Karadeniz Pet

Evde Kalabilirler mi?

• Konbuyu başlatan Erdi Betis
  • Başlangıç tarihi
E

Erdi Betis

Guest
Merhabalar 10 günlük tatile çıkıcam ve kimseye güvenemediğim için kuşlarımı evde bırakıcam 3 kuşum var 1 tanesi erkek diğerleri ise eş kuşlar.Erkek olan kuşu evde salık bırakıcam ve salona 6-7 tane yem kabı ve su koymayı planlıyorum.Eşleri yuvadan çıkartmayacağım için 2 suluk 3 tane yemlik takmayı düşünüyorum sizce evde 10 gün boyunca durabilirler mi?
SİZLERİNDE DÜŞÜNCELERİNİ ALMAK İSTERİM

Kuşlarımızın başına bir şey gelebilir sonuçta me olacağı belli değil ayrıca evde serbest olan kuşunuz bir yere sıkışabilir bide eğer yazcam diyosanız bardakta su vb şeyler bırakmayın kuş girince çıkamıyo ve boğularak ölüyor

selam.. 3 tane yemlık ve 2 suluk suluklar okey ama bır dusun bakalım yem yedıklerı zaman kabuklarını ıcınemı dışarımı atıyorlar kuşlarınız??? sız tatildeyken ya kuşların yem kaplarının uzerı kabuklarla dolarsaa o zaman 3 gun sonra kuşlar ıcın zor gunlerın baslagıcı olacaktır,, bence siz 2 tane akıllı yemlık koyun hıc degılse yemlerının kabukları nasılsa kendılerı atacaktır genede sen bılırsın benımkısı sadece uyarı.. saygılarr

Dostum haziran ayında bende 10 gunluk tatıle gıttım.. evde çifthane kafesde 2 çiftim var.. her haneye 2 yemlık + mamalıga yem+ kafes dibine 3er tane kızıl dal darı,bir havucu 2ye bölüp hanelere koydum.. her haneyede 2 şer suluk takmıstım.. döndüğümde çok şükür bi sıkıntıyla karsılaşmadım kızıl dal darılar nerdeyse yetmıs dıyebılırım.. ama su aralar havalar daha sıcak sulukdaki su daha cok buharlasır,buyuk suluk kullan derım.. için rahat etsin diyede kafes dıbıne ekmek kurusuda bırakabılırsın :)

Akıllı yemliği kafesin içine takabilirsin. Kabukların döküldüğü kısmıda çıkarırsan kabuklar kafesin dibine dökülsün. Olaki kuşlar huysuzluk edip yemliği boşaltırlarsa en azından kafesin dibine dökülmüş olur. Diğer yemlikleri de doldur. Suluklarını da çifter çifter su ile doldur ve mümkün mertebe evin en serin yerinde kalsın kafesler. Tabi karanlık bir yer olamasın. Umarım döndüğünde kuşlarını daha iyi bir şekilde bulursun.

arkadasım 8-10 gün suluk içinde beklemiş bir su balçık gibi olur gagalarından kefesten tüylerden vs.. uçuşan pislikler suyun içinde olacak senin gönlün razı olur mu böyle bir işe ?

Akıllı yemlik konusunu benden düşündüm ve yüksek ihtimalle 2 kafesede 1'er tane akıllı yemlik takıcam ve mama kapları normal yemlikleride durucak.Su olayına çözüm üretemedim bende suyun içilemez hale gelmesinden korkuyorum.Evet gönlüm razı olmaz ama başkasının da bakamamasından korkuyorum önce ki kuşumu 1 haftalığına evde bırakmıştım ve komşumuza anahtar vermiştim 2 günde bir suyunu değiştiriyordu ve kafesi temizliyordu 5. gün kuşumun halsizleştiğini söyledi geldiğimde kuşum ölmüştü sorduğumda suluğunu çamaşır suyuyla yıkamış :) bu yüzden güvenemiyorum :) ama bir çözüm bulucam :)

Kuşu salona salma kafeste kalsın.
2 şer suluk ve akıllı yemlikle ve diğer yemlikleri doldurarak kafan rahat bi şekilde gidebilirsin.

Geri