Karadeniz Pet

Fikirlerinize İhtiyacım Var

Berrin YASMİN

Emektar Üye
Bu Çiftim Hiç dur durak bilmeden yavrular yuvadan tam olarak atlamadan yumurta yapıyorlar yumurta yapmasınlar diye yuvalığı çıkarttım yine olmadı kafes tabanına yumurtladı mecburen taktım yuvalığı ve ayırsam dişi strese girer diye ayırmayada korkuyorum

NE YAPMAM KONUSUNDA FİKİRLERİNİZİ ALMAK İSTİYORUM BU LİNK İLK KULUÇKALARI TARİHLERİNE BAKIN NE KADAR YAKIN KULUÇKA DÖNEMLERİ

İlk kuluçka ( http://www.muhabbetkusu.com.tr/yavr...zmirden-satilik-yavrular-ve-1-cift-21406.html )
buda ikinci kuluçka ( http://www.muhabbetkusu.com.tr/yavr...den-satilik-yavrular-berrin-yasmin-24178.html )

Tarihlerine bakın ne kadar yakın hiç dinlenmeden
BUDA 3cü kuluçka yine yumurtladılar İlk yumurta 7 ağustos da geldi 2ci yumurtada geldi dün buda resimleri buyrun yavrularıyla birlikte yumurta Ve Anne turkaz renkli olan

MAŞALLAH DEMEYİ UNUTMAYALIM LÜTFEN.

Son düzenleme:
Bu kadar kulucka kus sagligi acisindan tehlikeli. Yavrular 2 haftalik olunca babayi ayirin. Yumurtalarida baska ciftin altina koyabilirsiniz.

bişe olmaz ilk aldığın güne döner sonra iyileşir merak etme

Yaptığı yumurtaları başka çiftin altına alın. Son yumurtayı da yaptığı an ayırın erkeği. Çiftlerimden biri aynı durumda. Yavrular atladıktan onunda bir daha yumurtlamadığından emin olunca erkeği ayırdım yumurtaları da kıyamayıp başka çiftin altına aldım. Çok şükür bakıyorlar. Ardı ardına kuluçkaya yatınca dişi kuş çok hırpalanıyor.

Son düzenleme:
Ben de Murat ustaya katılıyorum.
Ayırmak gerek. Yavrular küçükse babayı, büyükse anneyi de ayırabilirsiniz.

levent bey resim ve attım anlatamadım galiba ve resimde yavrular ve yumurtalar görünüyor yavruları ayırsam ne fayda annenin altında 2 yumurta var şuan yavrular yuvadan tam atlamadan yumurtluyor.

Son düzenleme:
Yavruları ayırmayacaksın, yumurtaları alıp babayı ayıracaksın, daha da yumurtlarsa o yumurtaları da alacaksın.
Sağlık açısından önce anne baba, sonra yavrular büyükten küçüğe doğru, en son yumurtalar gelir.
Yavrular da neredeyse olmuşlar zaten.

Son düzenleme:
Yavruları ayırmayacaksın, yumurtaları alıp babayı ayıracaksın, daha da yumurtlarsa o yumurtaları da alacaksın.
Sağlık açısından önce anne baba, sonra yavrular büyükten küçüğe doğru, en son yumurtalar gelir.
Yavrular da neredeyse olmuşlar zaten.

Anladım evet yumurtaların daha devamı gelecek şuan anne yatıyor yumurtaların üstüne kıyamam :( nasıl atarım o yumurtaları birde yavru olmaya başlamışsa günaha gircem :(:(:(

Berrin hnm kuslar zaten buyumus kuslari kafes tabanina al yere yem dok baba zaten disardan besler hic bisey olmaz

yavruları buyumuş siz babayı ayırmada gec kalmışsınız ve normal olarakda cıftleşmışler tekrardan ben genelde dınledırecegım cıftlerı son 3 yavru kalınca babayı ayırıyorum

Berrin Hanım bende günah diye diye evin bir odasını üretimhaneye çevirdim en sonunda annem bugün evden kovdu beni. :D Varsa başka çiftiniz yumurtaları onun altına koyun. Atmayın sakın insan ciddi ciddi vicdan azabı çekiyor. :(

Berrin Hanım bende günah diye diye evin bir odasını üretimhaneye çevirdim en sonunda annem bugün evden kovdu beni. :D Varsa başka çiftiniz yumurtaları onun altına koyun. Atmayın sakın insan ciddi ciddi vicdan azabı çekiyor. :(

evet var ama bakarlar mı.? Onu bilmiyorum çiftimin birtanesi kuluçka geçirdi diğeri geçirmedi bakarsa kuluçka geçiren çifttimin erkeği bakar diye düşünüyorum.

3 kulackaymış ben şimdi tam okudum :)bence bunuda cıkarsınlar ama yavrulara cok dıkkat etmelısınız buyuk bır ıhtımalle bu yavrulara zarar verecektır dişi yani son yumurtadan cıkacak yavrulara

Aynı sorun bende de var. Hatta artik kuslari kisirlastirma isini araştırmaya basladim. Daha yavrular atlamadan yumurtlamaya basladi yumurtalari attim erkekle disiyi ayirdim sonunda. Disinin artik tipi kaymisti iki gunde toparladı. yalniz ayirirken dikkat edin benim disim kuslar baya tuylendikten sonra yavrulara pek bakmiyor
Erkek resmen annelik yapiyor. O yuzden simdilik yavrularla babayi ayni kafese koydum anneyle sadece ilk atlayan yavru yanyana.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:12 -->-> Daha önceki mesaj 01:11 --

Bu arada yavrular harika masallah
:)

Geri