Karadeniz Pet

eve uzak bir yerden yavru kuş alacağım eve kadar nasıl getirmeliyim?

botaninko

Meraklı Üye
kartal tarafından yavru bir kuş alacağım Allah izin veririse. ben okmeydanı tarafındayım. metro ve metrobüse bineceğim. ürkmemesi, stres olmaması için ya da bunu en aza indirmek için kuşu neyin içine koysam daha iyi olur?

yollar gürültülü olacak ve eve getirene kadar da bir saat civarı sürer diye tahmin ediyorum. dışarıyı göremeyeceği bir kutu mu yoksa kendi büyük kafesi mi? ya da başka bir şey?

ikinci olarak gaga taşına ilk günden hemen gerek var mı?

üçüncüsü de nasıl bir yem alayım? sağlığı için en iyi yem hangisi olur?

Son düzenleme:
ufak nakliye kafesleri var en iyi yöntem o olur diye düşünmekteyim

küçük bir karton kutuya koyabilirsiniz, birkaç tane delik açarsanız yeterli olur hava alması için...
Gaga taşı hemen almanız gereken bir şey değildir, hiç gaga taşı kullanmayanlar da var, ilerleyen zamanlarda alır kullanırsınız...
Muhabbet kuşu yemi olarak açık yem, yerli markalar, ve ithal ürünler olarak fiyatına göre çok fazla çeşit var piyasada, bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz... Ayrıca yavrulara özel Bazı markaların (örneğin: Quik) "yavru yemi" şeklinde de ürünleri piyasada mevcut...

teşekkür ederim cevaplar için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 15:09 --

Aynasız salıncak
Quik mürekkep balığı kemiği
Vesele Laga muhabbet kuşu yemi
Avisol vitamin
Quik kuş kumu
Quik 3lü ballı kraker

bunları aldım.

minarel blok yoktu aldığım yerde. kuş kumu aynı işi görür dedi adam ama siz görmüyor o da gerek diyorsanız yarın falan alabilirim.
normal kireç bir liralık gaga taşı almama gerek var mı daha?
bir de açık yem almadım. açık yem bana pek sağlıklı gelmiyor ama epey kişi öneriyor. almalı mıyım?

Son düzenleme:
Ben fatih edirnekapida oturuyorm kardesim ben burda kurulan kus pazarindan acik yem aliyorm bi sikintisinida gormedim ayrica balli kraker kullanmani tavsiye etmem onun yerine dal dari al kirec gaga tasinida kullanmayip kalamar kemigi kullanman daha saglikli olacaktir

Minik bir kutu içerisinde gorurmeniz daha sağlıklı delikleri açmayı unutmayın ayrıca Gaga tasinida sonradan alabilirsiniz yavrular hemen kemirmez yeme gelirsek ürün tarım mağazaları var açık yem satıyor işinizi görür sürekli bir sirkülasyon olduğu için hep taze

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:53 -->-> Daha önceki mesaj 15:09 --

Aynasız salıncak
Avisol vitamin
Quik kuş kumu
Quik 3lü ballı kraker

bunları aldım.

minarel blok yoktu aldığım yerde. kuş kumu aynı işi görür dedi adam ama siz görmüyor o da gerek diyorsanız yarın falan alabilirim.
bir de açık yem almadım. açık yem bana pek sağlıklı gelmiyor ama epey kişi öneriyor. almalı mıyım?

Ballı kraker keşke almasaydınız, her ne kadar adı "ballı kraker" olsa da, doğal balla oluşturulan bir ürün değil, şeker ve çeşitli kimyasallarla yapılıyor (ki doğal balla yapılıyor olsaydı dahi, doğal bal içerisinde yüksek miktarda fruktoz ve glikoz gibi şekerler içerir, kuşlar için sağlıklı besinler değildir), daha tavsiye eden biri de görmedim zaten...

Aynasız salıncak
Avisol vitamin
Quik kuş kumu
Quik 3lü ballı kraker

bunları aldım.

Ballı kraker tavsiye etmiyoruz. Mineralli gaga taşları var, onları sonra da alsan olur..

WMMINERALBLOKKCK.jpg

kartal tarafından yavru bir kuş alacağım Allah izin veririse. ben okmeydanı tarafındayım. metro ve metrobüse bineceğim. ürkmemesi, stres olmaması için ya da bunu en aza indirmek için kuşu neyin içine koysam daha iyi olur?

yollar gürültülü olacak ve eve getirene kadar da bir saat civarı sürer diye tahmin ediyorum. dışarıyı göremeyeceği bir kutu mu yoksa kendi büyük kafesi mi? ya da başka bir şey?

ikinci olarak gaga taşına ilk günden hemen gerek var mı?

üçüncüsü de nasıl bir yem alayım? sağlığı için en iyi yem hangisi olur?
Öncelikle hayırlısı olsun. Ufak bir karton kutu alıp, birkaç delik açarsan fazla strese girmez kuş. Bende yem olarak Versele-Laga öneririm. Şu anda 500 gr paketleri 5-8 TL arası geziyor. Gaga taşı veya kalamar kemiği olmazsa olmaz değil ama tabii ki al. Ballı krakere gelince Ali'nin de dediği gibi keşke almasaydın. Çünkü içinde gerçekten kuşlar için zararlı maddeler var. Onun yerine dal darı kullan. Kuşlar hem çok seviyor, hem de doğal ve sağlıklı.

ballı krakeri açmamıştım. yem alırken onu geri veririm : ) tamamdır çok sağolun. epey yardımcı oldunuz. teşekkür ederim cevaplar için.

Geri