Karadeniz Pet

Evde hobiye veda,Dükkana geçiyorum

Ercan usta , ben hemşehrilim olduğu için o şekilde anlatmak istedim , güzel kuştan kastım şöyle sürekli yavrulayan çiftin yok anlamında söyledim , sanırım yanlış kelimeler kullandım . Levent arkadaş sağdan soldan destek alarak bugünlere geldi , fakat gaziantepte böyle bir imkan yok . :) Benim aslında ne demek istediğimi Cihan usta anladı . :) Siz de sanırım ankaralısınız , ankarada bu işi gönül işi olarak yapanlar size hediye olarak ya da açılışta birşeyler getirir , veya sizin ilk aylarınızı rahat geçirmeniz için ellerinde ki en iyi çiftleri verebilir ama burası gaziantep . :) İmkanlar dar , o yüzden ben bu şekilde yazdım , yanlış anladınız sanırım beni. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:12 -->-> Daha önceki mesaj 09:11 --

Ayrıca ben usta usta diyerek Levent acar a hiç bir zaman hitap etmedim etmemde , ve benim gözümde hiç bir sözü direkt onay almaz , siz saygı duyabilirsiniz ama ben duymam , duymam da gerekmiyor , dipnot olarak ekleyeyim. :) ;)

Ben istanbuldayım. Levent bey hakkında ki düşünceleriniz için de SAYGI duyarım o konu sizle Levent acar arasında. Ben bir genelleme yaptım. Kimse kuşu haşa kendi yaratmıyor. İşallah Cihan da güzel kuşlar toplar ve güzel güzel yavrular alır. Benim demek istediğim yazı dili bazen çok sert Anlaşılıyor. Ben rahatsız oldum. Bende bu işe 1 çift ile başladım. Sattığım Çiftler Hariçsürekli yavru veren 10 çifte sahibim umarım Cihan da istediği şekilde üretime başlar.

Ben Levent acar ı bir örnek verdim hepimiz aslında bu şekilde edindik kuşları

Son düzenleme:
cihan bey hayırlı olsun

Ben istanbuldayım. Levent bey hakkında ki düşünceleriniz için de SAYGI duyarım o konu sizle Levent acar arasında. Ben bir genelleme yaptım. Kimse kuşu haşa kendi yaratmıyor. İşallah Cihan da güzel kuşlar toplar ve güzel güzel yavrular alır. Benim demek istediğim yazı dili bazen çok sert Anlaşılıyor. Ben rahatsız oldum. Bende bu işe 1 çift ile başladım. Sattığım Çiftler Hariçsürekli yavru veren 10 çifte sahibim umarım Cihan da istediği şekilde üretime başlar.

Aynen inşallah ben de elimden geleni yapacağım kendisi için . :) Yazı dili sert olmuşsa kendisinden özür dilerim ama anlatmaya çalıştığım olay ile anlaşılan farklı şeylerdi .:)

olay levent ACAR usta nasıl gedi onu anlamadım ?
ayrıca [MENTION=13255]Bozo-27[/MENTION] levent de usta demem demışsınız cıhan a usta bunu da anlamadım :)

ayrıca [MENTION=13255]Bozo-27[/MENTION] levent de usta demem demışsınız cıhan a usta bunu da anlamadım :)

Murat usta , bizim antepte herkese usta diye hitap edilir. :D Levent beyle benim yıldızım uyuşmadı , seni de tanımam ama sana usta derim , eskiden bir iyiliğiniz dokunmuştu bana . Ayrıca olay levent bey e gelmedi , bir dipnot ekledim ben yazıma. :) Kime usta diyeceğimi de ben seçebilmeliyim değil mi .:)

[MENTION=13255]Bozo-27[/MENTION] levent iyidir iyi buluruz orta yolu :)

Ben Gaziantepteyim usta, iyi veya kötü demedim ki ben , herkese saygımız var ama yıldız uyuşması diye de bir olay var , bulacağınızdan eminim ama gerek yok . ;) Cihan ustanında konusunu dağıtmayalım , teşekkürler herşey için. :)

hayırlı olsun.
ne yaparsanız yapın ama kuşlar için en ferah ortamı oluşturun derim. hamama giren terler. biraz para harcayacaksınız illaki. bu yer dökülüyor açıkçası.
önce dezenfekte etmek lazım. kapıları değiştirip ısı yalıtımı yapıp havalandırmayı iyi ayarlamak lazım.
ısınma olayına her şey bittikten sonra bi test edip görmek lazım. en soğuk antep gününde ortamı ölçüp en uygun çözüme o zaman bakarsınız. bunların hepsi para demek.
kafes olayına gelince herkesin kendi görüşüdür. bir arkadaşın sözü çok hoştu: "kuş kutuda beslenmez" diye :D bence siz geniş bir salma yapın. bir pvc box kafes alın. 1 de tel katlı kafes alın. kendiniz test edin. hangisini beğenirseniz ona göre...
Allah yardımcınız olsun.
gelişmeleri takip ediyoruz :D

Selamlar, bu günüm çok yoğundu anca okuyabildim yazılanları. Burada olmadığım halde hakkımda çok konuşa geçmiş. Kimse kimseyi sevmek, onunla iyi geçinmek zorunda değil. Ancak ilişkiler saygı çerçevesinde kalmalı. Bunu bilip ona göre hareket edelim.

Hayırlı olsun Cihan hocam senin adına çok sevindim , Allah hayırlı uğurlu etsin inşallah.

Eğer elin yatkınsa bu işlere sen bile yapabilirsin.Tabi alet vs gerekecek.Matkap dübel vs. Ya da kaplanacak alanın m2 sini hesaplayarak bir ustadan fiyat alabilirsin.

Evden kovulacagini anladı yok kuşlar rahat etsin yok bu büyük aşkı durduramadim :) Hayırlı ugurlu olsun Strafor denildiği gibi yaptirirsan isi görsellik ve temizlik açısından süper olur yavaş yavaş yaptır ama sağlıklı yaptir bir de ben tel kafes kullananlardanim memnunum biliyorsun tavsiye ederim

Hocam mantolama İçin maliyet ne olur bilmem levent abi bilir heralde oda yaptı oda büyüklüğü aşağı yukarı aynı gibi geldi. Paket olarak satılıyor heralde ama. Bir araştırın derim.

Cihan hayırlısı olsun. Forumdaki diğer arkadaşlar gerekli şeyleri yazmış. Allah utandırmasın kardeşim. Darısı başımıza.

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] usta , daha yavru alamadan dükkana geçmişsin ne bu acele. :D Benim sana naçizane önerim pvc kafes box kafesi sonraları al , çünkü daha güzel çiftin yok elinde . Hani çift olan kuşlarının sayısı az . Sanırım en son 2 çiftti elinde olan. :) Eğer dükkan kirası derdin yoksa yavaş yavaş başlayarak ilerle .:) sonra box kafeslere geçersin.

Pvc kafes kuşlar da elektriklenme yapıyor bildiğim kadarıyla tel kafes daha verimli artı yuvalıklar dışardan olsun avrupada tüm üreticiler de bu şekil yapıyor artık hayırlı olsun şimdiden

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bana göre bu yazı pek hoş olmamış. Belli ki Cihan heves etmiş daha çok kış bakacak böyle bir karar vermiş. Belki sizde kötü niyetli yazmadınız ama elinde güzel kuş yok daha yavru almadın gibi Cümleler kalp kırabilir. Bu arada forumda usta usta Dediğiniz sizin için her sözü onay olan Levent acar da üretimhane kurarken elinde kuş yoktu. Ter temiz yaptı pvcleri aldı Cihan aytan ve bir kaç kişiden çiftleri aldı üretim yapıyor heves kırmak yerine destek olsak daha iyi

Ercan usta , ben hemşehrilim olduğu için o şekilde anlatmak istedim , güzel kuştan kastım şöyle sürekli yavrulayan çiftin yok anlamında söyledim , sanırım yanlış kelimeler kullandım . Levent arkadaş sağdan soldan destek alarak bugünlere geldi , fakat gaziantepte böyle bir imkan yok . :) Benim aslında ne demek istediğimi Cihan usta anladı . :) Siz de sanırım ankaralısınız , ankarada bu işi gönül işi olarak yapanlar size hediye olarak ya da açılışta birşeyler getirir , veya sizin ilk aylarınızı rahat geçirmeniz için ellerinde ki en iyi çiftleri verebilir ama burası gaziantep . :) İmkanlar dar , o yüzden ben bu şekilde yazdım , yanlış anladınız sanırım beni. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:12 -->-> Daha önceki mesaj 09:11 --

Ayrıca ben usta usta diyerek Levent acar a hiç bir zaman hitap etmedim etmemde , ve benim gözümde hiç bir sözü direkt onay almaz , siz saygı duyabilirsiniz ama ben duymam , duymam da gerekmiyor , dipnot olarak ekleyeyim. :) ;)

Öncelikle hayırlı olsun Allah utandırmasın.
benımde bır kac tavsıyem olacak nacızane;

1-Kafes olarak kesınlıkle tel kafes öneririm usta bır abimin dedıgı cumleyı her zaman kullanırım.Kus kafeste beslenır kutuda degıl :)

2- ısı yalıtım tabıkı cok önemli ınsanın aklına ılk bunlar gelıyor ama bence ilk iş HAVALANDIRMA içerideki temiz hava sirkülasyonunu saglayamazsanız cok sorun yasarsınız.

Umarım hersey ıstedıgınız gıbı olur.

hayırlı olsun cıhan kardesım.ıns guzel yavrular alırsın.
öncelık olarak dukkanı kırecle boya mıkroplar arınsın :D
kapıyı falan degıstırırsen pahalı tutar demır dursun beyaza boyarsın ter temız olur
pvc yapabılırsın guzel durur dukkan ve temız olur pahalı olur bıraz.2el temız bulabılırsın
cok katlı alırsan bır kac ay sonra dagınık durur gıbı paran warsa pvc
ısıtma sistemi olarak dogalgaz varsa 30 derece sabıtle yak dukkan kucuk oldugu ıın 1 petek yeterlı olur.elektrıklı ısıtıcı işine gırersen cok para tutar :D

tekrardan hayırlı olsun kardesım

hayırlı olsun
burası benım olsa :) ılk yapacagım guzelce kırecle boyamak daha sonra camlara fılım cekmek ust tarfada bulunan havalandırma camını komple cıkarıp celık ızgara telı takmak sonra katlı tel kafesler alıp duvarlara monte etmek en son oalarada tam ortaya buyk bır salma yapmak olurdu sanırım.(ısıtıcı kesınlıkle kullanmazdım )

Hayırlı olsun.ALLAH hayırlı üretimler nasip etsin.bence ısı yalıtımı ısınma sorununu büyük ölçüde çözecektir.çok ani ısı düşüşleri olursa kışın ısıtıcıyla halledilebilir gibi geliyor bana.

Cihan bey çok sevindim sizin adınıza hayırlı olsun. Allah bol üretinler ve kazançlar nasip etsin.

ohoh maşallah işler büyüyor , pvcye girişmeyin bence 4 lü üretim kafeslerinden alın fakat büyük olanlarından , pvcye vereceğiniz parayı kuşlara verisiniz ;)

çok güzel düşünmüssünüz hayırlı uğurlu olsun strafor ısı yalıtımı için güzel ısıtıcı kullanmana gerek kalmaz bi tane yağlı radyotor iç dizaynı artık kafanda şekillendirmişssindir öncelikle içeri murat bey in de dediği gibi kireçle boyarsan güzel olur hatta ilaçlama felan kolay gelsin bol bereketli üretimler olsun

cihan bey hayırlı olsun

Aynen inşallah ben de elimden geleni yapacağım kendisi için . :) Yazı dili sert olmuşsa kendisinden özür dilerim ama anlatmaya çalıştığım olay ile anlaşılan farklı şeylerdi .:)

