Facebook ve Twitter Neden Açılmıyor ? 13.03.2016

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 13 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  29
  Facebook ve Twitter neden yavaşladı ? Facebook ve Twitter'a neden girilmiyor ? Facebook ve Twitter neden açılmıyor ?

  13 Mart Pazar günü akşam saatleri itibariyle birlikte Facebook ve Twitter’a giriş işlemleri yavaşlamaya başladı. Milyonlarca kullanıcının yer aldığı Facebook ve Twitter’a erişim neden yok gibi soruların cevabı ve daha fazlası burada.

  Akşam saatleri itibariyle sosyal medya kullanıcılarının Twitter, Facebook gibi sitelere erişimi oldukça zorlanmaya başladı. Peki neden Facebook ve Twitter’a girilmiyor ? Facebook ve Twitter’a erişim neden yavaş sorusunun cevabı merak ediliyor. Facebook ve Twitter’a erişimin yavaşlamasının nedeni ise Ankara'da yaşanan patlamalar olarak gösterilebilir.

  Daha önceden yaşanan patlama olaylarında alınan karar ile birlikte Twitter, Facebook gibi sitelere giriş tedbir amaçlı kapatılmış belli bir zaman içerisinde yeniden açılmıştı. Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

  Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook'a giriş yapmaya çalışan milyonlarca kullanıcı siteye girmekte zorlanıyor. Geçtiğimiz günlerde oluşan bir sorun nedeniyle bir süreliğine giriş yapamayan kullanıcılar, bugün de bu sorunla karşılaştı.

  Sosyal paylaşım sitesi Twitter ve Facebook'a erişimin zorlaştığına ilişkin haberler Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından yalanlandı. Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) Genel Sekreteri Bülent Kent, sosyal paylaşım sitesi Twitter ve Facebook'un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

  Kent, yaptığı açıklamada, Ankara'daki patlamaya ilişkin görüntülerin Twitter ve Facebook'tan çıkartılmasıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını söyledi.

  Bu çerçevede Kent, Twitter ve Facebook'un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

  TERÖR SALDIRISIYLA İLGİSİ VAR MI ?

  Bazı kullanıcılar, Facebook'da ki yavaşlığın sebebinin Ankara Kızılay'da 27 kişinin yaşamını yitirdiği 75 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla bağlantılı olduğunu iddia etti.

  Bu olayların ardından, sosyal medyada artan şiddet içerikli mesajların ve fotoğrafların paylaşımlarından ötürü, bazı internet sağlayıcısı şirketler, bünyelerinde müşteri olarak barındırdıkları internet kullanıcılarının, sosyal medya ağlarına girişlerini en aza indirmek amacıyla yaptığı öne sürüldü.

  An itibariyle Facebook ve Twitter'a giriş, ya kullanılamayacak şekilde çok yavaş oluyor, ya da bazı kullanıcılar hiç giremiyor.

  Bu engellemenin nedeni, sosyal medya hesaplarındaki kan, şiddet içerikli fotoğrafların, hakaret dolu paylaşımlar olarak gösteriliyor.
   
 2. Uğur GENÇ
  Çevrimdışı

  Uğur GENÇ Moderator

  Katılım:
  24 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  7.880
  Beğenileri:
  563
  Bende bir sorun gözükmüyor.
   
 3. Levent ACAR
  Çevrimdışı

  Levent ACAR Profesyonel

  Katılım:
  8 Aralık 2013
  Mesajlar:
  14.523
  Beğenileri:
  293
  Yer:
  İstanbul / Maltepe
  Böyle terör olaylarından sonra yalan yanlış paylaşımlar yapılmasın diye kapatılıyor sanırım. Ancak bunu aşmanın pek çok yolu var. Gerçi aşsan da arkadaşların göremeyecek paylaştıklarını..

  Bu arada ölenlere rahmet yararlılara acil şifalar dilerim.
  Bu saldırıları düzenletenlerin Allah bin türlü belasını versin.
   

Sayfayı Paylaş