Karadeniz Pet

Evicap E kullanımı

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
arkadaşlar kuşlarda E vitamini oldukça önemlidir özeilllikle üreme ve büyüme konusunda e vitamini çok önemlidir. Kuşlar için quiko marka e vitamini var ancak fiyatı 50liranın üzerinde hatta 70-80 lira fiyat veriyorlar. Geçen günlerde buradan bir arkadaş EVİCAP isimli vitaminden bahsetmişti. Bende öncedende bildiğim bu ilacı gittim ve satın aldım. Fiyatı 10 lira ve 20 tablet kuşların mamasına haftada 1 tablet karıştıracağımızı düşünürsek 1 kutu aylarca gider. Ben 3 kez mamaya karıştırdım ve kuşların mamayı yemesinden ve sonraki hal ve hareketlerinden de çok memnun kaldım. Kullanım şeklim ise jel halinde olan bir tableti 1 çay kaşığı yeme karıştırıp o yemide mamaya katıyorum bütün yemler yenmiş oluyor mamanın içindeki. E vitamin yağlardan oluşan bir vitamin olduğu için suya katılamıyor. o yüzden mama ve yem en uygunu. sizlere de ısrarla tavsiye ederim. birde haftada 1 tabletten fazla vermeyin çünkü e vitamini vücuttaki K vitamini ile savaşan ve K vitaminini yok eden bir vitamin denge çok önemli. faydalı olmam dileklerimle....

Önemli bilgidir, dikkate aliniz arkadaşlar

Yok hayvan ilacı değil,ecz de çok kolay bulunur rica ederim,ben hastalık için kullandım ama Mustafa bey'in önerisini de yapıcam

bir tableti karıştırdığın yemi bir çift kuştamı kullanıyorsun ?