Karadeniz Pet

Fallow Çiftim ve Yavruları

Nevzat Samet BAYKAL

Paylaşımcı Üye
Merhaba;

Uzun zamandır gözüm gibi baktığım, İngiliz çiftimin yavruları olan, oldukça nadir bir mutasyon olan fallowlarımı dişinin kızışması ve karmada yumurtlamak istemesi sonrasında eşe attım ve kısa sürede beni şaşırtarak ilk yumurtalarını verdiler. Dişi oldukça genç ve daha da irileşecek. Erkek de genç kuş ve tahminimce daha da irileşecek. Kuşlar İngiliz iriliğinde hatta jumbo iriliğinde. Araştırmalarım sonucunda 3 tip fallow olduğunu gördüm. İngiliz, İskoç ve Alman. Bu ayrım göz rengi ve iris rengine göre yapılıyormuş. Anladığım kadarıyla benimkiler İngiliz fallow.

Önce Fallowların Anne ve Babasının Fotoğrafları

Ve Fallowlarım

Maşallah, bereketli üretimler olsun. Tertemiz kuşlar,
bol bol fallow yavrular alırsınız inşallah.

maşallah kardeş inşallah doludur

Maşallah çok güzel bakımlı kuşlar. Bereketli olsun ..

Maşallah hayırlı olsun kardeş mi bunlar bir de keşke biraz daha bekleseydin Usta

Maşallah, bereketli üretimler olsun. Tertemiz kuşlar,
bol bol fallow yavrular alırsınız inşallah.

maşallah kardeş inşallah doludur

Maşallah çok güzel bakımlı kuşlar. Bereketli olsun ..

Masallah hayirli uretimler

Maşallah güzel kuşlar hayirli üretimler

Maşallah.Bereketli olsun.

Maşallah, bereketli olsun..

Maşallah abi ilk defa görüyorum fallow kuş :)

Maşallah hayırlı olsun kardeş mi bunlar bir de keşke biraz daha bekleseydin Usta

Her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Umarım daha iyileri sizlerin olur.

[MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION] usta kuşlar kardeş ama aynı batının yavruları değil. İngiliz takımım ilk olarak geçen sene mart ayında yavrulamıştı. O zaman ilk fallow yavrusunu vermişti ama babamın vefatı nedeniyle şehir dışına gitmek zorunda kaldım o dönem ve kuşlarımı emanet ettiğim arkadaş tecrübesizlikten kuşlara iyi bakamamış ve o yavru ölmüştü. Sonrasında 3 defa daha yavru aldım ve 2 batınında birer fallow yavru çıkmıştı. İşte o yavrular da o iki batının yavruları. Ben daha geç eşe atmaya çalıştım ama dişi kuş daha fazla sabredemedi. Tabana yumurtlayacaktı. Kardeşiyle çok önceden eş tutmuştu. Sürekli çiftleşiyorlardı ama yumurtlama olmuyordu. Bu sefer dişi dayanamayıp tabana yatınca mecburen ayırdım.

Evet arkadaşlar. Daha önce yumurtladıklarını söylediğim fallow çiftimin bugün (23.07.2016) itibariyle ilk yavrusu geldi. Sıkıntılı bir süreç oldu. Dişi sürekli yumurtladı ve yumurtları boş çıktı. Tam moralim bozulmuşken tam 7 tane ve 7'si de dolu yumurta yaptı. İlk yavru da bugün çıktı. Yavru doğallığında kırmızı gözlü ama fallow mu olacak bilmiyorum. Yurtdışındaki sitelerin bazılarında fallow fallow eşleşmesin yüzde 100 fallow çıkar deniyor. Türkiye'deki bazı üreticiler ise böyle olmaz sadece yılda birkaç defa ve çok az miktarda fallow verir diyorlar. Bakalım tecrübe edip göreceğiz. Yavrudan ilk kare buyrun.

Maşallah büyüdükçe fotolarını belliyoruz.darısı bizim naz yapan kuşların başına

Maşallah sağlıkla büyürler ve diğer kardeşleri de sağlıkla yumurtadan çıkarlar inşallah .

Maşallah, bereketli üretimler olsun.
Büyümüş hallerini de görürüziinşallah.

Kuşlarınız gerçekten çok güzel. 41 kere
images.jpg
ilerki dönemde büyümüş hallerini de görürüz inşallah.

Maşallah. Çiftlerin soy ağacına bağlı olarak yavruların genleri değişiklik gösterecek sonuçta sadece anne baba ile bitmiyor bu iş. Her uzaklaşan kuşakta gen lere etkileme oranı düşse de muhabbet kuşlarımızda 7 soyluk gen etki ediyor. İnşallah sağlıcakla yavrularınıda görürüz

Maşallah

LG-H860 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi