Karadeniz Pet

Feshane fuarindan ilk izlenimler.

Bünyamin Altay

Onursal Üye
Oncelik bu sene katilim bariz bir şekilde daha az,
Yine kanaryacilarin bariz çoğunluğu var,özellikle yorklar bol
miktarda var. Yabanci üretici göremedim, gecen sene vardi.
Yem konusunda katilim iyi malzeme konusunda idare eder.
Gelelim muhabbet kuslarina, cok cok zayıf öğlen 4 stand vardı
sadece bir stand iyiydi show satiyordu ama fiyatlar baya ucuktu.
Diğer standlardaki muhabbet ler pek hosuma gitmedi.
Özellikle bir stand da suriyenin de suriyesi kuslar vardi.
çok küçük ve bozuk tüyler. Bugün icin pek bisey bulamadim
belki yarin daha iyi olabilir.

kJajoD.jpg
[MENTION=4069]Berkay[/MENTION] ERDIC tünek olmadığı için tam gorunmesede fuarın
en güzel erkek muhabbet kuşu .

Son düzenleme:
Gitmeye değer mi
Mesela mama
Yem
Vitamin
Gibi şeyler almak için?

Giriş ne kadar?

Giriş 10 tl.
Malzeme, yem ve ilaç olarak ihtiyaç varsa gidilebilir.
indirimler var. Uygun fiyatlarla malzeme alinabilir.

Bünyamin bey bende oradaydım evet muhabbet kuşu yoktu olanlar da Dediğiniz gibi ama malzeme konusunda gayet ucuz ıhtıyacı olan kaçırmasın derim.

Evet malzeme konusunda gidilebilir.
ama gecen senelere nazaran katilim azdi, zaten standlarin
az olmasindan da belli.
Orda olduğunuzu bilsem gorusurduk:)

Bakalım ben de yarın gitmeyi düşünüyorum fırsat bulursam. Genelde pazar günleri daha hareketli oluyor belki yarın katılım artar.
Kuş konusunda bu sene federasyon satış için sınırlama getirdi sadece yarışmaya kuş sokanlara stand kiralandigi için satış da az oluyor. Genelde her sene kanarya ağırlıklı geçiyor.
Bakalım malzemelerde fiyatlar nasıl gidip görelim

Fatih Çevik

Dogrudur kanarya her sene daha fazladir.
kuş çeşitliliği acidindan da zayifti.
Pazar biraz daha hareketli olur.
Muhabbet bu sene baya bir geride ama 4 stand vardi sadece.
Diğer türlü yem, malzeme,ilaç konusunda ihtiyaç giderilebilir.

Oncelik bu sene katilim bariz bir şekilde daha az,
Yine kanaryacilarin bariz çoğunluğu var,özellikle yorklar bol
miktarda var. Yabanci üretici göremedim, gecen sene vardi.
Yem konusunda katilim iyi malzeme konusunda idare eder.
Gelelim muhabbet kuslarina, cok cok zayıf öğlen 4 stand vardı
sadece bir stand iyiydi show satiyordu ama fiyatlar baya ucuktu.
Diğer standlardaki muhabbet ler pek hosuma gitmedi.
Özellikle bir stand da suriyenin de suriyesi kuslar vardi.
çok küçük ve bozuk tüyler. Bugün icin pek bisey bulamadim
belki yarin daha iyi olabilir.
standdaki kuşlar bilal erdimin florian böck ve cumali ünsalın kanı kuşlar.halıyle fiyatlar biraz kabarıktır :)bende canlı görmek isterdim o kuşları :D olmazsa bandırmaya gidip görmeyı dusunuyrm :)

Evet Bilal Erdem in kuşları ydi. yarin fuardaki en güzel muhabbet
kusunun fotoğraf ini yüklerim.
Kuşların ithal olduğunu söyledi. AZ ve DSV kuslar vardi.
Ama hepsi üst sınıf değildi.
Florian bock mi bilmem, muadillerini burda rahat bulabiliriz.
Emek vermis stand acmis, pazari bol olsun diyelim.

