Karadeniz Pet

Evde uzun süre bulunmayanlar için öneri ?

Muratc

Yeni Üye
Herkeze merhabalar,

Arkadaşlar bir çoğumuz çalışma hayatının gereği uzun saatler evimizde olamıyoruz. Evinde yanlız kuşu olanlar için bir öneriniz var mı ?

Kısa bir süre sonra eş alarak yanlızlığını gidermeyi deneyeceğim, ama bu süre çerçevesinde tek mubiş'i olan arkadaşlar nasıl davranıyor ?

Akşam eve gittiğimde kafesten çıkarmam için kendini parçalıyor, çıkarınca çok mutlu.
Salıp gitsem döndüğümde sıkışmış düşmüş çarpmış bulmaktan çekiniyorum.

Var mı bu konuda bir yorumu olan ?

Son düzenleme:
Herkeze merhabalar,

Arkadaşlar bir çoğumuz çalışma hayatının gereği uzun saatler evimizde olamıyoruz. Evinde yanlız kuşu olanlar için bir öneriniz var mı ?

Kısa bir süre sonra eş alarak yanlızlığını gidermeyi deneyeceğim, ama bu süre çerçevesinde tek mubiş'i olan arkadaşlar nasıl davranıyor ?

Akşam eve gittiğimde kafesten çıkarmam için kendini parçalıyor, çıkarınca çok mutlu.
Salıp gitsem döndüğümde sıkışmış düşmüş çarpmış bulmaktan çekiniyorum.

Var mı bu konuda bir yorumu olan ?
Valla ben sabahtan aciyorum. Aksam oldugunda kapatmaya gidiyorum odaya. Kendileri girmis oluyor. Ilk baslarda bende korkuyordum. Artik odayi ezberlediler.

Bende sabah açıyorum gidiyorum yanına oyuncak filan bırakıyorum ama gelince girmemiş oluyor kafese allahtan öyle kaçan bir kuş değil parmağına alıp koyuyorum kafese eve alışınsa problem olmaz bulunduğu odanın kapısını da kapatın daha iyi olur

odanızda kuşa zarar verecek herahngi birşey yoksa açık bırakabilirisiniz ben sürekli aık bırakıyorum okula gidiyorum falan geldiğimde ya kafesinin içinde yada üzerinde oluyor odaya girincede hemen omzuma geliyor fakat dediğim gibi odada sakıncalı bişey olmamalı soba gibi çiçek gibi böyle şeylere dikkat edin odaya alışkınsa hiç bişey olmaz

Tüm yorumlar için teşekkürler, Haftasonunu da birlikte geçirelim, söylediğiniz gibi serbest gezinme olayını deneyeceğim, eşimin işyerinden arkadaşının kuşu kafesindeki tüle takılıp ölmüş sanırım (öyle bulmuşlar) oldu mu kafeste de oluyor...

İmkanınız varsa buyuk bir kafes alın (Çifthane-Salma) oyuncak koyun o zaman biraz daha az sıkılır

Ömer Faruk Mangal
Yaş-17
İSTANBUL / Anadolu

bu kafesi açık bırakanlar acaba tualet sorununu nasıl hallediyor heryeri batırır

valla ben odada saldigimda perdekere cekyata koleider hep diski :) ne yaparsin oyle masum bakiyolar ki

Ömer Faruk Mangal
Yaş-17
İSTANBUL / Anadolu

neredeyse 1 aydır açık, heryeri batırıyor haklısınız, duvarlara bile nasıl başarıyorsa yapıştırıyor :) Ummadık yerden kakası çıkıyor :)

Ben dışarda bırakmanızı tavsiye etmem. Kuş biryere takılsa bir şey olsa Allah korusun. Bence böyle bir riski göze almayın. Benimkide kafese girince çıldırıyor tellere yapışıyor. Ama hafta içleri 7 saat evde yanlız kalmak zorunda kalıyor. Kafesin yanına kısık sesle radyo açın. Merak etmeyin birşey olmaz. Akşam eve gelince çıkarırsınız 4 saat gecer zaten ki bu onun için yeterlidir. Bir kuşun 4 saat kadar dışarda olmasıda onlara yeter. Dışarda bırakmayın. Birşey olursa geri dönüşü olmaz. Benim gibi radyo açın , korkmayın alışır bir süre sonra.

Geri