Murat usta , bizim antepte herkese usta diye hitap edilir. :D Levent beyle benim yıldızım uyuşmadı , seni de tanımam ama sana usta derim , eskiden bir iyiliğiniz dokunmuştu bana . Ayrıca olay levent bey e gelmedi , bir dipnot ekledim ben yazıma. :) Kime usta diyeceğimi de ben seçebilmeliyim değil mi .:)

[MENTION=13255]Bozo-27[/MENTION] levent iyidir iyi buluruz orta yolu :)

Ben Gaziantepteyim usta, iyi veya kötü demedim ki ben , herkese saygımız var ama yıldız uyuşması diye de bir olay var , bulacağınızdan eminim ama gerek yok . ;) Cihan ustanında konusunu dağıtmayalım , teşekkürler herşey için. :)

hayırlı olsun.
ne yaparsanız yapın ama kuşlar için en ferah ortamı oluşturun derim. hamama giren terler. biraz para harcayacaksınız illaki. bu yer dökülüyor açıkçası.
önce dezenfekte etmek lazım. kapıları değiştirip ısı yalıtımı yapıp havalandırmayı iyi ayarlamak lazım.
ısınma olayına her şey bittikten sonra bi test edip görmek lazım. en soğuk antep gününde ortamı ölçüp en uygun çözüme o zaman bakarsınız. bunların hepsi para demek.
kafes olayına gelince herkesin kendi görüşüdür. bir arkadaşın sözü çok hoştu: "kuş kutuda beslenmez" diye :D bence siz geniş bir salma yapın. bir pvc box kafes alın. 1 de tel katlı kafes alın. kendiniz test edin. hangisini beğenirseniz ona göre...
Allah yardımcınız olsun.
gelişmeleri takip ediyoruz :D

Selamlar, bu günüm çok yoğundu anca okuyabildim yazılanları. Burada olmadığım halde hakkımda çok konuşa geçmiş. Kimse kimseyi sevmek, onunla iyi geçinmek zorunda değil. Ancak ilişkiler saygı çerçevesinde kalmalı. Bunu bilip ona göre hareket edelim.

Hayırlı olsun Cihan hocam senin adına çok sevindim , Allah hayırlı uğurlu etsin inşallah.

Sevgili Arkadaşlarım,abilerim,ustalarım ve Sayın Yeliz hnm hepinize yaptığınız,yorumlar,fikirler ve tecrübeler için gönülden teşekkür ediyorum,Biz burada bir aile gibiyiz,çok güzel bir ortamımız var,güzel bir dayanışma var aramızda hep de böyle Olmasını dilerim,sevgi ve saygı çerçevesinde benimde muhabbet kuşu mazim çok eskilere dayanmıyor,3 çift ve 1 tane yavru rainbow'um var,bir çift'in 4 yumurtası var ama işte Gönül verdik,yıllar Öncesinde amatör kanarya geçmişim var,evde bana biraz zor geldi,misafir,minikler etkilemese etkiliyor hobimizi,
Bu konu gerçekten maddi ve manevi ağır bir konu hep Kafayı hem de cebi yoracak ama Dediğimiz gibi hobi olduğu için bir şekilde bir yerden başlıyoruz,Dükkan bana ait kira değil,biraz önce mantolama ile görüştüm,Ölçü alındı,sıva olmadan toplam alana tavan dahil 750 TL pazarlıklı fiyat aldım,kapı için PVC yarın görüşeceğim,yerleri laminat olarak düşünüyorum.

Bu hobi merakı olan arkadaşlarımı da daha iyi imkanlar da keyifle kuşlarını beslemesini inş diliyorum.
Ercan bey,Aziz kardeşim Antep şehrinin özelliğini hitap şeklini kastetmiş,ama Aziz haberin yok bende kuş sayısı arttı.
Forumda herkes değerlidir,Ercan bey sizinle tanışmadık ama yakınlığınız ve samimiyetiniz için burada bir kez daha teşekkür ederim.
[MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] abi kafes konusunda Kafamı iyi karıştırdın saolasın:)
Kafese karar veremedim,dükkanın yalıtım ve kapı işi maliyetli olur ise PVC kafesi biraz sonraya erteleyebiliriz.
Ben yine sizinle fikir alışverişi yapmak istiyorum dediğim gibi benim nazarımda bir aileyiz,yorum yapan ve yapmayana bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.
Iyi forumlar,kuşlarınızla birlikte sağlıklı günler.
[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] usta seni unutmadım,hobihane faaliyete geçsin,uçağa atlayıp geleceksin.:)

