Karadeniz Pet

Eve geldiğimde ayağı tünek hep kandı yardım?

Alper Parlak

Meraklı Üye
İyi günler arkadaşlar dün akşam eve gittiğimde kuş baya hareketliydi söyle bi baktım ki sağ ayağında biraz kan var dikkatlice baktım tüneklerin tamamı kan olmuş inceledim kuşu 3 parmağından tüneğe tutunduğunda ki tam arkada bulunan parmağındaki tırnaktan kanamış galiba neyse kuşa hiç dokunmadım hemen tünekleri yıkadım tekrar taktım kanama devam etmiyor durmuş vede akşam dışarıya çıkmadım saatlerce gözlemledim ayağını basmakta aksaklık yok hakaret etmesinde aksaklık yok yem yedi su içti bi ara canı yanar gibi bağırdı neden olmuş olabilir ayrıca anormallik olmadığını görünce hiç müdahale etmedim etmelimiydim sizden bir tavsiye bekliyorum

Şimdiden teşekkürler

tırnak da bır sorun olmuştur muhtemelen ya tül kullanıyorsanız ona takıldı yada uzundu tırnak kırıldı yada zadelendı kanama devam etmıyormuş zaten sıkıntı olmaz dıye tahmın edıyorum

Kanamayı fark ettiğinizde batikon sürülebilirdi. Mikrop kapmasına tedbir olarak. Ama şu an bir sorun yoksa yapılacak bir şey yok. Murat ustanın dediği gibi tırnağı uzunsa biryere takılmış olabilir. Kafeste plastik tünek kullanıyorsanız tahta tünekle değiştirin. Tırnak uzamasını önler.

yavru kuş tırnakları kısa tahta tünekte kullanıyorum o zaman tüle takılmıtır heralde tülün bir alternetifi varmı kullanabileceğim ?

Geri