Karadeniz Pet

exobit sprey hakkında ?

Mehmet GÜLER

Meraklı Üye
yakın zamanda muhabbet kuşu ölen bi arkadaşımdan boşta duran kafes ve aksesuarlarını aldım..
almış oldugum malzemeleri sağolsun arkadaşım komple yıkamış vermeden önce..

bir için kullanılan spreylerin zararlı oldugunu söylediler.. exobit marka bit spreyi kuşlar için zararlımı birde kullanmalıysam nasıl kullanmam lazım..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:42 -->-> Daha önceki mesaj 08:02 --

exobit marka bit spreyi kuşlar için zararlımı birde kullanmalıysam nasıl kullanmam lazım..

Sanırım bahssettiginz ürün bu

exobit-500x500.jpg

Biliçsiz kullanımı kuşa ciddi zararlar verebilir kullanımı ise uzaktan sprey boya gibi kuşa zarar vermeden sıkmanızdır google amcadan araştırırsanız biraz gerekli bilgileri ve başına neler gelmiş çeşitli üyelerin yazılarını görebilirsiniz ...

teşekkürler bilgi için bilinçli bir şekilde kanat altlarına 1-2 fıs düşünüyorm

Ben Avidust kullanıyorum. Toz şeklinde bir ürün. Uygulama şeklim şöyle:

Bir peçete kağıdına bir miktar döküyorum. Kuşu elime alıp kanat altlarına, sırtına, kuyruğuna, göbüşüne, popo kısmına, ayaklarına yemeğe tuz katar gibi tutam tutam döküyorum. Döktükten sonra elimle hafif yayıyorum. Şu ana kadar hiçbir zararını görmedim. Bir de kuşu saldıktan sonra şöyle bir silkeleniyor, ürünü kendi kendine iyice yaymış oluyor :)

ben kullanmadım ama haftada bir beyaz toprakla normal (kara,kepir) toprağı karıştırıp kuşlara banyoluğun içinde sunuyorum fena seviniyorlar ve hemen toprak bonyosu için kavgaya tutuşuyorlar sizinde denemenizi öneririm arkadaşlar

Geri