Karadeniz Pet

Evde hobiye veda,Dükkana geçiyorum

Duvarlara strafor ile mantolama yapıliyor üzerinede sıva çekiyosun. Boylece ortamdaki ısı sorunu bi nebze çözebilirsiniz. Tabi daha detaylı yapılışini ustalar yazar :)

Duvarlara yapılan 3 - 4 - 5 - 6 ve bunun gibi kalınlıklarda yapılan stafor ve üzerine çekilen file astar ve son sıva ile içeride bulunan ısıyı içeride tutmak için yapılan güzel bir çalışma. hem duvar vs güzel görüntü olur. Tabi size kalmış bir şey.

Duvarlara strafor ile mantolama yapıliyor üzerinede sıva çekiyosun. Boylece ortamdaki ısı sorunu bi nebze çözebilirsiniz. Tabi daha detaylı yapılışini ustalar yazar :)

Erkan bey şimdi baktım,Kümes hayvancılığında kullanılıyormuş Isı,yalıtım için birebir sanırım çok masraflı da değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:05 -->-> Daha önceki mesaj 00:04 --

Duvarlara yapılan 3 - 4 - 5 - 6 ve bunun gibi kalınlıklarda yapılan stafor ve üzerine çekilen file astar ve son sıva ile içeride bulunan ısıyı içeride tutmak için yapılan güzel bir çalışma. hem duvar vs güzel görüntü olur. Tabi size kalmış bir şey.

Fatih bey aslında kafama yattı,çok maliyetli mi?bu konuda fikriniz var mı?

Hayırlı uğurlu olsun inşallah...

Hayırlı uğurlu olsun inşallah...

Tşk ediyorum saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

Stratfor işi kafama yattı hem duvarlara hem de tavana Isı ve ses için faydalı olur umuduyla,kapıyı PVC çift cam için fiyat alacağım,kafes olarak evet bst kafesleri güzel 3 kat + 1 salma yuvalıklı modeli Hoşuma gitti,fiyat 320 TL yazıyordu,camlara zebra tipi perdeler iyi olur diye düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Günceldirrrr...

Stratfor işi kafama yattı hem duvarlara hem de tavana Isı ve ses için faydalı olur umuduyla,kapıyı PVC çift cam için fiyat alacağım,kafes olarak evet bst kafesleri güzel 3 kat + 1 salma yuvalıklı modeli Hoşuma gitti,fiyat 320 TL yazıyordu,camlara zebra tipi perdeler iyi olur diye düşünüyorum.

Eğer elin yatkınsa bu işlere sen bile yapabilirsin.Tabi alet vs gerekecek.Matkap dübel vs. Ya da kaplanacak alanın m2 sini hesaplayarak bir ustadan fiyat alabilirsin.

Evden kovulacagini anladı yok kuşlar rahat etsin yok bu büyük aşkı durduramadim :) Hayırlı ugurlu olsun Strafor denildiği gibi yaptirirsan isi görsellik ve temizlik açısından süper olur yavaş yavaş yaptır ama sağlıklı yaptir bir de ben tel kafes kullananlardanim memnunum biliyorsun tavsiye ederim

Hocam mantolama İçin maliyet ne olur bilmem levent abi bilir heralde oda yaptı oda büyüklüğü aşağı yukarı aynı gibi geldi. Paket olarak satılıyor heralde ama. Bir araştırın derim.

Tşk ediyorum saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:12 -->-> Daha önceki mesaj 00:09 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 06:54 -->-> Daha önceki mesaj 00:12 --

Günceldirrrr...
Cihan hayırlısı olsun. Forumdaki diğer arkadaşlar gerekli şeyleri yazmış. Allah utandırmasın kardeşim. Darısı başımıza.

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] usta , daha yavru alamadan dükkana geçmişsin ne bu acele. :D Benim sana naçizane önerim pvc kafes box kafesi sonraları al , çünkü daha güzel çiftin yok elinde . Hani çift olan kuşlarının sayısı az . Sanırım en son 2 çiftti elinde olan. :) Eğer dükkan kirası derdin yoksa yavaş yavaş başlayarak ilerle .:) sonra box kafeslere geçersin.

Pvc kafes kuşlar da elektriklenme yapıyor bildiğim kadarıyla tel kafes daha verimli artı yuvalıklar dışardan olsun avrupada tüm üreticiler de bu şekil yapıyor artık hayırlı olsun şimdiden

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] usta , daha yavru alamadan dükkana geçmişsin ne bu acele. :D Benim sana naçizane önerim pvc kafes box kafesi sonraları al , çünkü daha güzel çiftin yok elinde . Hani çift olan kuşlarının sayısı az . Sanırım en son 2 çiftti elinde olan. :) Eğer dükkan kirası derdin yoksa yavaş yavaş başlayarak ilerle .:) sonra box kafeslere geçersin.

