Karadeniz Pet

Evimizin yeni neşesi

OSMANLI

Meraklı Üye
Abilerim çocuklar yavru istedi fakat talihsiz bir olay yüzünden kaybettik yavrumuzu ama cocuklar üzülmesin diye bir yavru daha aldım çekostavak yavrusu diye verdiler diğer yavrulardan daha iriydi buyrun resimleri.

Buda garip halleri :D

Son düzenleme:
Maaşallah cok tatli bir kus,ayrica erkek ve yavru.Biraz zaman gectikce kendini toparlayacaktir.Vitamin ve mama destegi yaparsaniz daha kolay atar zayifligi :) bu arada kafesin tülünü o kadar çekmeyin kus bunalir icinde yariya kadar falan olsa yeter :)

yavru olduğu kesin..gagasının ucu siyah alnındaki çizgiler hemen burnundan başlıyor..bana da erkek gibi geldi çok tatlı maşallah.. ırkı yerli olabilir o yüzden biraz minnak :)

Maaşallah cok tatli bir kus,ayrica erkek ve yavru.Biraz zaman gectikce kendini toparlayacaktir.Vitamin ve mama destegi yaparsaniz daha kolay atar zayifligi :) bu arada kafesin tülünü o kadar çekmeyin kus bunalir icinde yariya kadar falan olsa yeter :)

Tesekkurler tul konusunda haklisiniz uyariniz cok iyi oldu .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:04 -->-> Daha önceki mesaj 00:00 --

yavru olduğu kesin..gagasının ucu siyah alnındaki çizgiler hemen burnundan başlıyor..bana da erkek gibi geldi çok tatlı maşallah.. ırkı yerli olabilir o yüzden biraz minnak :)

Tesekkurler begenmenize sevindim yabancimi bilmem ama artik nufusumuza aldik oda TC oldu .
Masallah elimizi uzatinca geliyor cekingenligini atti cocuklar konussun diye papagan gibi tepesindeler konussun derken kucuk kizim gibi olursa yandik :D :

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:04 --

2 veya 3 aylık yerlı nurtopu gibi bi erkek :D

Tesekkurler disi ciksa vazgecemezdim ama anlamadigim icin kandirildigima uzulurdum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 00:06 --

2 aylık erkek ne güzel

Tesekkurler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:08 -->-> Daha önceki mesaj 00:06 --

Ne eğitilir bu, maşallah :)

Tesekkurler vallaha simdiden cocuklar derslere baslamislar 2 gunde cekingenligi azaldi masallah elimizi uzatinca kacmiyor cocuklarin oyuncaklari ile oynuyor insallah daha iyi olacak .

Bence yuvadan atlayalı anca 2 hafta olmuştur. yani 1,5 aylıkdır en fazla. 4 ay sonra falan görmek isteriim çok güzel bi kuş olacak...

Maşallah çok güzel bir yavru hayırlı olsun.

Tesekkurler yavas yavas bize alismaya basladi .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:43 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

Bence yuvadan atlayalı anca 2 hafta olmuştur. yani 1,5 aylıkdır en fazla. 4 ay sonra falan görmek isteriim çok güzel bi kuş olacak...

Tabiki biraz toparlasin mutlaka paylasim yaparim simdiden cok simarik bir kus oldu hic kafese girmek istemiyor kapisi hep acik girip yemini suyunu icip cikiyor :D ilerde ne kadar guzel bir kus olur bilmem ama simdiden ailemizin vaygecilmezi oldu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

Masallah kusumuz bize alisti biraz toparladi fakat cok tembel kanatlari dusuk duruyor ve cok uykucu vitaminde aldik bir suru vitaminli yemde ama yinede sanki ucmaya useniyor sanki. Kafese sokamaz olduk acikinca susayinca girip yiyip icip cikiyor daha oncedende yavru buyuttum 5 sene beraberligimiz oldu ama cok simarikti car car oter odada hizlica 3-4 tur donerdi bu tembeli nasil hareketlendirebilirim bilmiyorum .

Son düzenleme:
Tesekkurler yavas yavas bize alismaya basladi .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:43 -->-> Daha önceki mesaj 18:40 --

Tabiki biraz toparlasin mutlaka paylasim yaparim simdiden cok simarik bir kus oldu hic kafese girmek istemiyor kapisi hep acik girip yemini suyunu icip cikiyor :D ilerde ne kadar guzel bir kus olur bilmem ama simdiden ailemizin vaygecilmezi oldu.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:43 --

Masallah kusumuz bize alisti biraz toparladi fakat cok tembel kanatlari dusuk duruyor ve cok uykucu vitaminde aldik bir suru vitaminli yemde ama yinede sanki ucmaya useniyor sanki. Kafese sokamaz olduk acikinca susayinca girip yiyip icip cikiyor daha oncedende yavru buyuttum 5 sene beraberligimiz oldu ama cok simarikti car car oter odada hizlica 3-4 tur donerdi bu tembeli nasil hareketlendirebilirim bilmiyorum .

Benim kuşum da sessiz ve tembeldi. Alalı 1.5 ay oldu ve şuan susturamıyoruz :D Sizin de zamana ihtiyacınız var, sonra susturamıyoruz diye başlık açacaksınız :)))

Usta alali bir aya yakin oldu gagsindaki siyahlik gitti bizede cok alisti ama hala tembel ucmaya useniyor sanki .

çok güzel kuş 2-3 aya hareketlenir

Kuşunuz cok güzel maşallah.. :)

Abilerim muhabbet kusumu tatile giderken bir arkadasima emanet etmistim dondugumde talihsizlik ile karsilastim hasta olmustu veterinere goturdum antibiyotik verdi kullandim ama kurtaramadim cok alismistik .
Cocuklarimin istegine dayanamadim mecuren bir yavru daha aldim insallah onuda paylasmak nasib olur .

Çok sevimli bir kuş hayırlı olsun iyi ki almışsınız Allah nazarlardan korusun inşallah :)

Teşekkürler daah iyileri sizlerin olur inşallah.

İri ırk kuşlar hantaldır sırf bu yüzden küçülttüm elimdeki çifti. Yavrusuda küçük olsun diye :) bende oynasın istiyorum