petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eyvah Kuşum.. İçim Cız Etti :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Şahin ATAK tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Şahin ATAK
    Gizli

Merhaba Arkadaşlar ;

3-4 gün önce bir mubiş aldım. Hatta forumda konusu var hatırlayacaksınız.

1 Aylık Erkek Yerli.

Bugün kuşumu evin içine saldım. İlk başlarda mutlu oldu öttü. Sonra bir uçmaya başladı müthişti. Ancak hedefi hiç tutturamadı. 4-5 kezden fazla duvara ve Camlara çarptı. En sonunda yorulup konunca farkettimki gagasının üstü kan.

Sonra bir pişmanlık yaşadım. Kanı görünce Hemen yakaladım 1 kez bile ötmedi kafesine koydum şimdi öylece bakıyo. Resimi altta.

Kuşuma bişey olurmu ? Resimini altta yükledim.

2. Adanali

Adanali New Member

Beğenileri:
    0
    uff be kardeşim valla benimde içim cız etti benim dişi kuşta camlara duvarlara çarptı ondan sonra karar verdim salmamaya bence sende öyle yap insanın içi parçalanıyor yazık yaw :(

3. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bir süre cok korkacaktır. ama zamanla kendisini toparlar

4. Şahin ATAK
    Gizli

Kan Toplayan yeri bir tehlike arz ediyormu peki ne kadar sürede iyileşir orası. Bidaa Çıkarayımmı Çıkarmayayım mı ? Evi biraz tanısın uçsun diye çıkarmıştım :(

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Temizleyp terramycin(teramisin) sürün. Eczanelerde satılıyor. 2-5 TL bir şey. Keşke 1-2 çarptıktan sonra kafesine koysaydınız. Ve forumda da her seferinde söylenir ustam, yeni gelen kuş 2-3 hafta kafesten çıkarılmamalı. Kolay gelsin.

6. Şahin ATAK
    Gizli

1-2 Çarptıktan sonra yakalamaya çalıştım kaçtıkça çarptı. Yoksa direk kafese koycaktım. Birde kuşu ben tutmaya korkuyorum elim ağırdır diye. Teramisin sürmesem kafesten hiç çıkarmasam ne kadar süre içinde normale döner ?

7. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    Soğumuş çayla temizle o bölgeyi kafese bırak asker aga birşey olmaz

8. Adanali

Adanali New Member

Beğenileri:
    0
    birde önerim var sana eğerki aksamları evin içine bıraktıgında ışıgı söndür öyle yakala kaçamaz karanlıkta görmezler .

9. Cihan41
    Gizli

Cihan41 Guest

Abiler size birşey sorucam nasıl bir başlık atılıyo

10. Cihan41
    Gizli

Cihan41 Guest

yani yeni soru için sayfa

11. Tevfik AKTUNÇ
    Gizli

Geçmiş olsun, aslında çarpacağını dengesiz uçuşundan tahmin etmelisiniz. En belirgin özelliğidir öyle uçmaları, tekrar geçmiş olsun.

12. Şahin ATAK
    Gizli

Aslında Gayet Güzel Uçuyordu ama camları görmedi nedense. Normal Bir Şekilde öten kuş şimdi 1 kere bile ötmüyor sanırım korktuğundan. Ve Son 1-2 saattir devamlı uyuyor. Uykuya verdi kendini.

Ne kadar süre içinde normale döner tahminen ? Yavru Kuşların yarasının kapanması uzun zaman alıyor mu ?

13. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Yine kendi kendine belki düzelebilir ama her yaraya da ilac lazım.

14. Sevtap DERİN
    Gizli

Yaraya mutlaka merhem sürmelisin. Çok geçmiş olsun. Benim bile içim cız etti.

15. Şahin ATAK
    Gizli

Teşekkür ederim. Termiycn Diye merhem var evde bizim kullandığımız. Onumu Sürecez Yoksa Kuşlar İçin Ayrı Satılan bir merhem mi bu merhem ?

16. Sevtap DERİN
    Gizli

Terramycin kullan. Fakat dikkat et burun deliklerine krem girmesin.

17. Şahin ATAK
    Gizli

Kuşa hiçbir müdahale yapmasam iyileşme süreci uzar mı ? Kendi haline bıraktım şu an mesela. Çok dokunmak istemiyorum. Birde Sağa Sola Çarptı Ölüm Riski Var mı ?

18. Cihat Türkmen

Beğenileri:
    12
    Belki.. Orasını bilemeyiz. Çünkü çok darbe yedikten sonra ölen yavrular da var...

19. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    çok tatlı bi kuş. bundan sonra lütfen daha dikkatli ol

Sayfayı Paylaş