Karadeniz Pet

Evin yeni üyesi Biricik :)

Tolga KARLI

Meraklı Üye
Hobi olarak iş yapan bir abiden rica ila aldım ama yem yemezse geri getir dedi yeni yeni yem kırmayı öğrenmiş. Tavsiyeleriniz var mı yemleri kafes tabanına koydum felan suyuda aynı şekilde ayrıca yemliklere felan birde yerli kuş mu onuda resimlerden belli oluyor mu acaba ?

s9ht6.jpg

s9hpl.jpg

s9hrl.jpg

kanadı sorun değil fakat kuş dişi erkek değil ve kırma yani yerli kuştan iri olur

kuş iyide kafes tellerinin boyası dökğlmeye başlamış yenisini alsan iyi olur sağlığı için bence..

Çok tatlı maşallah Biricik. Mama vermeyi de ihmal etmeyin.

İsmide kendiside cok guzel bazen yavrularda olabiliyor kanat dusmesi onu toplar yakin zamanda benim yavrulardada olmustu masallah cok tatli :)

Çek veya çek kırması gibi duruyor. Dişi bir kuş.
Tünekte durabiliyorsa suyu sulukta ver. Tüneğin tekini en aşağıya tak diğerini kafesin orta yüksekliğine tak. Kanarya yemi alın yeni yeme düşen yavrularda önemdir kanarya yemi. 1 haftasından sonra normal yemle karıstırarak da verebilirsiniz. Hayırlısı olsun.

kardeş eve yeni geldiği için yemyenmeyebilir bir süre sonra alışacak ve yiyecektir sen kuşa aspur ve dal darı al

Maşallah cok güzel bir dişi. Kus yerli degil. daha cok kırma bir kus gibi geldi bana.

Yeni kuşunuz hayırlı olsun :) Yeni geldiği için yem yememesi normaldir. Yakında size ve ortama alışacaktır.