Karadeniz Pet

Eve internet alıcam,Önerileriniz?

Barkın Akdal

Yeni Üye
Arkdaşlar eve internet alıcam.Limitsiz istiyorum ve Ev Telefonu içinde olsun.Hangi firmayı ve paketini öneriyorsunuz?
Bir sorum daha var. 25,50,100 Mbs hız internetleri var.Şimdi gerçekten hız açısından farkları var mı?

Ben superonline fiber internet kullanıyorum. 150 gb Adil kullanım kotası var. Tablet kampanyasından 2 yıllık abone olduğumdan 69 TL ödüyorum. Telefonu da kullanmadığım için para ödemiyorum. Kullanırsanız para ödüyorsunuz. Modem üzerinden telefona bağlanıyorsunuz. Elbette internet hızı çok şey fark ettiriyor ama sizin alt yapınızın ve hizmet sunan sitenin de ona uygun olması lazım. Modem servis sağlayıcılar tarafından verildiğinden yüksek hıza uygun oluyor ama örneğin dosya indirdiğiniz site düşük hızda hizmet veriyorsa maksimum hıza ulaşamıyorsunuz. O sitenin hızıyla sınırlı kalıyorsunuz.

Arkdaşlar eve internet alıcam.Limitsiz istiyorum ve Ev Telefonu içinde olsun.Hangi firmayı ve paketini öneriyorsunuz?
Bir sorum daha var. 25,50,100 Mbs hız internetleri var.Şimdi gerçekten hız açısından farkları var mı?

İnternette sıkı takip yapıyorsan büyük ihtimalle görmüşsündür Superonline için yapılan olumlu yorumları vb şeyleri . Bende bir s.o kullanıcısı olarak tavsiye ederim

ttnetten uzak duracak şekilde ne yapılıyorsa yapın sanırım turkcellinde internet paketleri oluyor bunları almak lazım ben ttnetten sürekli sorun yasıyorum evime gelen görevlilerde çözüm bulamadıkları gibi sürekli modeme tesisata suc buluyorlar

türknetin 49 tl olan bir kampanyası vardı telefon+16 gb sınırsız 50 gb akk internet toplam 49 tl telefonda normal hatları aramak için 2000 dk vardı hala devam ediyormu bilmiyorum

Apartmanımızda Süperonline Fiber Altyapısı Bulunmakta.Süperonline almayı düşünüyorum.25 Mbs
50 Ve 100 Mbs hızlı internetler var.Gerçekten bunlar arasında internet hız farkı var mı arkadaşlar?Yoksa düzmece mi ?

Bildiğim kadarıyla tüm özel firmalar türktelekomun altyapısını kullanıyor. Yani hiçbir firma kendi aboneleri için ayrı bir hat döşemiyor. Bu nedenle bir kalite farkı oluşmayacaktır. Yanlız dışkapıya kadar gelen hattın bina içinde dağılımında sorun olabiliyor. Hiçbir mütahit internet kullanımını göz önüne alıp bina içi tesisatı yapmıyor.Telefon çalışıyorsa sorun yok diyorlar.

Hızlar düzmece falan değil. Olması da mümkün değil. :) Gerçekten değişik hızdalar ama daha önce de dediğim gibi bu hızdan sizin alt yapınızın hizmet aldığınız internet sitesinin alt yapısının el verdiği ölçüde ve daha birçok faktöre bağlı olarak (misal kablolu mu kablosuz mu bağlanıyorsunuz, fiber internet dağıtım şebekesine ne kadar yakınsınız vs. vs.) yararlanabiliyorsunuz.
Bir de emin olmamakla birlikte superonline fiber internette türk telekom alt yapısını kullanmıyor. Türkiye'ye de ilk fiber interneti getiren ve alt yapı-kablo döşemesini yapan superonline diye biliyorum. Yanılıyor da olabilirim.

Türksat kullanıyorum. 25 Mb Hızı ve 50 yada 75 gb Adil Kullanım Kotası var ayrıyetten Teledünya Temel Paketi var bunun içinde animal planet discovery channel gibi kanallar mevcut 2 yıl sözleşme karşılığında ilk yıl 39 ikinci yıl 49 lira ödüyorsun. Modemini veriyorlar evine kadar tesisatını çekiyorlar sen hiçbirşeye karışmıyorsun kurup gidiyorlar. Fakat alt yapıyı iyi araştır ben 3-4 ay şebeke sorunu çektim yoğun arıza kaydı sonunda düzelttiler şuan çok iyi uygun fiyat ve ideal birşey istiyorsan tavsiye ederim. Bunu dışında superonline kullananlar da var onuda düşünebilirsin tabi.

Ben de yaklaşık 4-5 senedir süperonline kullanıyorum tavsiye ederim ben de süperonline türkiyeye ilk fiberi getiren ve alt yapısını kuran firma diye biliyorum.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla tüm özel firmalar türktelekomun altyapısını kullanıyor. Yani hiçbir firma kendi aboneleri için ayrı bir hat döşemiyor. Bu nedenle bir kalite farkı oluşmayacaktır. Yanlız dışkapıya kadar gelen hattın bina içinde dağılımında sorun olabiliyor. Hiçbir mütahit internet kullanımını göz önüne alıp bina içi tesisatı yapmıyor.Telefon çalışıyorsa sorun yok diyorlar.

Benim altyapıdan kastım telefon hattı (ADSL) altyapısı idi.Fiber altyapı tamamen farklı.

38 tl ye gök net var kulanmadım ama biraz araştır istersen ...www.goknet.com.tr

Son düzenleme: