petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Felçmi? Acil Yardım Lütfen...

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve eye25520 tarafından 11 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. eye25520

eye25520 Guest

Arkadaşlar bir arkadaşım muhabbet kuşu'nun sol ayağı üzerine basmadığını söyledi bende kuşu dün kendisinden aldım kontrol ettim.
    Kuş yaklaşık 3 aylık yavru, sol ayakta her hangi bir yüzeysel bozukluk görünmüyor (kırık, morluk, şişlik v.s.), diğer ayağa oranla hafif soğuk gibi, sol ayak parmaklarını kapatamıyor bu nedenle tünekte de duramıyor yere düşüyor. yere bıraktığımda sol yana yatık olarak sağ ayağından güç alarak gitmeye çalışıyor.kafesin içine yem döktüm yerde yem yiyor.

Arkadaşın dediğine göre aldığında normalmiş sonradan böyle olmuş. Acaba Felç mi var ? sizce sorun nedir tedavi için ne önerirsiniz?

2. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    bi veterinere göstermeniz de yarar var geçmiş olsun

3. Serhat Yağ

Bence felçle alakası yok,
    Hafif bi incilme veya iç kırıklık olabilir.
    Bi veterinele götürmeni tavsiye ederim.

4. eye25520

eye25520 Guest

Görünürde birsey yok gibi:(

5. Serhat Yağ

İlk fotoğrafta sanki ters basmış gibi :p

6. eye25520

eye25520 Guest

Ayagını uzatıyor öyle parmaklarında herhangi bir hareket yok

Sayfayı Paylaş