Karadeniz Pet

Fikirleriniz ve yorumlarınız

Berrin YASMİN

Emektar Üye

Bunlarda benim canlarım gri olan kuşun yanındaki beyazlı mavili ve yeşil kafesteki de tek olan kendi yavrum son resimdeki yuvalığın ucunda duran erkeğin yavruları dişisi ölünce kendi besledi.Asıl konuya ve sorularıma geleyim evimin 1 odasında duruyordu kuşlarım kayınvalidemin rahatsızlığından dolayı bende kalmaya başlayınca da banyoya koymak zorunda kalmıştım ve şimdi kış geldi banyoda olmaz bende ara hole aldım ama çok tüy döktükleri için ara holde de zor olcak pvc kafes gibi dolap yaptırmayı düşünüyorum ama ön tarafı da tül gibi bi şey olması lazım ki hiç bir şekilde yere tüy dökülmesin kafesi dolap içine koyabilecegim birşey olmasını istiyorum hani eskiden tel dolplar vardı o tarzda sizce nasıl birşey yaptırmalıyım VE resimde gördüğünüz gibi dişi genelde o yemligin üstünde duruyor erkek rahatsız ettiği için galiba birde gri olan erkeğin kanatları niye düşük olabilir bu konuda fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum tek olan kuşama eş almayı düşünüyorum ona yakışır bi eş bulursam. NOT:KUŞLARIM HAKKINDADA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

Son düzenleme:
Berrin hanım tek kelimeyle çok güzeller maşallah, bu arada yumurta bekliyor musunuz kuşlarınızdan?

kuşlar çok güzel hele kendi yavrularınız ayrı bir güzel yazık olmuş annelerine. iyi bir çiftmiş renk verme konusunda. bi marangoza yaptırabilirsiniz yada pvc bir kafes alıp her hangi bir terziye önüne tül diktirebilirsiniz. bende de 2 çift var ama tüy o kadar sorun olmuyor.
belki tüy dökümündedir kuşlarınız

Berrin hanım tek kelimeyle çok güzeller maşallah, bu arada yumurta bekliyor musunuz kuşlarınızdan?

Çok teşekkür ederim olabilir yuvalığın yanında durun dişi 1 hafta falan önce 1 tane yumurta yaptı ve kafes tabanına 2 cisi gelmedi kızgınlı yumurtasıydı galiba dişi de pek yuvalığa girmiyo ara sıra yuvalık kontrolü yapıyor.

1 tane daha yuvalık koyarsan iyi olur digerleri de çif ise kavga edebilir yuvalık için...

Teşekkür ederim Tet bey yavrunun 1 tanesi anneye benziyor mavili beyaz siyah kanatlı olan kuşlarım tüy de değiller ama çok tüy döküyorlar ve yem kabuklarını da.

Son düzenleme:
Başka fikri olan yok mu.? Nasıl bi dolap yaptırabilirim.

Son düzenleme:
kuşların bırıbırleerını gormessı kıskançlık ve sınır yapar kuşlarda ortayı kapat

Tel dolap yerine Natur'dan 4-5 katlı olan üretim kafeslerinden alabilirsiniz. Yan ve arkasını kapatırsınız önü açık kalır sadece.
Kuşlarınız güzel, grinin kanat düşüklüğüne pek anlam veremedim kızışkın olmasından doğan bir durum da olabilir, vitaminleri eksik etmeyin. Ayrıca çifthane arasını bence kapatın.
Dişi hep yemlikte duruyor diyorsunuz, tek tünek var sanırım, erkek de rahatsız ediyorsa doğal olarak kaçacaktır.

Tel dolap yerine Natur'dan 4-5 katlı olan üretim kafeslerinden alabilirsiniz. Yan ve arkasını kapatırsınız önü açık kalır sadece.
Kuşlarınız güzel, grinin kanat düşüklüğüne pek anlam veremedim kızışkın olmasından doğan bir durum da olabilir, vitaminleri eksik etmeyin. Ayrıca çifthane arasını bence kapatın.
Dişi hep yemlikte duruyor diyorsunuz, tek tünek var sanırım, erkek de rahatsız ediyorsa doğal olarak kaçacaktır.
Teşekkür ederim gri dışiye kur yapıyor kafasını falan sallıyor ama dişi kızışkın değil ve sarı olan erkek evet dişi çok rahatsız ediyor dişide kaçıyor ve dişi çok nadir tünekte bu aralar kafes tabanında duruyor yumurta var gibi kanatları düşük ama dışkı normal emin değilim ve tek korkum erkek rahatsız ettigi için tekrar kafes tabanına yumurtlaması gerçi 1 tane kızgınlık yumurtasıydı o ama.

Geri