petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Farklı odalardaki kuşlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Levent Sayar tarafından 27 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Levent Sayar

Oncelikle merhaba,
    Farkı odalarda kuslarım var.Biri dişi biri erkek arada birbirlerinin seslerini duyuyorlar.Bu bana alışmasına veya erkek kusumun konusmasına engelmidir.Arada birbirlerinin sesini duyunca sesleniyorlar birbirlerine ötüşüyorlar.Kafam cok karıstı vermek istemiyorum 2sinden birini yorumlarınızı bekliyorum.Teşekkurler.

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    Benimkide aynı şekilde birbirine öterler ama erkek kuşum benım yanımda odada kalıyor ama konusmasına engel olmuyor hatta arada birbirleriyle bulusturuyorum sonra geri cıkartıyorum odadan

3. Levent Sayar

Teşekkur ederim.Yorumun için.Aynı şekilde bende erkek yavru kuşumu yanımda tutuyorum.Dişi olan başka odada hatta 1 kat aşagıda.Alışmasında sıkıntı olurmu?
    Cunku bugun elimde beslerken diğer kusun sesini duyunca ucmaya başladı kaçtı yani.

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    Sesi duyunca birden zıplarlar felan ama alısmasında sıkıntı yok . Benim şuan evde 3 kafes var 1 cift beraber yasıo 1 disi ayrı 1 erkek ayrı sıkıntı yok yanı erkek bnle braber yer icer konusur

5. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    Konuşurlar mı bilmem ama benim odalar birbirine yakın olduğu için sürekli birbirlerine bağırıyorlardı sesten yıldığım için alıştırmaktan vazgeçip birleştirdim. Ama diğer odadaki kuş ta tek olduğu için birbirlerinin sesine çok ilgi duydular. Çift olan kuşlarım oralı bile olmadılar :)

6. Levent Sayar

Peki yemlikten yem yemege nasıl alıstırıcaz bu arkadası fikri olan varmı?Daha yemden yeni düşmüştü tabana serdim yemi bide bugun yavru mubiş maması yaptım hiç takmadı bile.bir 2 gaga attı sadece.

7. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    zamanla alışacaktır mamanın üzerine yem serperek verirseniz zamanla tadına bakacak ve mamayı da yiyecektir. yeni yeme düştüyse yememesi normal

8. Levent Sayar

Teşekkur ederim.Evet yeni yeme düştü ancak mamayı fazla kafeste tutmuyorum cunku bozulabilecegi zehirleyebilecegi soyleniyor forumlarda o yuzden 7 saatten fazla tutmuyorum.İngiliz kırması olması acaba konuşmasına yada oyuncu sevecen zıpır olmasına engelmidir.cunku ingiliz kuslar cok oyuncu zıpır ve yaramaz olmaz diyorlar.

Sayfayı Paylaş