Karadeniz Pet

Evimin neşesinin Irkı, Cinsiyeti ve Yaşı

• Konbuyu başlatan İlker KÖSE
  • Başlangıç tarihi
İ

İlker KÖSE

Guest
Fotoğraflarını koydugum "diablo" evimin neşesi biricik tüy yumagım.
Yanına eş almak istiyorum da cinsiyetini ve yaşını net olarak bilmediğim için herhangi bir eş alamıyorum.

Küçük kuzenime hediye etmişlerdi 3 yaşındaki çocuk tabiki kusu bakamadı ve ondan aldım. Yazın gelmişti 6 aylıktan büyüktür en azından...

Öğrenmek istediklerim sunlar; cinsiyeti, yaşı ve ırkı. Bir de kaç yaşında bir kuş alsam birlikte olurlar, iyi olur da yavruları olur?

DSC_0276.jpg

DSC_0267.jpg

Bilgili abilerimin fikirlerini bekliyorum.

yanına 1 yaşında bi dişi alabilirsiniz ayrıca kuşunuz çok ii kızışmış

Abicim, bu kuşun yanına yavru kuş koysam döver mi? 6-7 aylık bir kuşu? Ben bunu çifleştirmek istiyorum, hiç bir canlı yalnız yaşayamaz, benim yavrucumuda evlendirip, torun seveyim istiyorum. Nasıl yapacağım? Her türlü fikre açığım.

cinsiyeti hakkında yakışıklı bi erkek diyebilirim :)

yanına 1 yaşında bi dişi alabilirsiniz ayrıca kuşunuz çok ii kızışmış

Abi hep gagalıyor beni, elimi kolumu kopardı, ilk geldiğinde böyle değildi bu yımırcak. 1 Yaşında dişi alacağım. Tamamdır.
:) İnşallah yumurtlarlar. dişiyi alınca fotoğrafları ekleyeceğim Buraya.

Abicim, bu kuşun yanına yavru kuş koysam döver mi? 6-7 aylık bir kuşu? Ben bunu çifleştirmek istiyorum, hiç bir canlı yalnız yaşayamaz, benim yavrucumuda evlendirip, torun seveyim istiyorum. Nasıl yapacağım? Her türlü fikre açığım.

6 7 aylık deil 1 yaşında olursa daha ii olur eş olmazsa dövebilir

Tamam abi, rizedeki kuşçulara bakıp 1 yaşında yeşi dişi bir muhabbet kusu alıcam.
Bunlara direk yumurtalık koyuyım mı abi? Eş olduklarını nasıl anlıcam?

eş olan kuşlar öpüşür birbirlerine bakım yapar çok iyi eş olurlarsa birbirlerinin ağzına yem bile kusarlar eğer bunlar yoksa sürekli döğüşüyolarsa tabi arada döğüşmeler olur yemlikte felan ama sürekli döğüşüyorlarsa eş olmamış demeklerdir

Tamam abi anladım, mecburi eş olacaklar, öğrenciyim fazla aram yok ancak bi kus daha alabilirim. Son şansını deneyecek, kadını ikna etsin artık :D