Ben de bugün gittim arkadaşlar zaten olayı özetlemiş kanarya bol muhabbet az. Bilal Erdem abinin kuşları dışında Show bulmak zor. Onlar da Florian Böch Herman ve Cumali Ünsal kuşalarıymış. Haliyle biraz pahalı. Açıkçası bulunmaz kuşlar değiller. Fakat vasıflı iyi kuşlar. Malzeme, ilaç ve yem konusunda da iyi gerçekten fiyatlar onlar için gidilebilir.

Son düzenleme:
İlaç,malzeme,yem konusunda ihtiyacı olanlar faydalanabilir. Üretimi durmuş olan (bazı arkadaşlar böyle bir bilgi paylaşmışlardı) beroviti skt 2017 olarak bulabildim.

Feshane de kanarya yarışmaları ağırlıklı olduğu için kanarya çok oluyor nasip olursa inşaallah ben de yarın ugramayi düşünüyorum

Evet malzeme konusunda gidilebilir.
ama gecen senelere nazaran katilim azdi, zaten standlarin
az olmasindan da belli.
Orda olduğunuzu bilsem gorusurduk:)

Tüh kötü oldu,ben aslında cumartesi geleceğimi levent bey'in konusunda yazmıştım, keşke haberleşseydik forum camiasından kimseyle görüşemedim. Kısmet bünyamin bey inş bir dahaki sefere memnuniyetle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:23 -->-> Daha önceki mesaj 00:22 --

Yarın da furadamısınız Cihan usta.

Uğur usta akşam memlekete döndüm,keşke görüşebilseydik,hayırlısı bir daha ki sefere inş

Bugün ben de gittim ve pişman oldum. Kanarya ci için güzel ama muhabbet için kötü bi organizasyon. Malzeme konusunda 3 4 stand vardı ama yem bitmiş :) bravo 302 kalmamış hiç Bi yerde ben de natural aldım bakalım deneyelim. Bi kaç eksik vardı hallettik. Ama dedigim gibi bi çok secenek tükenmiş mama aralarda bi tane versele laga bulabildim kaptım hemen :).

Kuş konusuna gelecek olursak belki bir çoğunuz yazacaklarimi ukalalik olarak algılayabilir ama kimse kusura bakmasın 5 6 senedir jumboyla uğraşıyorum ve gördüğüm geriye gidiyor. Satılan kuşlara bakıyorum, bana Takasla falan gelen kuşları ben burda birileri nasiplensin diye 100 liraya veriyorum ya o ayar kuşlar 200 250 ne tutarsa. Bilal erdem getirmiş güzel kuşlar eyvallah ama onu da herkes alamaz çifti ne 1000 2000 lira arası vererek alabilirsin ama para olsa bile o tutarda Bi yatırım yapmak herkese mantıklı gelmeyebilir. Kuş satışı açısından secenek yok neredeyse 3 masada muhabbet vardı onlarda da jumbo var mı diye eğilip dikkatli Bakmanız gereken kuşlar. Çek boyunda jumbo duruşunda kuşlar show olmuş yani.

Gelelim en büyük hayal kırıklığıma derece alanlar. Derece alanları elbette tebrik ederim başarılarının devamını dilerim. Ama o kadar kuş için dönüp bi sefer daha baktığım söyle bi kuşum olsun dediğim sadece 3 kuş vardı ve birisi hastaydi :(
Diğer kuşlar şanslı üreticilerin kuslariymis ki orada sergileniyorlar yoksa hepsi kasa larla bi petshopa gitse kimse de çıkıp dur ya bu kuş kasaya konur mu demez.

Neyse bakalım iyi kötü bi kaç ihtiyacimizi giderdik. Bi kaç kuş gördük.

Fatih Çevik