Karadeniz Pet

Farklı odalardaki kuşlar

• Konbuyu başlatan Levent Sayar
  • Başlangıç tarihi
L

Levent Sayar

Guest
Oncelikle merhaba,
Farkı odalarda kuslarım var.Biri dişi biri erkek arada birbirlerinin seslerini duyuyorlar.Bu bana alışmasına veya erkek kusumun konusmasına engelmidir.Arada birbirlerinin sesini duyunca sesleniyorlar birbirlerine ötüşüyorlar.Kafam cok karıstı vermek istemiyorum 2sinden birini yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkurler.

Benimkide aynı şekilde birbirine öterler ama erkek kuşum benım yanımda odada kalıyor ama konusmasına engel olmuyor hatta arada birbirleriyle bulusturuyorum sonra geri cıkartıyorum odadan

Benimkide aynı şekilde birbirine öterler ama erkek kuşum benım yanımda odada kalıyor ama konusmasına engel olmuyor hatta arada birbirleriyle bulusturuyorum sonra geri cıkartıyorum odadan

Teşekkur ederim.Yorumun için.Aynı şekilde bende erkek yavru kuşumu yanımda tutuyorum.Dişi olan başka odada hatta 1 kat aşagıda.Alışmasında sıkıntı olurmu?
Cunku bugun elimde beslerken diğer kusun sesini duyunca ucmaya başladı kaçtı yani.

Teşekkur ederim.Yorumun için.Aynı şekilde bende erkek yavru kuşumu yanımda tutuyorum.Dişi olan başka odada hatta 1 kat aşagıda.Alışmasında sıkıntı olurmu?
Cunku bugun elimde beslerken diğer kusun sesini duyunca ucmaya başladı kaçtı yani.
Sesi duyunca birden zıplarlar felan ama alısmasında sıkıntı yok . Benim şuan evde 3 kafes var 1 cift beraber yasıo 1 disi ayrı 1 erkek ayrı sıkıntı yok yanı erkek bnle braber yer icer konusur

Konuşurlar mı bilmem ama benim odalar birbirine yakın olduğu için sürekli birbirlerine bağırıyorlardı sesten yıldığım için alıştırmaktan vazgeçip birleştirdim. Ama diğer odadaki kuş ta tek olduğu için birbirlerinin sesine çok ilgi duydular. Çift olan kuşlarım oralı bile olmadılar :)

Peki yemlikten yem yemege nasıl alıstırıcaz bu arkadası fikri olan varmı?Daha yemden yeni düşmüştü tabana serdim yemi bide bugun yavru mubiş maması yaptım hiç takmadı bile.bir 2 gaga attı sadece.

zamanla alışacaktır mamanın üzerine yem serperek verirseniz zamanla tadına bakacak ve mamayı da yiyecektir. yeni yeme düştüyse yememesi normal

zamanla alışacaktır mamanın üzerine yem serperek verirseniz zamanla tadına bakacak ve mamayı da yiyecektir. yeni yeme düştüyse yememesi normal

Teşekkur ederim.Evet yeni yeme düştü ancak mamayı fazla kafeste tutmuyorum cunku bozulabilecegi zehirleyebilecegi soyleniyor forumlarda o yuzden 7 saatten fazla tutmuyorum.İngiliz kırması olması acaba konuşmasına yada oyuncu sevecen zıpır olmasına engelmidir.cunku ingiliz kuslar cok oyuncu zıpır ve yaramaz olmaz diyorlar.

Geri