petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Evden Taşınmak

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Can Bey tarafından 31 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Can Bey

Can Bey Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlarım çiftleştiler 10 güne kadar yumurta gelir. fakat ben haziran 15 20 arasında başka eve taşınacağım o zamana kadar yumurtadan çıkmamış olacaklar. Yumurtalar duruken ben bunları alıp başka ortama eve götüreceğim nasıl bir yol izlemeliyim

2. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Kırmasalar iyi, işin zor kolay gelsin. Gece uyurlarken üstü koyu renk bir örtüyle kapalı sarsmadan götürülebilir diye düşündüm.

3. BebeQ61

BebeQ61 Member

Beğenileri:
    2
    Hım ortam cok önemli bu dönemlerde bence kafesin üzerini kapatın cok da sarsmayın ses gürültü de olmazsa bir sorun olmaz insallah

4. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    isin gerckten cok zor cunku ortm degisikliginden yumurtayi kirma ihtimalleri baya bi yuksek aksam fazla sarsmadn bu islemi yaparsn sansin biraz daha yukselir

5. Can Bey

Can Bey Member

Beğenileri:
    0
    Şimdi daha yumurta yok sadece çiflleştikletimş gördüm diyorum ki yuvalığı kaldırsam Dişi yumurta yapmayı keser mi yeni eve taşınınca yuvalığı takarım tekrardan en azından daha sağlıklı bir süreç olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

Güncel

6. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Kafes dibine yumurtlayabilir. Yumurtlama vakti gelip de stres yaparsa da içinde eritebilir.Bilemiyorum sadece tahmin yürüttüm. Tecrübeli biri yuvalık fikrine bir şeyler söyleyebilir.

7. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Taşınacağınız zaman yumurtlamış olursa dişi ve erkeği yuvalığın içine kovalayıp yuvalık ağzını kapatarak taşımayı deneyin. Bu şekilde olumlu sonuç alındığını duymuştum.

8. Can Bey

Can Bey Member

Beğenileri:
    0
    Erkek yuvalığa girmiyor ki dişiyi yuvalıktayken yuvalığımı ağzını kapatsam korkudan yumurtayı kırmasınlar

9. Ferdi NAMLI

Beğenileri:
    1
    Taşıma işi gerçekleşeceği için pek yapılacak birşey yok gibi. Bence müsait bir yere kafesi alın şuandan. Taşıma işleminin en son kısmında kafesi yeni eve götürün tekrardan orada kargaşa ile stres yapmasınlar. Umarım sağlıklı bir şekilde halledersiniz. Yeni eviniz hayırlı olsun.

Sayfayı Paylaş