Karadeniz Pet

Evimin yeni üyesi "BEBE"

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Merhabalar,
Yaklaşık 1 yıl sonra yeniden kuş beslemeye karar verip hemen kafes ve diğer ekipmanları tamamladım. Sonrasında kuş arayışına girdim ve Serkan Erkan Bey ile anlaştık. Yaklaşık 1 saat önde kuşu eve getirdim ama kafese koymaya içim el vermedi, öncesinde biraz kaynaşalım dedim. Sonuçta ilk temas çok önemlidir. Bizim Bebe hiç kaçmadı, sağolsun Serkan Bey ele alıştırmış. 1 saat kadar kafesin içinde, dışında ama genellikle dışında oynadık küçükle. Şimdi kafesine koydum, uyku saati yaklaştı çünkü. Hatta şu anda gözleri hafiften kapanmakta :)
İlk fotoğrafları paylaşmak istedim.

Serkan Bey'e bu kadar güzel bir yavru için tekrar teşekkür ederim.

20151018_224235.jpg

20151018_230655.jpg

IMG-20151018-WA0015.jpeg

20151018_224801.jpg

Maşallah.Tüyü kadar ömrü olsun İnşallah. Güle güle besleyin.

Tekrar gule gule besle. .

Maşşalh şimdi de çok güzel fakat büyüdüğünde daha da güzelleşecek. Güle güle besleyin...

[MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] üstadın kuşları güzel hayırlı olsun ama benim aldığım kuşu ele alıştırmamış :)

Masallah gule gule besle. Tuyleri kadar omru olsun. Guzel bir kus. Yalniz balli krakeri vermeni tavsiye etmem. Malum icinde kimyasal maddeler var. Dal dari yeterli olacaktir.

Son düzenleme:
tam aradığım gibi güzeller güzeli bir kuş. umarım ben de bulup alırım

ömrü bol olsun birlikte güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle

Maşallah çok güzel kuş. Sağlıklı ve uzun ömrü olur inşallah

Teşekkürler arkadaşlar. Bu sabah biraz daha oynadık kendisiyle. Yakında tamamen alışacağına inanıyorum :)

Maşallah BEBE'ye çok tatlı.Ayrıca çok temiz.Bu halde size teslim eden üreticiyi kutluyorum.
Size tavsiyem tek kuşunuzu en sağlıklı şekilde büyütmeniz olacaktır.
5-10 TL için ne kötü yem ne mama ne de vitamin kullanalım.
Ben her gün kumbaralarına 1-2 TL atıyorum ve tüm masrafları cebimi yormadan çıkıyor.
Ballı kraker ya da yemlere gerek yok arkadaşım.Dal darıyı hepsinden çok seviyorlar.Hatta üzerinde tek tane bırakmayana kadar ziyan etmede yiyorlar.

Maşallah,hayırlı olsun,güle güle besleyin "BEBE" nizi :)