Karadeniz Pet

Evden Taşınmak

Can Bey

Meraklı Üye
Kuşlarım çiftleştiler 10 güne kadar yumurta gelir. fakat ben haziran 15 20 arasında başka eve taşınacağım o zamana kadar yumurtadan çıkmamış olacaklar. Yumurtalar duruken ben bunları alıp başka ortama eve götüreceğim nasıl bir yol izlemeliyim

Kırmasalar iyi, işin zor kolay gelsin. Gece uyurlarken üstü koyu renk bir örtüyle kapalı sarsmadan götürülebilir diye düşündüm.

Hım ortam cok önemli bu dönemlerde bence kafesin üzerini kapatın cok da sarsmayın ses gürültü de olmazsa bir sorun olmaz insallah

isin gerckten cok zor cunku ortm degisikliginden yumurtayi kirma ihtimalleri baya bi yuksek aksam fazla sarsmadn bu islemi yaparsn sansin biraz daha yukselir

Şimdi daha yumurta yok sadece çiflleştikletimş gördüm diyorum ki yuvalığı kaldırsam Dişi yumurta yapmayı keser mi yeni eve taşınınca yuvalığı takarım tekrardan en azından daha sağlıklı bir süreç olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:28 --

Güncel

Kafes dibine yumurtlayabilir. Yumurtlama vakti gelip de stres yaparsa da içinde eritebilir.Bilemiyorum sadece tahmin yürüttüm. Tecrübeli biri yuvalık fikrine bir şeyler söyleyebilir.

Taşınacağınız zaman yumurtlamış olursa dişi ve erkeği yuvalığın içine kovalayıp yuvalık ağzını kapatarak taşımayı deneyin. Bu şekilde olumlu sonuç alındığını duymuştum.

Erkek yuvalığa girmiyor ki dişiyi yuvalıktayken yuvalığımı ağzını kapatsam korkudan yumurtayı kırmasınlar

Taşıma işi gerçekleşeceği için pek yapılacak birşey yok gibi. Bence müsait bir yere kafesi alın şuandan. Taşıma işleminin en son kısmında kafesi yeni eve götürün tekrardan orada kargaşa ile stres yapmasınlar. Umarım sağlıklı bir şekilde halledersiniz. Yeni eviniz hayırlı olsun.

Geri