, Allah utandirmasin.
Havalandırma olayina dikkat etmeni öneririm.
Bereketli yavrular gelir inşallah.

Hadi Hayırlısı Allah utandırmasın. Bu projesinin başından sonuna takipçisiyiz. Bizi mahrum etme.

Duvarlara içten mantolama ısı yalıtımı yapın (ben orada olsam sizin için yapardım ustalığını) kapı ve pencere pimapen doğrama çift cam iyi olur ısı kaybını düşürürsünüz. Kafes de üst üste tel de olur pvc de olur size hangisi güzel görünüyorsa artık.

Allah utandırmasın hayırlı uğurlu olur inşallah.

Hayirli olsun Cihan Bey, Allah utandirmasin... Benim de hayalim boyle bir hobihane kurabilmek, hatta Yusuf ustanin gibi yerim olsa horoz, tavuk guvercin, keklik... Hepsini beslemek isterdim :) Bol bol fotolar bekliyoruz, hayirli uretimler olsun :)

hayırlı ugurlu olsun cihan usta
uzun vadeli yapacaksınız sanırım dukkan tuttugunuza göre
1)bence ilk yapmanız gereken dış cehhe kapısını pvcye cevirmek camları çift yani ısıcam yapmak
2)tavan taban duvarları komple mantolama yapmak
3)bu yalıtım işlerinden sonra yağlı radytr almak
4)kesinlikle tel kafes hem ucuz hemde temizlik diğerlerıne oranla daha basit ve benim tespitlerime göre verim daha fazla tabi kendı tercıhınız hangısı içinize sinerse onu yapın derim
şimdi olaya düz mantık bakıldıgı zaman pvc kapıydı çift camdı mantolama vs bayagı bı masraf gibi görunuyor fakat ısı olayına ayda kac para ödenecek bu hesaplanmıyor.bir kez masraf yapacaksınız ve elektırkten yapacagınız tasarruf zaman içinde yapacagınız masraf kendını amorti edecek zaman ılerledıkcede kara gececeksınız bunların dısında yalıtım size ses problemınıde çözmede yardımcı olacak.allah utandırmasın inşallah

Allah utandırmasın. Gönlünüzce olsun. Taban için 1 cm den biraz kalın plastik bazlı taban malzemeleri var. BST kafesçilik mi ne varmış birde geçende görmüştüm, hayal bile kurdum kendim için. :) Umarım emeklerinizin karşılığını alırsınız.

Ben biliyordum; dükkana geçeceğini dayanamadın dimi:) hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun

Hayırlı olsun, Allah utandirmasin.
Havalandırma olayina dikkat etmeni öneririm.
Bereketli yavrular gelir inşallah.

Hadi Hayırlısı Allah utandırmasın. Bu projesinin başından sonuna takipçisiyiz. Bizi mahrum etme. ��

Duvarlara içten mantolama ısı yalıtımı yapın (ben orada olsam sizin için yapardım ustalığını) kapı ve pencere pimapen doğrama çift cam iyi olur ısı kaybını düşürürsünüz. Kafes de üst üste tel de olur pvc de olur size hangisi güzel görünüyorsa artık.

Allah utandırmasın hayırlı uğurlu olur inşallah.

Kardeşlerim ve abilerim hepinize tek tek teşekkür ediyorum,Kıymetli fikirleriniz ve yorumlarınız benim nazarımda değerli,yalnız bir sorum var,yalıtım ve mantolama konusunu çok anlamıyorum,yani nereye Nasıl bir işlem uygulanıyor?

Hayırlı olsun, Allah utandırmasın.

Tşk ediyorum,Levent bey saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:55 --

Ali ismail bey dayanamadık,daha doğrusu evden kovulmadan:) bu iş daha doğru dedim,Isınma konusu Yağlı radyatör konusuna ne dersiniz?yanlış hatırlamıyorsam daha önce de konuşmuştuk ama