Bana göre bu yazı pek hoş olmamış. Belli ki Cihan heves etmiş daha çok kış bakacak böyle bir karar vermiş. Belki sizde kötü niyetli yazmadınız ama elinde güzel kuş yok daha yavru almadın gibi Cümleler kalp kırabilir. Bu arada forumda usta usta Dediğiniz sizin için her sözü onay olan Levent acar da üretimhane kurarken elinde kuş yoktu. Ter temiz yaptı pvcleri aldı Cihan aytan ve bir kaç kişiden çiftleri aldı üretim yapıyor heves kırmak yerine destek olsak daha iyi

Bana göre bu yazı pek hoş olmamış. Belli ki Cihan heves etmiş daha çok kış bakacak böyle bir karar vermiş. Belki sizde kötü niyetli yazmadınız ama elinde güzel kuş yok daha yavru almadın gibi Cümleler kalp kırabilir. Bu arada forumda usta usta Dediğiniz sizin için her sözü onay olan Levent acar da üretimhane kurarken elinde kuş yoktu. Ter temiz yaptı pvcleri aldı Cihan aytan ve bir kaç kişiden çiftleri aldı üretim yapıyor heves kırmak yerine destek olsak daha iyi

Ercan usta , ben hemşehrilim olduğu için o şekilde anlatmak istedim , güzel kuştan kastım şöyle sürekli yavrulayan çiftin yok anlamında söyledim , sanırım yanlış kelimeler kullandım . Levent arkadaş sağdan soldan destek alarak bugünlere geldi , fakat gaziantepte böyle bir imkan yok . :) Benim aslında ne demek istediğimi Cihan usta anladı . :) Siz de sanırım ankaralısınız , ankarada bu işi gönül işi olarak yapanlar size hediye olarak ya da açılışta birşeyler getirir , veya sizin ilk aylarınızı rahat geçirmeniz için ellerinde ki en iyi çiftleri verebilir ama burası gaziantep . :) İmkanlar dar , o yüzden ben bu şekilde yazdım , yanlış anladınız sanırım beni. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:12 -->-> Daha önceki mesaj 09:11 --

Ayrıca ben usta usta diyerek Levent acar a hiç bir zaman hitap etmedim etmemde , ve benim gözümde hiç bir sözü direkt onay almaz , siz saygı duyabilirsiniz ama ben duymam , duymam da gerekmiyor , dipnot olarak ekleyeyim. :) ;)

Öncelikle hayırlı olsun Allah utandırmasın.
benımde bır kac tavsıyem olacak nacızane;

1-Kafes olarak kesınlıkle tel kafes öneririm usta bır abimin dedıgı cumleyı her zaman kullanırım.Kus kafeste beslenır kutuda degıl :)

2- ısı yalıtım tabıkı cok önemli ınsanın aklına ılk bunlar gelıyor ama bence ilk iş HAVALANDIRMA içerideki temiz hava sirkülasyonunu saglayamazsanız cok sorun yasarsınız.

Umarım hersey ıstedıgınız gıbı olur.

hayırlı olsun cıhan kardesım.ıns guzel yavrular alırsın.
öncelık olarak dukkanı kırecle boya mıkroplar arınsın :D
kapıyı falan degıstırırsen pahalı tutar demır dursun beyaza boyarsın ter temız olur
pvc yapabılırsın guzel durur dukkan ve temız olur pahalı olur bıraz.2el temız bulabılırsın
cok katlı alırsan bır kac ay sonra dagınık durur gıbı paran warsa pvc
ısıtma sistemi olarak dogalgaz varsa 30 derece sabıtle yak dukkan kucuk oldugu ıın 1 petek yeterlı olur.elektrıklı ısıtıcı işine gırersen cok para tutar :D

tekrardan hayırlı olsun kardesım

hayırlı olsun
burası benım olsa :) ılk yapacagım guzelce kırecle boyamak daha sonra camlara fılım cekmek ust tarfada bulunan havalandırma camını komple cıkarıp celık ızgara telı takmak sonra katlı tel kafesler alıp duvarlara monte etmek en son oalarada tam ortaya buyk bır salma yapmak olurdu sanırım.(ısıtıcı kesınlıkle kullanmazdım )

Hayırlı olsun.ALLAH hayırlı üretimler nasip etsin.bence ısı yalıtımı ısınma sorununu büyük ölçüde çözecektir.çok ani ısı düşüşleri olursa kışın ısıtıcıyla halledilebilir gibi geliyor bana.

Cihan bey çok sevindim sizin adınıza hayırlı olsun. Allah bol üretinler ve kazançlar nasip etsin.

çok güzel düşünmüssünüz hayırlı uğurlu olsun strafor ısı yalıtımı için güzel ısıtıcı kullanmana gerek kalmaz bi tane yağlı radyotor iç dizaynı artık kafanda şekillendirmişssindir öncelikle içeri murat bey in de dediği gibi kireçle boyarsan güzel olur hatta ilaçlama felan kolay gelsin bol bereketli üretimler olsun