Karadeniz Pet

Evimdeki 2 çiftim ve sorularım

justaspike

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar Van da yaşıyorum ve elimdeki imkanlar çok kısıtlı, iki adet çiftim var ve sizlerin yorumlarını bekliyorum. Her iki çiftim içinde sorularım;

1) Kuşların yaşları sizce nedir?
2) Kuşlar tüydemi?
3) Kızgınlık belirtileri varmı?
4) Yeşil erkeğimin kuyruğu ve kanatları biraz sarkık sıkıntı olurmu?
5) Mavi erkeğin gagasının çevresindekiler nedir?

Cevap verecek olan herkese şimdiden saygılar sevgiler...

İlk çifte erkek tüyde gibi sanki tüyden çıkıyor da olabilir , çift kızışmaya başlamış. Erkek çek gibi dişi yerli. Erkek 1 yaşına yakın - dişi 7-8 aylık.

İkinci çift tüyde değil , daha kızışmalarına var.İkiside yerli , 6 ayları var gibi

Kuşlar biraz bakımsız gibi geldi bana :( vitamin i mamayı eksik etme derim

Nijer mama vitamin her zaman veriyorum yemler sular günlük değişiyo salmadaydılar iki aya yakındır.
Daha nasıl bakım olacak bilmiyorum keratalara, yemiyorum yediriyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:30 -->-> Daha önceki mesaj 15:56 --

Mavi kuşun gagası sıkıntılımı ?

ilk resimlerdeki çiftlerinin hemen hemen aynısından var bende de. maşallah kuşlarına. mavi erkeğin gagasının etrafındakiler mantar sanırım. benim dişimde de var birkaç kez hafifçe vazelin sürdüm sanırım azalmaya başladı gibi. eğer tamamen temizlenirse haber veririm sana.

7-8 aylıklar 1 fazla usteki çift 1 yaşına yakındır... üsteki çift yeşil dişili olan hazır digeri tam degil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

beyaz tüyde

Geri