Son düzenleme:
Böyle hissettirdiysem ne mutlu. Bende senin gibi başladım 1 çift sonra bir dişi sonra onun yanına bir erkek sonra bir çift şimdi sefasını gururunu sürüyorum renk renk yavrular çıktıkça kuşları görmeye yuvaları kontrol etmeye Koşarak gidiyorum :) bu arada istanbul dan bir tanıdığın gelecekse oralara haber et hobihane ne bir çift benden ;)

Böyle hissettirdiysem ne mutlu. Bende senin gibi başladım 1 çift sonra bir dişi sonra onun yanına bir erkek sonra bir çift şimdi sefasını gururunu sürüyorum renk renk yavrular çıktıkça kuşları görmeye yuvaları kontrol etmeye Koşarak gidiyorum :) bu arada istanbul dan bir tanıdığın gelecekse oralara haber et hobihane ne bir çift benden ;)

Ercan bey teşekkür ederim,ben o çifti sizden hediye almış gibi oldum,adet yerini bulsun gibi:) teklifiniz bile benim için gerçekten mutluluk verici,saolun bizim durumda sizinkine benziyor bakalım Gidişat neyi gösterecek:)

Ercan bey teşekkür ederim,ben o çifti sizden hediye almış gibi oldum,adet yerini bulsun gibi:) teklifiniz bile benim için gerçekten mutluluk verici,saolun bizim durumda sizinkine benziyor bakalım Gidişat neyi gösterecek:)

Güzel olacak herşey merak etme sende bu heves ve istek olduktan sonra :) bu arada özgür den bir rainbow aldın birde Haydar karaçaldan al sağlam kan devam et :)

Güzel olacak herşey merak etme sende bu heves ve istek olduktan sonra :) bu arada özgür den bir rainbow aldın birde Haydar karaçaldan al sağlam kan devam et :)

Inş saolun elimizden geldiği kadar:) Haydar Bey'den almak isterim ama işte ist mesafe biraz sorun olur mu?diye düşünüyorum

bende evden Allah nasip ederse bu hafta dükkana geçicem ben çok araştırdım pvc kafes yazın kuslarda hastalık ürete biliyormuş sadece ön kısmı açık olduğu için hava sıkıntısı çekiyormuş bir çok üretici ve hobici katlı kafes dedi bende katlı kafes aldım hayırlı olsun şimdiden

bende evden Allah nasip ederse bu hafta dükkana geçicem ben çok araştırdım pvc kafes yazın kuslarda hastalık ürete biliyormuş sadece ön kısmı açık olduğu için hava sıkıntısı çekiyormuş bir çok üretici ve hobici katlı kafes dedi bende katlı kafes aldım hayırlı olsun şimdiden

Tşk ediyorum saolun,bende kafes konusunda katlı diye bakıyorum,dülkkan için yalıtım düşünceniz var mı?Sizinki de hayırlı olsun.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:57 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

Merhaba arkadaşlar bu hafta ustalarla görüşmelerim oldu,fikirlerinizi dikkate alarak mantolama yalıtım işinden başlayarak,yerleri,laminat,Kapıya karışmıycam yani PVC yazın havasız olabilir,kapı Aralarına fitil vs gibi bir şey düşünüyorum,arka Kısım boyanacak,PVC kafesi erteledim.
Hayırlısıyla haftaya başlıyoruz işlere
Elektrik zaman ayarlı yaptırdım,yalnız sistem sorunlu oldu,usta deneme için 18:-21 arasına ayarladı,ben haricinde ışığı açamadım:) yarın tekrar gelip ayarlayacak,rast gelir inş

Zaman rölesi koymuştur hemen üstünde ufak bir düğme vardır aşağı indirince sürekli yanar. Onun dışında ne saatine ayarlarsan öyle yanar.