petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eve geldiğimde ayağı tünek hep kandı yardım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Alper Parlak tarafından 27 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Alper Parlak

Alper Parlak New Member

Beğenileri:
    0
    İyi günler arkadaşlar dün akşam eve gittiğimde kuş baya hareketliydi söyle bi baktım ki sağ ayağında biraz kan var dikkatlice baktım tüneklerin tamamı kan olmuş inceledim kuşu 3 parmağından tüneğe tutunduğunda ki tam arkada bulunan parmağındaki tırnaktan kanamış galiba neyse kuşa hiç dokunmadım hemen tünekleri yıkadım tekrar taktım kanama devam etmiyor durmuş vede akşam dışarıya çıkmadım saatlerce gözlemledim ayağını basmakta aksaklık yok hakaret etmesinde aksaklık yok yem yedi su içti bi ara canı yanar gibi bağırdı neden olmuş olabilir ayrıca anormallik olmadığını görünce hiç müdahale etmedim etmelimiydim sizden bir tavsiye bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    tırnak da bır sorun olmuştur muhtemelen ya tül kullanıyorsanız ona takıldı yada uzundu tırnak kırıldı yada zadelendı kanama devam etmıyormuş zaten sıkıntı olmaz dıye tahmın edıyorum

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Kanamayı fark ettiğinizde batikon sürülebilirdi. Mikrop kapmasına tedbir olarak. Ama şu an bir sorun yoksa yapılacak bir şey yok. Murat ustanın dediği gibi tırnağı uzunsa biryere takılmış olabilir. Kafeste plastik tünek kullanıyorsanız tahta tünekle değiştirin. Tırnak uzamasını önler.

4. Alper Parlak

Alper Parlak New Member

Beğenileri:
    0
    yavru kuş tırnakları kısa tahta tünekte kullanıyorum o zaman tüle takılmıtır heralde tülün bir alternetifi varmı kullanabileceğim ?

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    267
    Streç film sarılabilir kafesin etrafına.

Sayfayı Paylaş