petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Fazla naz aşık usandırırmış :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve MaviBoncuk_ tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. MaviBoncuk_

Fıstığım eve geleli 6 gun oluyor ve elimden çok korkuyor bende fazla üzerine gitmiyorum Parmagımla ballı kraker tutuyorum yiyor ama avcumun içinden yemıyor Forumda goruyorum mubişleri kendileri geliyor ele :) Birde dus alma zamanı geldı ama kafesten cıkaramıyorum cok urkek bir kere cıkardım carpmadıgı yer kalmadı nasıl banyosunu yapabılır

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    sabır sabır sabır :)

3. Akif GÜZEN

Murat Bey gerekeni söylemiş. Sabır sabır ve yine sabır. Aceleye gerek yok. Yalnız nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama kış ayında banyo sıkıntı yaratmasın kuş için.

4. MaviBoncuk_

İnsan biraz sabırsız oluyor sevmek ıstıyorum ama sevemıyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:27 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

İzmirde yaşıyorum ev sıcak soba falan :) Fıstık kasınmaktan kafayı yıcek

5. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    duş bu mevsimde asla yaptırlmaz dostum duş derken ayrıca bi kaba az su koycaksın o kendi ihtiyaç duyarsa girer

6. MaviBoncuk_

Bu kabı kafesın ıcıne mı koyayım ?

7. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1

evet alışıksa dışardada girer ama bu mevsimde yaptırma ölür kuşun hasta olup

8. Duranettin ERAYDIN

her kuş kaşınır bu mevsimde banyo yapmasın hasta olur,kaşınıyorsa sprey sıkın parazit olmadıktan sonra bişy olmaz

9. Akif GÜZEN

Tüy döküyorsa kaşıntısının sebebi bundan kaynaklı olabilir. Benim kuşta bu ara deli gibi kaşınıyor tüy dökümü nedeni ile.

10. MaviBoncuk_

Tüy dökümü derken beyaz beyaz tuyler var heryerde bunun gibi birsey mı

11. Akif GÜZEN

Kuvvetle muhtemel. Bu ara bende de aynı tüy sorunu var. Eşimden korkuma gördüğüm tüyü hemen yokediyorum ortadan. :p Kafeste tülde var ama nafile..:D

Gerçi yine de resim çekip ekleyebilirseniz arkadaşlar tüy dökümü olup olmadığını söyleyeceklerdir. Sonra yanlış yönlendirmiş olmayalım. Eğer tüy dökümü ise vitamin ve minerali eksik etmeyin kafesten.

12. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ya tüy de yada bitlenmıştır .kusu eve ılk geldıgınde kesınlıkle ılac kullanılması gerekıyor

13. MaviBoncuk_

murat bey ilac derken nasıl bir ilaç bu ?

14. TİMUCİN TUNC

dostum büyük ihtimalle kepektir o beyaz dediğin şeyler sıkıntı yapma çoğu kuş da var o sorun relax:)

Sayfayı Paylaş