Karadeniz Pet

fikir verir misiniz?

• Konbuyu başlatan salim
  • Başlangıç tarihi
S

salim

Guest
Öncelikle iyi akşamlar. Arkadaşlar eşim muhabbet kuşlarını çok seviyor. Ben de kendisine sürpriz yapıp bir muhabbet kuşu almak istiyorum, ancak onlarla ilgili pek bir fikrim yok. Tek 1 kuş alıcam, amacım çiftleştirip üretmek değil. İnternetten bikaç bilgi araştırdım. Genel öneriler cinsiyetinin erkek olması ve yavru kuş olması yönünde. Bunların dışında sormak istediğim 1-2 soru var. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
1- Öncelikle 2 ırktan bahsedilmiş: Türk ve İngiliz. Bunlardan hangisini almamı önerirsiniz? Hangisi daha konuşkan, cana yakın olur?
2- Renkleriyle konuşkanlıklarının bi alakası var mıdır? Eşimin önceden mavi bir muhabbet kuşu varmış. Çok konuşkanmış, atikmiş. 2. muhabbet kuşu yeşil-sarı renkteymiş, daha çekingenmiş. Bunun renkle mi yoksa cinsiyetle mi ilgisi var?
Şimdiden teşekkür ederim.

renkle alakası olduğunu düşünmüyorum şahsen yavru yeni yem kırmayı öğrenmiş bir erkek alıp ilgilenmeniz durumunda konuşur kuşunuz büyük olasılıkla.

Arkadaşım öncelikle benim bildiğim renginin kpnuşkanlıla alakası yok ama yeşil kuşların bağışıklığı daha fazla diye biliyorum. Ayrıca kesinle 1.5 aylık erkek alın. Şimdiden hayırlı olsun.

C5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

en fazla 1.5 - 2 aylık yeni yem kırmayı öğrenmiş yavru almanızı öneririm. her hangi bir petshoptan almanızı değil de bu işi bilen abilerimiz var mesela yavru satarlar ev üretimi. daha ele alışkın ve sağlıklı olurlar. petshoptakiler nerden geldiği belli olmayan anası babası ne huylu oldugu bilinmeyen kuşlar. ERKEK VE TAŞ ÇATLASIN 2 , 2.5 AYLIK OLACAK KUŞ. yerli alırsanız da aynıdır ingiliz alırsanız da. ne kadar yavru olursa o kadar çabuk alışır hocam

bende abdullah arkadasımıza katılıyorum petshoptaki kuşlarını ırkları cinslerı nerden geldıklerı belli olmuyo evde yavru alınmıs kuşlardan almanızı öneririm.bnde mavi cinslerın daha cok konustugu dedikodusunu duymustum şahsen :)

Ben de arkadaşlara katiliyorum pet shoptan alip da hayvanlara eziyet eden sektöre para kazandirmayin
Burada hayvanlari seven ev üreticileri var onlardan alabilirsiniz
Erkek ve yavru olmasi yeterli
Ancak evladiniz gibi ilgi ve alaka göstermeniz çok önemli tek bir kuş alacaksaniz
Sürekli yalniz kalacaksa biraz size alişinca tek birakmayip yanina arkadaşla onu mutlu etmenizi öneririm

Evde birileri olacak sürekli, yalnız kalmayacak pek. O yüzden güzel şekilde ilgileneceğimizi umuyorum :) Ayna önerilmiyo siteden okuduğum kadarıyla. O yüzden aksesuar olarak salıncak almayı düşünüyorum sadece. Renk konusunda da söylediklerinizi dikkate alacak olursam, hangisi güzel geldiyse onu alıcam sanırım :) Ancak şu renge göre bağışıklığın farklı olması dikkatimi çekti, onu biraz daha araştırsam iyi olacak. Isparta merkeze uzak bi ilçesinde yaşadığım için forumda satan kişilerle iletişime geçmem pek faydalı olmiicak sanırım :/ Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

Bağışıklık şöyle.Bu kuşların orjinal renkleri yeşildir diğer bütün renkler kırma renklerdir.Anavatanında orjinali yeşil olduklarından genleri daha sağlam.Mesele o yani ama diğer bütün renklerdeki kuşlar da alışır ve konuşur.Siz sağlıklı ortamı sağlayıp kaliteli yemlerle ve taze suyla besledikten sonra onların da bağışıklıkları güçlü olur.Çok fazla kfanıza takmayın.

Evde birileri olacak sürekli, yalnız kalmayacak pek. O yüzden güzel şekilde ilgileneceğimizi umuyorum :) Ayna önerilmiyo siteden okuduğum kadarıyla. O yüzden aksesuar olarak salıncak almayı düşünüyorum sadece. Renk konusunda da söylediklerinizi dikkate alacak olursam, hangisi güzel geldiyse onu alıcam sanırım :) Ancak şu renge göre bağışıklığın farklı olması dikkatimi çekti, onu biraz daha araştırsam iyi olacak. Isparta merkeze uzak bi ilçesinde yaşadığım için forumda satan kişilerle iletişime geçmem pek faydalı olmiicak sanırım :/ Görüşleriniz için çok teşekkür ederim.

Bir de Salim Bey kuşunuzu Allah korusun bi rahatsizlikta götürebileceginiz iyi bir veteriner hekim de araştirin ki acil durumlarda hemen gidebilesiniz
Ben renk olarak hangisini tercih ediyorsaniz onu almanizi öneririm
Her rengi, türü mükemmel hayvanlar muhabbetler
Kiymeti bilinmesi gereken çok güzel hayvanlar

Ayna almayin evet salincak alabilirsiniz
Evde çocuk varsa kuşa bir zarar verme ihtimalinden dolayi yaklaştirmamanizi tavsiye ederim
Hayvan sahibi olmak evlat ednmek gibi bişeydir
Sorumlulugunu taşimaya hazir oldugunuzda eşinizle beraber karar vermenizi öneririm naçizane
Hayvandan hediye olmaz çünkü

yeşil sarı renk kuşun doğadaki doğal rengidir. diğer tüm renkler bizinsanoğlunun sonradan ürettiğidir. bundan sebep tıpkı sokak kedilerinin yani tekirlerin bağışıklığının güçlü olması gibi yeşillerin de güçlü olması beklenir. ama bunda beslenme bakım koşulları ve üretim şartlerının büyük payı vardır. bakınız doğada muhabbet kuşları
Muhabbet Kuşlarının Doğal Yaşamı - YouTube

Yavru erkek alın mümkünse üreticiden alın petshop önermiyorum

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Geri